PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç marş almıyor

exelans0680
21/03/2019, 19:12
Merhaba arkadaşlar 2007 model 1.3 multijet puntom var. Bugün aracı yıkadıktan sonra ilk etapta problem yoktu aracı parkedip 20 dk sonra kontağı çevirdiğimde kilt ışığı sönmedi marş almadı. Akünün kutup başını söküp taktığımda bu kez çalıştı fakat tekrar stop ettikten sonra tamamen gitti. Akü başlarını söküp takmamda işe yaramıyor. Kilit ışığı yanıyor marş yok acaba aracı yıkarken su kaçmış olabilirmi daha önce hiç böyle bi sıkıntı olmamıştı tek seferde marş alıyordu sigorta kutusunun kapağı kırık acaba su mu aldı. Birde motorun arka kısmından marş motorunun olduğu yerden ince bi tık tık sesi geliyor sigorta panosunda sigortayı söktüğümde ses gidiyor. Bu konuda ne yapmam gerekir elektrik ustasınamı gitmeliyim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

pdr42
21/03/2019, 22:56
üstad oncelikle kontagı acıyorsun ısıklar yanıyor ve cevirdiginde tık sesi migeliyor yok sa hic ses mi gelmiyor. eger hic ses gelmiyorsa mars motorun bozuk olabilir sigortasal bir problem olabilir vsvs. amaazbirazsesgeliyorsamars motoruna cekicle vur. bir dene

exelans0680
22/03/2019, 09:20
Dostum dün bıraktım aracı öyle bu sabah kontağı açtığımda sarı kilit uyarısı gitmişti. fakat yine marş almadı kontağı çevirdiğimde tamamen gidiyor elektrik. büyük ihtimalle aküde problem müsait olunca bakıcam artık teşekkür ederim.

exelans0680
22/03/2019, 09:23
Kontağı çevirdiğimde hiç marş almıyor kontak kapalı olduğu halde marş motorundan ince bi tık tık sesi geliyordu sigortasını sökmüştüm dün akşamdan bu sabah taktığımda ses gelmiyordu önümde iki şık var ya aküden yada marş motorundan