PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Enjektör Sıkıntısı - Fena Titremek

Lyc
03/02/2019, 01:03
Merhaba arkadaşlar.
Aracım son 2 aydır devir yükseldiği anda düşük devirede düşse, fena titriyor.
Titremeyi geçtim sallanıyor. Bazen uzun sürede kullanıp devir yükseltmessende oluyor.
Ama ilk çalıştırdığımda ve yüksek deviri göstermediğim sürece bu sorun olmuyor.

Sanayiye gittiğimde bunun Enjektörden olduğunu ve 1 yada 2'sinin çalışmadığını söylediler ve maliyeti 1200 tl ile 1600 tl arasını bulabilirmiş-ki bu kesin bi tehşis değil, egr'dende olabilir dedi. Tam sorunu anlayabilmek için enjektörlerin sökülmesi lazımmış bunun içinde 300 TL istiyorlar.

Bunun daha ucuz yollu bir çözümü varmıdır, bu Würth enjektör temizliyici gibi bişi atsam iş görürmü?

ayaman
04/02/2019, 06:32
Merhaba arkadaşlar.
Aracım son 2 aydır devir yükseldiği anda düşük devirede düşse, fena titriyor.
Titremeyi geçtim sallanıyor. Bazen uzun sürede kullanıp devir yükseltmessende oluyor.
Ama ilk çalıştırdığımda ve yüksek deviri göstermediğim sürece bu sorun olmuyor.

Sanayiye gittiğimde bunun Enjektörden olduğunu ve 1 yada 2'sinin çalışmadığını söylediler ve maliyeti 1200 tl ile 1600 tl arasını bulabilirmiş-ki bu kesin bi tehşis değil, egr'dende olabilir dedi. Tam sorunu anlayabilmek için enjektörlerin sökülmesi lazımmış bunun içinde 300 TL istiyorlar.

Bunun daha ucuz yollu bir çözümü varmıdır, bu Würth enjektör temizliyici gibi bişi atsam iş görürmü?

Selamlar, buna benzer başka bir arkadaş da konuyu açmış. Şimdi ben o gittiğin mahlukata rütüğün yasaklamış olduğu bütün cümleleri kurardım gel gör ki forum kurallarına uymaz. Enjektör bozuk olursa araç deli gibi siyah duman atar bunu en aptal edam bile anlar. Bir dünya masraf edeceksin usta denen kişinin acabasıyla yapılmayacak kadar maddi olarak külfetlidir enjektör işi. Aracını iyi bir ustaya götür egr, map sensörü, boğaz kelebeği ve monifoltu söktürüp temizlet. ALTINI ÇİZEREK SÖYLÜYORUM BU PARÇALARI TAMAMINI SÖKÜP TEMİZLET. Öyle sıpreyle olacak felan gemizleyelim olur diyenlere asla inanma ve kulak asma. Bunu yaparak motorun ömrüne ömür katarsın. Bu temizlikten sonra aracın canavar gibi olur. Buntemizleme işi 250-300 tl gibi bir şey

Nephilim
04/02/2019, 12:00
Bende de yukus yukari cikarken 4. veya 5. viteste motor sicakken 3 bin devir bandinda araba tekleme yapiyordu manifold temizleyici ile temizledim 3 ay yapmadi. Simdi gene yapmaya basladi hadi gene temizledim bu sefer hic ise yaramadi. Acaba sizin sorununuzda benzeri bir sorun mu Fiat bana ust kapagin acilmasi gerektigini ve kurumlarin temizlenip ust kapaga kurum yolu acilacagini soylediler bu islemde neredeyse 2500 tl yi geciyor. Bu problem 1.3 multijetlerde oldukca rastlanan bir problem oldugunu soylediler. Bu cozum tofas fiat fabrikasindan gelmis kendimizin uydurdugu bir cozum degil diyorlar ama sanayide olan ustalar oyle seymi olurmus diyorlar. Benim de kafam karisik maaliyet yuksek ama ayaman arkadasimin dedigine katiliyorum emme yolundaki herseyin sokulerek temizlenmesi gerekiyor. Tabi bana ek olarak dedikleri sey de istedigin kadar emmeyi temizle bu titreme/sallama/tekleme problemi subablardan kaynakli orayi ellemedigin surece problem gecmez. Siz bir cozum bulup paylasirsaniz cok sevinirim.

ayaman
07/02/2019, 01:09
Bende de yukus yukari cikarken 4. veya 5. viteste motor sicakken 3 bin devir bandinda araba tekleme yapiyordu manifold temizleyici ile temizledim 3 ay yapmadi. Simdi gene yapmaya basladi hadi gene temizledim bu sefer hic ise yaramadi. Acaba sizin sorununuzda benzeri bir sorun mu Fiat bana ust kapagin acilmasi gerektigini ve kurumlarin temizlenip ust kapaga kurum yolu acilacagini soylediler bu islemde neredeyse 2500 tl yi geciyor. Bu problem 1.3 multijetlerde oldukca rastlanan bir problem oldugunu soylediler. Bu cozum tofas fiat fabrikasindan gelmis kendimizin uydurdugu bir cozum degil diyorlar ama sanayide olan ustalar oyle seymi olurmus diyorlar. Benim de kafam karisik maaliyet yuksek ama ayaman arkadasimin dedigine katiliyorum emme yolundaki herseyin sokulerek temizlenmesi gerekiyor. Tabi bana ek olarak dedikleri sey de istedigin kadar emmeyi temizle bu titreme/sallama/tekleme problemi subablardan kaynakli orayi ellemedigin surece problem gecmez. Siz bir cozum bulup paylasirsaniz cok sevinirim.

Benim araç da eşşek gibi olmuş neredeyse gitmiyordu. Benim araç 90 beygir olmasına rağmen 75 beygir olana dahi kafa tutacak mecali yoktu. Dediğim parçalar sökülüp temizlendi ve aracım şu an köppek gibi gidiyor. Ayrıca servis, punto tarihinde görülmemiş ve duyulmamış bir şey demiş motor üst kapak açılacak kurum yolu temizlenecek gibi bir şey zurvalamış tam anlamıyla aptalca bir şey ve servis sağlam sallamış. Hele de mjet motorun asla ve asla kronik tek bir proplemi söz konusu değildir ve servis bir yerinden sallamış.

Benim arçataki proplemler: araç çekişten düşmüş eşşek gibi olmuştu, titremeli ve motor gürültülü çalışıyordu, içeriye acayip keskin bir gaz kokusu giriyordu, ilk çalışmada bazen kısa süreliğine rolantide dalgalanma oluyordu. Enjektör işine girmeden önce dediğimi yap. Çünkü enjektör işi çok külfetli ve her kes tamirini yaparım der ama her babayiğidin harcı değil, yapayım derken tamamını pert çıkarır veya düzen tutturamaz. Enjektöre işine girmeden önce dediğim işlemi yaptır sonra da whürt'ün enjektör temizleyicini ful depoya koy ve uzun yolda aracı kesintisiz şekilde kullan. Baktın olmadı o zaman enjektör işine gir. Dediğimi yaparsan yüksek ihtimalle aracın düzelecektir.