PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Frene basıldığında ABS nin devreye giriyor

tunsa84
19/12/2018, 23:46
2012 punto sahibiyiz. Şu son bir haftadır havaların soğuması ile özellikle frene bastığımız da sanki panik anında frene bastığımızda ABS ler devreye giriyor ve takır takır ses çıkartıyor. 5KM kadar gittikten sonra motor ısınıyor sanki bu sorun ortadan kalkıyor. Tekrar motor soğuduktan sonra aynı şekilde sorun devam ediyor. Servis ise normaldir puntoların ABS hassas olduğunu beyan ediyorlar. Önceden böyle değil di dediğimde farketmemişsiznizdir dediler.. bende üzerine gitmedim konunun yardım ederseniz sevinirim...

edll
20/12/2018, 01:21
2012 punto sahibiyiz. Şu son bir haftadır havaların soğuması ile özellikle frene bastığımız da sanki panik anında frene bastığımızda ABS ler devreye giriyor ve takır takır ses çıkartıyor. 5KM kadar gittikten sonra motor ısınıyor sanki bu sorun ortadan kalkıyor. Tekrar motor soğuduktan sonra aynı şekilde sorun devam ediyor. Servis ise normaldir puntoların ABS hassas olduğunu beyan ediyorlar. Önceden böyle değil di dediğimde farketmemişsiznizdir dediler.. bende üzerine gitmedim konunun yardım ederseniz sevinirim...

yakın zamanda balata yada disk değişimi oldumu. yada ne kadar süredir değişmediler durumları nasıl.

tunsa84
20/12/2018, 01:37
Yakım zamanda değişmedi, lakin aldığım kişi geçen sene Nisa’n ayında değiştirdik dediğini hatırlıyorum

edll
20/12/2018, 01:42
Yakım zamanda değişmedi, lakin aldığım kişi geçen sene Nisa’n ayında değiştirdik dediğini hatırlıyorum

gerçi servis bunlara bakmıştır, yeterki ellerine düş, anında şunu bunu değişmek lazım derler ama dememişler. siz yinede fren sistemini balata ve diskleri anlıyorsanız siz, yoksa bir ustaya gösterin derim.

fotobelit
20/12/2018, 09:45
Bende başlığı görünce fren balatası bitiktir dedim..Eğer aldığınız kişi doğru söylüyorsa ! lastiklerin durumu nasıl?

zytpyrt
20/12/2018, 09:56
bu sorun bendede olmuştu ustama gittiğimde test sürüşü yaptı sorunu farkettı balatalarım daha bitmemişti ama sıcak soguk olaylarından dolayı taş gibi olmuştu bu yüzden oluyor olabilir dedik balataları değiştirdik düzelti artık öyle bir sorunum yok sizde durumunuz varsa balatalı değiştirin yoksa disklerden yemeye başlıyormuş...

LioN
22/12/2018, 23:30
Aynısı banada oluyor lastiklerden kaynaklı diye düşünüyorum.gerçi yerler nemli normal yürürken ben bile zorlanıyorum.

ayaman
23/12/2018, 23:46

Aracınız gayet normal. Soğuk havalarda yapar ve birçok araçta da bu var. Zaten iki üç kez frenden sonra işler normale dönüyor. Mesala benim arçta dediğin ilk tepkileri veriyor. 👍 kışlık lastikleri varsa dene asla yapmaz 😉

Kadyr
24/12/2018, 06:55
Sizlerde anormallik var galiba.bende yaz kış sıcak soğuk fark etmez fren performansı hep aynı.ayrica puntonum frenleri gayet iyidir.lastik iyi ise hemen abs yede girmez.

yasar01
26/12/2018, 17:35
lastik ler dengesiz ve kötü ise sert bastığın zaman frene abs devreye girer