PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön takımdan gelen ses (video lu)

Jet17
12/02/2019, 19:25
Arkadaşlar 1 senedir uğraştığım bi ses ön takımda birşey yok diyor ustalar amortisör takozlar ve Z totlar değişti bi fikri olan varsa yardımcı olabilirmi lütfen cok rahatsız eden bir ses bıltım artık daha önce başına gelen varsa tecrübesini paylaşırsa sevinirim ses özellikle sağdan geliyor bazen soldan da ama yayılıyor ses bazen sanki arkadan geliyor gini ama özellikle sağ teker çukura düştüğünde geliyor ve sadece çukur bozuk yolda yapıyor kasislerde daha az yapıyor nedense sadece bozuk ve çukurlu yollarda

https://youtu.be/OFT2y3ROpoU

mtmctn
12/02/2019, 21:15
Bende de aynı olay vardı rot bası ön takım degişti ayrıca motor alt kulagıda degişti ses gitti insallah sorun çözülür

Jet17
12/02/2019, 21:32
Bende de aynı olay vardı rot bası ön takım degişti ayrıca motor alt kulagıda degişti ses gitti insallah sorun çözülür.

Aynı sesmiydi usta ? Ve sadece çukurlarda yada bozuk yollarda mı geliyordu ?
Bende amortisör takoz ve Z rot değiştirdim şimdi sipariş verdim
Salımcak viraj demir lastiği ve akis keçesini değiştiricem bakalım parçaları bekliyorum umarım düzelir ön takımda bişey bulamıyorlar çok usta gezdim

Jet17
15/02/2019, 17:17
Yok mu arkadaşlar sese başyka yorum yapabilecek ?

ethemyigit
15/02/2019, 19:45
direksiyon kutusu veya Z rot ikisinden birisi ..

Jet17
15/02/2019, 23:04
direksiyon kutusu veya Z rot ikisinden birisi ...

Z rotlar değişti ustam direksiyonda hissetmiyorm bosluk veya titresim ama direksiyon kutusundan bukadar ses gelirmi ?

kingmortal
16/02/2019, 13:53
Benim aractada ayni sorun var usta direksiyon kutusundan dedi degistirmedim bekliyorum

Jet17
16/02/2019, 14:30
Benim aractada ayni sorun var usta direksiyon kutusundan dedi degistirmedim bekliyorum.

Peki direksiyonda herhangi bir ses varmı ? Yada boşluk şimdi sanayideyim salıncakları da değiştirdik kutuyuda bi yokladım elle bi bakabıldık tabi herhangi bişey göremedik ilçede oldum için buralarda anlayan da yok pek ama deli olucam artık sizin ses ne gibi durumlarda geliyor