PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2011 Punto Evo - Araçtaki Bazı Sorunlarım (Yardım)

AhmetBugdayli
01/02/2019, 16:33
Merhaba değerli forum üyeleri. 2 yıldır punto Evo kullanıcıyım ancak şu son 2 aydır yaşadığım sorunlar yüzünden arabadan soğudum. Şanlıurfa'da yaşıyorum sanayiye gitmeden sizlerden yardım istiyorum ona göre sanayiye gideyim şimdiden teşekkürler.

SORUNLAR
1) Son 1 aydır Airbag arıza ışığı yanıyor, bazen kendi kendine sönüyor ancak şu sıralar sürekli yanık durumda. Korna, direksiyon tuşları çalışıyor orda herhangi bir sorun yok.

2) Farları kapatmak için kolu çevirdikten yaklaşık 15 sn sonra farlar kapanıyor, bunu dün fark ettim. Bu sorun neyden kaynaklanıyordur acaba?

3) Vites geçişlerinde bir problem yok ancak vitesi nerde bırakırsam orda kalıyor boşa geçmiyor, kendi elimle ortaya getirip boşa alıyorum, bunun çözümü nedir?

volkan1065
01/02/2019, 16:39
1 ve 2 numaralı sorununuz için sinyal kol unitesini komple değiştirin düzelecektir.

3 numaralı sorununuz için aşağıdaki konuyu inceleyin.

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/65893-vites-gecmeme-biraktigin-yerde-kalma-resimli-cozum.html

Puntocu3545
01/02/2019, 16:41
Merhaba Hocam bilgim dahilinde 1. sorunuzu yanıtlayabilirim. Aynısı başıma geldi airbag arıza ışığı bazen yanıyor kapatıp açtığımda sönüyordu umursamadım. Benimde korna ve tuşlar çalışıyordu. Fakat bir süre sonra ışık sürekli yanık kaldı o da canımı sıktı. Airbag sargısı 3 kere tamir edilmiş ve artık ömrü bitmiş, airbag sargısını işçilik dahil 250 TL'ye değiştirdim bu sorundan o şekilde kurtuldum. Airbag önemlidir hayat kurtarır önemsemenizde fayda var. Diğer konular hakkında bilgim yok o yüzden yorum yapıp yanıltmak istemem konuyu takip ediyorum.

AhmetBugdayli
01/02/2019, 16:48
1 ve 2 numara için daha başka bir çözüm yok mu acaba, direk değiştirmek midir çözüm?

3 numara için teşekkür ederim ustaya söyleyeceğim.

AhmetBugdayli
01/02/2019, 16:49
Merhaba Hocam bilgim dahilinde 1. sorunuzu yanıtlayabilirim. Aynısı başıma geldi airbag arıza ışığı bazen yanıyor kapatıp açtığımda sönüyordu umursamadım. Benimde korna ve tuşlar çalışıyordu. Fakat bir süre sonra ışık sürekli yanık kaldı o da canımı sıktı. Airbag sargısı 3 kere tamir edilmiş ve artık ömrü bitmiş, airbag sargısını işçilik dahil 250 TL'ye değiştirdim bu sorundan o şekilde kurtuldum. Airbag önemlidir hayat kurtarır önemsemenizde fayda var. Diğer konular hakkında bilgim yok o yüzden yorum yapıp yanıltmak istemem konuyu takip ediyorum.
Ustaya gittiğimde soracağım bakalım ne yapılması gerekiyor, biraz daha yorum geldikten sonra sanayiye gideceğim birkaç güne, sonuçları burdan yazarım. Teşekkür ederim

volkan1065
01/02/2019, 17:47
1 ve 2 numara için daha başka bir çözüm yok mu acaba, direk değiştirmek midir çözüm?

3 numara için teşekkür ederim ustaya söyleyeceğim.

Sadece sargı sorunu olsaydı belki iyi bir sargı temini yapılarak sorun giderilebilirdi. Ama sinyal kolunuzdada problem var. Bu nedenle Kol unıtesinin komple değişimi daha sağlıklı olacaktır.

AhmetBugdayli
01/02/2019, 18:16
Sadece sargı sorunu olsaydı belki iyi bir sargı temini yapılarak sorun giderilebilirdi. Ama sinyal kolunuzdada problem var. Bu nedenle Kol unıtesinin komple değişimi daha sağlıklı olacaktır.

Teşekkür ederim, hallettikten sonra burdan bilgilendirme yapacağım.