PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Korna sargısı mı city mod hatası mı?

murdery
05/12/2018, 00:10
merhabalar;
araç bilgileri : grande punto 1.3 multijet 2008 model.
2018 ağustos ayında korna sargısı hatası aldım. korna çalmıyordu. sargıyı değiştirdik. orijinal parça ile. bugün muayenem vardı. aracı götürdüm. muayeneden geçmedi. rot başı değişecekmiş akabinde sanayiye gittim. rot başı değiştikten sonra arabayı çalıştırdım ve anında direksiyon lambası yandı ve korna çalışmamaya başladı. korna sargısındaki belirtiyi sezdim o anda. direksiyonu çevirince hışırtı sesi geldi direksiyondan. kontağı kapatıp açtım. direksiyon lambası söndü. direksiyon hafifledi. ancak korna hala çalışmıyor.

sizce sorun nedir? tekrardan sargı problemi mi yoksa city mod hatası başlangıcı mı?

aküm sağlam. yeşil ışık hep yanıyor aküde.

edll
05/12/2018, 01:13
merhabalar;
araç bilgileri : grande punto 1.3 multijet 2008 model.
2018 ağustos ayında korna sargısı hatası aldım. korna çalmıyordu. sargıyı değiştirdik. orijinal parça ile. bugün muayenem vardı. aracı götürdüm. muayeneden geçmedi. rot başı değişecekmiş akabinde sanayiye gittim. rot başı değiştikten sonra arabayı çalıştırdım ve anında direksiyon lambası yandı ve korna çalışmamaya başladı. korna sargısındaki belirtiyi sezdim o anda. direksiyonu çevirince hışırtı sesi geldi direksiyondan. kontağı kapatıp açtım. direksiyon lambası söndü. direksiyon hafifledi. ancak korna hala çalışmıyor.

sizce sorun nedir? tekrardan sargı problemi mi yoksa city mod hatası başlangıcı mı?

aküm sağlam. yeşil ışık hep yanıyor aküde.

City ile alakası yok. Airbac sargısı yine arıza yapmışa benziyor. Sargıyı kime değiştirttiysen yine orayla irtibata geçin.

murdery
05/12/2018, 13:13
teşekkür ederim cevap için

murdery
06/12/2018, 17:32
güncelleme: aracı ustama götürdüm. korna bitmiş. onu değiştirdik. şuan korna çalışıyor. direksiyon üzerindeki tuşlar sinyaller çalışıyor. yani airbag sargı problemim yokmuş.

ancak gelirken yine direksiyon lambası yandı ve direksiyon ağırlaştı. rotbaşları değiştikten sonra bu hatayı alıyorum. bir ilgi kurabiliyor musunuz?

ayaman
08/12/2018, 02:55
Arıza ışığının yanması ön takımla uzaktan yakından alakası yok. Direksiyon sertleşiyorsa cıty ile ilgili olabilir. Bazen akü bitmeye yakın da araba saçmalayabiliyor.