PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka koltuğun yağmurlu havalarda ıslanma sorunu

tunsa84
19/12/2018, 23:23
2012 Punto aracımızın yolcu koltuğu arkasındaki koltuğun yağmurlu havalarda üst kısmının ıslak buluyoruz. Servis arka bagajdan alıyor diye bagaj camını söküp tekrar silikonladılar. Lakin sorunumuz halen devam ediyor serviste su tutuyoruz, hiç birşey olmuyor, nasıl bu duruma geliyor diyerek sonlarda çözüm bulamadılar. Kapı ve cam fitillerinde sorun yok. İlginç olanı ise sadece üst kısmı alt kuru kapı açıldığında su sıçrıyor diye düşünenler vardır. Su neredeyse orta koltuğa kadar geliyor. Tavan tertemiz, koltuğun altı temiz fitiller de sorun yoksu tutuluyor yine bir şey Yok ama hava yağmur yağsın sabah diğer kapıdan açtığımızda koltuğu ıslak buluyoruz. Böyle bir sorunla karışalaşan var ise veya tahmin yürütecek arkadaşlardan tavsiye almak istiyorum. Teşekkürler

edll
19/12/2018, 23:30
2012 Punto aracımızın yolcu koltuğu arkasındaki koltuğun yağmurlu havalarda üst kısmının ıslak buluyoruz. Servis arka bagajdan alıyor diye bagaj camını söküp tekrar silikonladılar. Lakin sorunumuz halen devam ediyor serviste su tutuyoruz, hiç birşey olmuyor, nasıl bu duruma geliyor diyerek sonlarda çözüm bulamadılar. Kapı ve cam fitillerinde sorun yok. İlginç olanı ise sadece üst kısmı alt kuru kapı açıldığında su sıçrıyor diye düşünenler vardır. Su neredeyse orta koltuğa kadar geliyor. Tavan tertemiz, koltuğun altı temiz fitiller de sorun yoksu tutuluyor yine bir şey Yok ama hava yağmur yağsın sabah diğer kapıdan açtığımızda koltuğu ıslak buluyoruz. Böyle bir sorunla karışalaşan var ise veya tahmin yürütecek arkadaşlardan tavsiye almak istiyorum. Teşekkürler

tavanda varmı herhangi bir ıslaklık. birde bagaj kısmına bakın koltuk arka kısmı özellikle. oralardada sorun yoksa sadece koltukta sorun oluyorsa durduğu yerde bu ıslaklık oluyorsa tabiata aykırı bir durum var demekki.

mustafa28
19/12/2018, 23:37
Benim aynı sorun biraz değişik başına geldi ve buldum sonunda.
Eğer fitillerin ve stopunu tam kontrol ettiysen başka yerde yoksa kesin bagaj üzerindeki 3. Stop lambasına bak ordan alirdir.sokup çantasını kontrol et hatta şeffaf cam silikonuyla yapıştır muhtemelen sorun çözülür.
Kolay gelsin.

tunsa84
20/12/2018, 00:16
Hocam ilk baştan ayrıntılı yazayım, araç yağmurlu bir gün sabahı arka koltuğun ıslak olduğunu farkettim. Önemsemedim ertesi Cumartesi Pazar kullanmadım, sonrasında Pazartesi baktığımda ıslaklığın arka sırt dayama noktalarına kadar geldiğini farkettim. kronik bir sorun ise tez çözülür diyerek servise götürdüm, kontrollerde arka bagaj kapağındaki camdan kaynaklı olduğunu beyan ettiler. Ben bagaj kapağı olsa bagaj içinde veya bagajın üstündeki çekmecenin ıslak olması gerektiğini söyledim, ama yine de sorunun ordan kaynaklandığını söylediler. Araç 2 gün kaldı yaptılar hazır dediler ama benim sorun halen devam ediyor, gidiyor geliyoruz tazekli su tutuyorlar yavaş su tutuyorlar, fitilleri kontrol ediyorlar sorun yok diyorlar. yağmurlu havalarda akşam evin önüne park ettiğimizde veya park ettiğimiz yada işten eve 2km lik mesafeden eve geldiğimde akşamı yada ertesi gününe yolcu tarafından kapıyı açtığımda arkama baktığımda ıslak olduğunu görüyorum. Lakin sırt dayama yerlerine kadar gelmiyor artık. Koltuğun altı kuru, tavan da hiç bir şey Yok.Bugün servis den geldim bir şey Yok bunda dediler belki önceki ıslaklık süngere işlemiştir ondan ıslaklık vuruyordur dedi artık sesimi çıkarmadım. Çareyi forum sitesinden bekliyorum. Teşekkürler

tunsa84
20/12/2018, 00:19
Arka stop lambası çatlak var dediler hatta buhu yapıyor hocam ben bahsettim ama Yok ordan almaz dediler. Mantıklı dediğiniz kendim silikon yapacağım olmadı. Teşekkürler Öner’iniz için

edll
20/12/2018, 01:19
koltuğun sağını solunu kontrol edin diye onun için söyledim. genelde 3. stoptan su alma olayı bulunamıyor ama dediğim gibi oturulan yerin ya altında ne üstünde ıslaklık olması gerekir. su tutulma işlemi sırasında çoğu zaman belli olmuyor. daha sonradan suyu kusmaya başlıyor. ilk 3. stopu kontrolden başlayın. daha öncesinde yazdığım gibi bagaj iç kısmınıda kontrol etmekte fayda var.

