PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bagaj kısmındaki zırıltı

galatasaray
06/02/2019, 23:32
Hayırı akşamlar arkadaşlar aracın bagaj kısmından bir zırıtı sesi geliyor bir türlü bulamadım pandizot çıkardım bagaj kapağı plastiği çıkardım stepne çıkardım koltuk kilitini açtım bagaja oturdum sesin nerden gelgiğini birtürlü bulamadım asfaltta ses yok parke taşlı yolda metal metale sürtermiş gibi zırıldıyornerden olabilir başka

zytpyrt
07/02/2019, 07:54
Bagajı acın bagaj kapagının iç kısmını acman lazım içeride bir demir ile bağlantı cubugu var o cubuk kopmus benım arabam dada olmuştu uzun aramalar sonunda bulmuştum :) o demir parçayı sıcak silikon ile yapıstırın sorun hallolur.

galatasaray
07/02/2019, 09:27
Bagaj açık gezdim o ses gene geliyodu😄

zytpyrt
07/02/2019, 11:36
evet gelecek yıne o ses bagaj kapagında o ses hatta tam yerını soyleyeyım dısarıdan bagajdakı amlebın bır karış sagı veya bır karış soluna elnızle bıraz tık tık dıye vurun sarsmanız lazım gerekırse ezmedeyecek sekıle elınızın altı ıle hafıf yumruklayın bazen sert bazen yavas yıne o sesı duyabılırsınız iceride kopan bir demir var sac seklınde o kopmuş acabılırsenız acın iç kısmından balkın goreceksınız.

galatasaray
07/02/2019, 12:35
Acacağım inşallah ordandır😄çok teşekkürler

ykaya1983
07/02/2019, 13:50
Bu zırıltı sesinden ben de muzdaribim.Sol ön kapıda takır tukur seslerin kaynağını bir türlü çözemedim.Hoparlör crossover parçası kırılıp düşmüştü onu söktüm,Kapı içinde taş vs malzemeler vardı çıkardım,Kapıya giden halatı elimle tutup salladım,kapı kilitlerini kontrol ettim ama nafile bir türlü ses nerden geliyor bulamadım.

feyzullah
07/02/2019, 15:55
Bu tür sorunların efsanevi çözümü müziğin sesini biraz daha açmak :) bu işin latifesi tabi ses nereden geliyorsa bakıp çözmek lazım. Aynı ses benim arabamda da var belli belirsiz. Pandizot kırık ondan yapıyor diye düşünüyordum ancak daha dikkatli dinleyeceğim.

halilimo
07/02/2019, 19:21
Bu seslerin cozumu yalitim yapmak cift kat yaptim butun tikirtilar gitti.

galatasaray
08/02/2019, 20:58
Bagajı actık kopuk parça hibirşey yok birde bu ses arka taraf doluyken yapmıyor arkada insan yokken zırıltıdan kafam ağrıyor sattırcak bana bu ses aracı

AhmetBugdayli
08/02/2019, 23:13
Emniyet kemer tokaları arka koltukların altında kalmamış değil mi onu kontrol et ustam.

balabancagri
11/03/2019, 02:11
Bagajı actık kopuk parça hibirşey yok birde bu ses arka taraf doluyken yapmıyor arkada insan yokken zırıltıdan kafam ağrıyor sattırcak bana bu ses aracı

Geç oldu ama güç olmasın sesin kaynağı arka koltuk birleşme yerleri. Yani kolu çekip arka koltuğu yatırıyorsun koltuğu tutan demire birkaç tur izole bant at ses gidecek.
Umarım anlatabildim.

Kadyr
11/03/2019, 06:20
Egzozdan olmasın

galatasaray
11/03/2019, 22:30
Koltuk açıkkende gezdim ustam oradanda deil arka koltuklar doluyken ses mes yok boşken zırıltıyı duyman lazım

AhmetBugdayli
13/03/2019, 22:17
o sesi video çekip atman mümkün mü acaba? Dinleyip belki çözebiliriz.