PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Açılır Cam tavan(skydome) bakımı

burak1905
18/03/2019, 12:34
Arkadaşlar İstanbul’da skydome bakımı yapan yer arıyorum. Kızaklarının yağlanması ve bakımını yaptıracağım. Tam kapanacakken geri açılıyor elimle destek vermezsem kapanmıyor. Sanırım kızaklar arasında pislik var.

Ceyhun
18/03/2019, 14:10
Hiç o işe bulaşma. Cam tavan açıldığında önde havaya kalkan siper varya onun ayaklarını temizle güzelce, sonra rayları kızakları iyice temizle Würth'ün cam tavan kızakları için toz tutmayan yağı var ondan sür sağa sola bulaşan yağları temizle göze kötü gelmesin sonra kapat aç bir kere işlem bitmiştir. Bende aracı aldığımda öyleydi bu işlemi 1 kere yaptım bir daha karşılaşmadım her hangi bir hatayla.

Melankolistt
18/03/2019, 18:03
Wurth hss2000 di galiba bir yağ var servis onunla yağlıyor. Bir çok sunroofçuda bu yağı kullanıyor bakım için bu yağı TEM’in edin, sonra hava tutarak sunroof mekanizmasındaki yaprak toz pislik dal parçaları gibi şeyleri çıkartarak kanalların tıkanmasını ve sunroofun zorlanmasını önleyin (benim mekanizmadan aşırı derecede kuru yaprak ve dal parçaları çıktı) sonra da mekanizma üzerine yapışan pislik kir kıl gibi parçalara kuru bir bezle temizleyerek mekanizmanın temizlenmesini sağlayın Sonra da mekanizmanın hareketli bütün parçalarına belirteyim yağdan sıkarak yağlanmasını sağlayın sonrası 1-2 kez sonuna kadar açıp kapatıp Kızılca tamamen yağlandığından Emin olun İşlem bu kadar
NOT: Bahsettiğin ya kutudan sıfır şekilde çıkıyor ve uygulandığı yüzeyde kriz şeklini alıyor bu yoğun özelliği budur bu yüzden Sunroof cuların bildiğim kadarla en etkili ve sanatçıların kullandığı yavuz kolay gelsin

cmhrky
18/03/2019, 18:37
HHS 2000 kullanmadan önce HHS Clean ile ön temizlik yaparsanız daha etkili ve uzun bir HHS 2000 kalıcılığı sağlarsınız. HHS Clean bulamazsanız aseton ve silikon içermeyen bir temizleyici ile ön temizlik yapabilirsiniz.