PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Klima 1-2-3. Kademede çalışmıyor. 4. Seviyede çalışıyor.

rohan
19/01/2019, 10:09
Arkadaşlar hayırlı forumlar.
2014 1.4 fire punto aracım var. 62.000 de
Bu sabah klima motoru 1. 2. 3. Seviyede çalışmıyor. Sadece 4. Seviyede çalışıyor.
Bu durumda bu aruza bizim yapabileceğimiz bir arıza mı yoksa bir ustaya Mı göstermek gerekir.
Usta ise elektrikçi çözer mi motorla alakalı Mıdır.

edll
19/01/2019, 12:50
Arkadaşlar hayırlı forumlar.
2014 1.4 fire punto aracım var. 62.000 de
Bu sabah klima motoru 1. 2. 3. Seviyede çalışmıyor. Sadece 4. Seviyede çalışıyor.
Bu durumda bu aruza bizim yapabileceğimiz bir arıza mı yoksa bir ustaya Mı göstermek gerekir.
Usta ise elektrikçi çözer mi motorla alakalı Mıdır.

Rezidansında lehim kopmuştur. Elektrikçi lehim yapar normale döner. En fazla 10-20 arası bişi alır..

OnurBazarbasi
20/01/2019, 07:50
rezisatsında ki lehimde olabilir fakat bence soketlere bakılsın onlar cabuk eriyor.

candmag
20/01/2019, 13:36
Geçici çözüm için torpidonun altından elinizi ileriye doğru uzatın. Üzeri kalın kaplı bir kablo grubu fark ettiğinizde az sarsın düzelecektir. Son 6 aydır böyle kullanıyorum :D

fatihkaraarslan
21/01/2019, 12:29
Benimde başıma gelmişti,sanayiye gittim oto elektrikçiye anlattım durumu rezistans al gel takalım dediler,başka oto elektirikçiye sordum oda rezistans al gel takalım dedi,gene başka oto elektrikçiye gittim yaşlı bir amcaydı bir bakayım dedi torpidonun altından resistansı çıkardı uçları yamulmuş düzelteyim dedi halletti sağolsun 10 tl de ücret istedi.
Piyasa düzgün esnaf bulmak zor,araştırmak lazım iyice.

rohan
22/01/2019, 08:40
Bir anca bozulan şey bir anda kendi kendine düzeldi... Acaba tekrar gitmeli miyim bilemiyorum ama arıza olmadan da yalandan kurcalayıp para alırlar herhalde....

edll
22/01/2019, 08:53
Bir anca bozulan şey bir anda kendi kendine düzeldi... Acaba tekrar gitmeli miyim bilemiyorum ama arıza olmadan da yalandan kurcalayıp para alırlar herhalde....

tekrarlamadan gitme. minibüste indi bimdi gibi kapağı açıp kapatmakta para maalesef. onun için hep dediğimiz gibi iyi bir ustayla kanka olun.ufak tefek şeylerde siz para teklif etsenizde almaz zaten.

OnurBazarbasi
22/01/2019, 09:26

dostum benimde öyle olmuştu , düzeldi dedim ama 1-2 gün sonra tekrar yaptı ve hiç düzelmedi. ben rezistans almıştım 175 tl taktı düzeldi.