kingmortal
20/12/2018, 12:55
Benim arabamda su aliyodu bagaj kismindan pandizota geliyodu 3. Stop lambasindanmiş sorun camcida yaptirdim onu simdi de sol arka stopun iç direk kismindan su aliyor bagaj daha çozemedim o sorunu

ykaya1983
20/12/2018, 22:56
Aracın kapılarını oynattığınızda lıkır lıkır su sesi geliyor mu peki?Benim palio aracımda kapı alt tahliye tıkandığı için araç kapı döşemesinden koltuk altına su veriyordu.

tunsa84
21/12/2018, 09:49
Herkes şikayetçi gördüğüm kadarıyla aracın o kadar çok kronik problemi var ki 🤷♂ Havalar şu günlerde açık yağmuru bekliyorum

tunsa84
21/12/2018, 09:51
Yok hocam öyle bir ses gelmiyor, üç harflilerden şüphelenmeye başladım 😄

hakaniko
21/12/2018, 12:44
Ben de buna yakın bir sorun yaşadım. Aşırı yağıştan sonra araçta koku oluşmaya başladı. Şansa sağ arka paspasın oraya düşen öantamı alırken ıslaklık farkettim. Halı bildiğin ıslaktı. Ben Sağ stopun karoserle arasındaki süngerden şüphelendim. Süngerin altı temiz olması gerekirken tozluydu. Bende iyice temizledim vs. Daha sonrasında bir ıslaklık görmedim.

Geçenlerde ise bağaj kapağı fitilinin iç kısmında, kilit mekanizmasının sağ tarafında aşırı su farkettim. Nereden geldiğini çözemedim.

hakaniko
21/12/2018, 13:45
Az önce baktığımda yine ıslaklık gördüm ve sağ stobun içi su doluydu.

357153571635717

hakaniko
21/12/2018, 15:27
Az önce baktığımda yine ıslaklık gördüm ve sağ stobun içi su doluydu.

357153571635717

Stopta kırık buldum. Japon ile yapıştırdım. Umarım sorun çözülür.

Tercan
21/12/2018, 20:28
Öncelikle geçmiş olsun bende başımdan geçen bir olayı anlatmak isterim belki böyle sorunu olanlara yardımcı olmuş oluruz. Benim arka bagaj kapağındaki plastik döşemede küçük bir çatlak vardı bagaj kapağını her açtığımda gözüme batiyordu bir gün yapıştırmak için onu soktum sun-fix le yapıştırdım hemen yerine takmadim. Sonra bagajdan bişey almak için bagaj kapağını açtığımda Azda olsa yağmur damlalarının içeride camda yukarı doğru kaydığını fark ettim. Dikkat edince suyun arka camda bulunan silecek yuvasının orada bulunan lastik conta dan kaçırdığını gördüm akşamına soluğu camcida aldım camcı bana inanmadı hemen çocuktan bir sasal su istedi döktü o da ne baya baya su giriyor iceri git silecegi soktur dedi elektrikciye yolladı oda silecegi sokmeyelim fabrikasyon percinleri var üzerinde dedi. Sonra gel biseyle yapistiririz şimdi isim var dedi. Bende bir daha müsait olup gidemedim volkan hocamın yine forumlarda bahsettiği pu mastik alıp yapıştırdım 10 numara oldu. Oradaki su koltuğa gelirmi bilmem ama sizde bı kontrol edin derim yanlız o plastik dosemeyi sokmeniz lazım yoksa kaçırdığı anlasilmaz

hakaniko
22/12/2018, 00:11
Benim fitile gelen su büyük ihtimalle oradan geliyor demek ki. Ben de bir deneyeyim dediğinizi. Döşemeyi sökmek kolay mı?

edll
22/12/2018, 00:20
Benim fitile gelen su büyük ihtimalle oradan geliyor demek ki. Ben de bir deneyeyim dediğinizi. Döşemeyi sökmek kolay mı?

elle çekip indirme yuvasının içindeki vidayı çıkartıp kenarlarda esnete esnete çekin. bir yeri gelince diğer taraflar daha kolay çıkıyor. düşürmeyin çekme esnasında. ben yaptım hafif çatlattımdı :)

comanchee
22/12/2018, 13:48
tavanda da ıslaklık varsa anten yuvasından da su alıyor olabilir.

ayaman
24/12/2018, 00:04
Arkadaşlar bende de bunu gibi bir sorun var. Bendeki sorun şu: aracın koltukları bende ıslanmıyor stepnenin olduğu yer havuz gibi oluyor. Ustalar stop dedi stop lambasının contasını yap uğraş felan bir cacık çıkmadı. servisin saçmalıklarını anlatmaya gerek bile duymuyorum. Kendim arka bagaj döşemesini, sağ taraftaki döşemeleri , bakalit plastik ne varsa söktüm. Aracı petrole çektim arkadaşın biriyle bana yardım etsin diye. O dışarda su tuttu ben de suyu takip ettip nerden geliyor diye . Stopun olduğu yerden ama stopun üst kısmından damlıyor benim aklıma aracın slikon çekilen yerleri stopun üstünde bağlantı yerleri var o slikonları kaldırdım tekrardan slikon çektim. Şimdi tekrardan takip edicem eğer yine su alırsa inşallah almaz ; ama ben bu işi kökünden halledicem. Bu su gayptan gelmiyor ya. Konuyla ilgili gelişmeleri yazıcam sonucu tekrardan buraya bildiricem.

Kadyr
24/12/2018, 06:28
3. Stobada bakarsiniz