PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : p1850 hata kodu

mourinho
21/03/2019, 00:40
Arkadaşlar merhaba,

aracım 2011 punto evo 1.4 my life lpgli. aracımda motor arıza ışığı yanıyor benzin lpg farketmiyor hatayı sildirdiğimde kontağı çevirince tekrardan hata veriyor maalesef.

hata kodu p1850-bilinmeyen hata tarzı birşey yazıyor. fiat servisine gidip online olarak aracın bağlanması gerektiğini söylediler hatanın nedeninin bilinmesi için. İnternetten yazdığımda ''Gearbox Recognition Switch faulty'' yani Şanzıman Tanıma Şalteri arızalı gibi bişey çıkıyor yabancı forum sitelerinde. ayrıca map ya da maf adını tam bilemiyorum bunun da problem yaratacağı konusunda izlenim edindim. bir de ''Brake Band Apply Solenoid Circuit'' yani Fren Bandı Solenoid Devresini Uygulayın gibi bişey de var başka yabancı bir sitede. çevirileri google'dan yaptım affola hata için.

Sitede bu kod ile ilgili birşey bulamadım tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi acaba?

ayrıca start-stop sistemi de devre dışı kalıyor bu sebepten dolayı, lpg li araçta zaten gerek yok ama durum bu maalesef.

Bu konuda tecrübeli arkadaşların yardımına ciddi anlamda ihtiyacım var... teşekkür ederim şimdiden yorumlar için. :)

Csrfaruk12
16/08/2020, 15:02
Merhaba aynı sorunu yaşıyorum sorunu çözdünüzmü çözdüyseniz nasıl ?