PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vites geçmiyor

slmgns
27/01/2019, 13:56
Arkadaşlar hiç birşey yokken araba ile bir yere gittim 2 saat süre.geçti geri dönmek için araca bindim araba çalışırken geri vitese takamadım stop ettim öyle geri vitese taktim ve çıktım vites geçişleri bir şekilde araba çalıştıktan sonra zor da olsa geçiyor vitesler debriyaj balatasi muhtemelen de bir anda biter mi yağ ile ilgili falan birşey olabilir mi acaba

gönderildi

edll
27/01/2019, 14:43
Arkadaşlar hiç birşey yokken araba ile bir yere gittim 2 saat süre.geçti geri dönmek için araca bindim araba çalışırken geri vitese takamadım stop ettim öyle geri vitese taktim ve çıktım vites geçişleri bir şekilde araba çalıştıktan sonra zor da olsa geçiyor vitesler debriyaj balatasi muhtemelen de bir anda biter mi yağ ile ilgili falan birşey olabilir mi acaba

gönderildi

ne zaman olsa bir anda olmuş olacak. donmuş felan olmasın. bende nezaman kışın sivasa gitsem yerdeki sulu kar msalum heryere giriyor ve bir kaç saat sonra o sular girdiği yerde donuyor. geçen senede 3. vitesten başkası çalışmıyordu. kapalı otoparka sokana kadar mahvolmuştum. geçmiş olsun.

slmgns
27/01/2019, 15:19
ne zaman olsa bir anda olmuş olacak. donmuş felan olmasın. bende nezaman kışın sivasa gitsem yerdeki sulu kar msalum heryere giriyor ve bir kaç saat sonra o sular girdiği yerde donuyor. geçen senede 3. vitesten başkası çalışmıyordu. kapalı otoparka sokana kadar mahvolmuştum. geçmiş olsun.Haklisiniz ne zaman olsa bir anda diyeceğim de geçişler de falan zorlaması gerekmez mi aniden pat diye geçmiyor olması seti değiştirmeden öncesi baktirmam gereken birşey var mıdır ki sensor, şanzuman yağı falan

gönderildi

slmgns
27/01/2019, 16:04
İnternette yazan şu 5. Vitese alıp el freni çekik halde kalkmayı denedim stop etti değiştirmek gerek gibi valeo mu almak gerek yoksa yan sanayi birşey de olur mu arkadaşlar.

gönderildi

ykaya1983
27/01/2019, 21:52
Vites halatlarınızda sıkıntı olursa da zor geçer.Aracın kaputunu açıp akünün yanındaki motor boşluğundan şanzıman üzerindeki parçaya bağlı olan vites halatlarının başlarını kontrol edebilirsiniz.Vites halatlarının uç kısımlarındaki yuvarlak başlıkların takılı olduğu yaylı mekanizma kırıldığı zaman viteslere hiç geçmez ya da zor geçer.

slmgns
28/01/2019, 18:41
Vites halatlarınızda sıkıntı olursa da zor geçer.Aracın kaputunu açıp akünün yanındaki motor boşluğundan şanzıman üzerindeki parçaya bağlı olan vites halatlarının başlarını kontrol edebilirsiniz.Vites halatlarının uç kısımlarındaki yuvarlak başlıkların takılı olduğu yaylı mekanizma kırıldığı zaman viteslere hiç geçmez ya da zor geçer.Baskı balata bitmemiş ama içindeki ortadaki bilye kırılmış nasıl becerdi isem,
Valeo marka aldım, triger seti valeo, castrol magnatec yağ, hava, yağ, polen filtresi, şanzuman yağ hepsine 940tl verdim.

gönderildi

eros06060
29/01/2019, 11:44
Geçmiş olsun arkadaşım. Bende de şöyle bir sorun var üç dört aydır. 3. Vitese bazen araba geçmiyor. Yani geçiyor gibi oluyor ama motordan değişik bir ses gelince anlıyorum ki geçmiyor. Tekrar boşa alıp debriyaja tam basınca geçiyor. Acaba diyorum ben mi debriyaja basamıyorum da oluyor. Ama niye birtek 3. viteste olsun. Ustayada götürmedim çok önemli değil diye ama baktırmak lazım. Baskı balatayı değişeceğim zaten yakın zamanda. Umarım ondandır. Fikri olan var mı başka?

edll
29/01/2019, 11:52
Geçmiş olsun arkadaşım. Bende de şöyle bir sorun var üç dört aydır. 3. Vitese bazen araba geçmiyor. Yani geçiyor gibi oluyor ama motordan değişik bir ses gelince anlıyorum ki geçmiyor. Tekrar boşa alıp debriyaja tam basınca geçiyor. Acaba diyorum ben mi debriyaja basamıyorum da oluyor. Ama niye birtek 3. viteste olsun. Ustayada götürmedim çok önemli değil diye ama baktırmak lazım. Baskı balatayı değişeceğim zaten yakın zamanda. Umarım ondandır. Fikri olan var mı başka?

sadece 3. vites ise vites halatından olabilir. yinede ilk şunu bir inceleyip uygulayın derim: https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/65893-vites-gecmeme-biraktigin-yerde-kalma-resimli-cozum.html

eros06060
29/01/2019, 13:19
Valla hocam eyvallah umarım dediğin gibidir bende denicem paylaştığın çözümü

edll
29/01/2019, 13:22
Valla hocam eyvallah umarım dediğin gibidir bende denicem paylaştığın çözümü

sonucu paylaşırsanız bilgilenme açısından iyi olur.