PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kalkışlarda Titreme, Yardıma ihtiyacım var.

ikssen
03/12/2018, 08:22
Arkadaşlar merhaba,

Aracımda 1 haftadır anlamadığım bir şekilde kalkışlarda titreme sorunu var. Ama normal değil bildiğiniz sarsıntı şeklinde. İlk olarak aklıma sıkıntının baskı balatada olabileceği geldi ancak araç ısındıktan sonra yani 15 20 dk sonra sarsıntı kesiliyor. Yani herşey normale dönüyor. Baskı balatadan yapsa sürekli yapması gerekir diye düşünüyorum. Sizce neden yapabilir. Şimdiden teşekkürler.

Ayrıca aracım düz vites ve km 65.000.

umitakyuz
03/12/2018, 09:50
Baskı balata da olabilir ama alt takımda olabilir tablalar(salıncaklar) dönüşlerde ki kalkislariniz nasıl ses titreşim artıyor mu

GM 8 cihazımdan gönderildi

ikssen
03/12/2018, 11:27
Baskı balata da olabilir ama alt takımda olabilir tablalar(salıncaklar) dönüşlerde ki kalkislariniz nasıl ses titreşim artıyor mu

GM 8 cihazımdan gönderildi

Dönüşler veya düz farketmiyor. İlk 15 20 dk her zaman yapmasada bazen zangır zangır titreyerek kalkıyor ısınınca kesiyor.

ikssen
03/12/2018, 15:17
Konu ile ilgili fikri olan yok mu ?

feyzullah
03/12/2018, 17:20
Konu ile ilgili fikri olan yok mu ?

Kış aylarında giyilen kalın tabanlı ayakkabılar debriyaj hissini azaltıyor ve dolayısıyla pedalı hızlı ve erken bırakmaktan dolayı sorunlar olabiliyor. Baskı balatanın kaçırıp kaçırmadığını kontrol etmenizde fayda var. Eğer kaçırma varsa o zaman baskı balata değişimi düşünülebilir.

bediboy
15/12/2018, 12:32
Ben ustamdan da duyduğum şekilde anlatayım puntolar genelde kaçırma yapmaz vuruntu yapar baskı balata kısmında sıkıntı olduğu zaman dedi bende mesela sizin ki gibi oluyordu zamanla daha da arttı sonra rampada falan daha çok yapıyordu baskı balata değiştirdim 1 sene oldu sorun ortadan kalktı. Bide tavsiyem motor ve şanzuman kulaklarını kontrol ettirin.