PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bakımınızı yaptırdığınız servise dikkat edin

EKE
29/11/2018, 21:03
Yaklaşık 10 bin km önce bakımı bir ustada yaptırdım. Dün aracımın bakımını kendi aldığım malzemelerle kendim yaptım ve içinden çıkan polen filtresinin hali bu. Takmayı beceremeyip böylece sıkıştırmışlar. 10 bin kmdir toz toprak solumuşuz arabanın içinde. Böyle işçilik olmaz. Şimdi kendi elimle yaptığım için içim rahat. Sizler de lütfen bu konuda dikkatli olun, küçük çocuğu olanlar var yazık günah.

https://i.postimg.cc/mr3P45bK/DSC-2653.jpg

tayfux
30/11/2018, 00:57
yuh o ne öyle.. memlekette herkes usta olunca böyle işçilikler de oluyor maalesef..

edll
30/11/2018, 01:11
Bu gibi meslek ahlaksızlarından uzak durmak gerek. Onun için özellikle punto konusunda ustayı tavsiye üzerine bulup aracımızı emanet etmek gerek. Çok geçmiş olsun. Allah'tan daha büyük bir şeye sebebiyet verecek ahlaksızlık yapmamış.

culudamar
30/11/2018, 04:42
Benim de defalarca başıma geldi. Bu filtreyi kendim takacağım bundan sonra.

mtlplt04
30/11/2018, 13:32
bende aracımın özelliklerini bilmediğimden yaptıkları işe hiç karışmadım, 3.2 litre yağ yerine 4 litre yağ konmuş. şimdi turboda ufak bi ıslık sesi var

ikssen
30/11/2018, 16:44
Bakım yapılırken aracın başında durmak en iyisi. Kimseye güven olmuyor bu devirde.

EKE
30/11/2018, 17:17
3.2 litre yağın bile fazla olduğunu söyleyebilirim. Çünkü içinde süzülmemiş bir miktar yağ var. 3 litre kesinlikle yeterli oluyor. Max seviyesinden fazla konulan yağ motor keçeleri için zararlı diye biliyorum inşallah turbonuz bundan zarar görmemiştir.

İş yapılırken başındaydım. Fakat polen filtresinin yeri öyle bir yer ki takan kişi kendisi bile göremezken benim aracın dışından görmem mümkün değildi.

mtlplt04
30/11/2018, 19:10
3.2 litre yağın bile fazla olduğunu söyleyebilirim. Çünkü içinde süzülmemiş bir miktar yağ var. 3 litre kesinlikle yeterli oluyor. Max seviyesinden fazla konulan yağ motor keçeleri için zararlı diye biliyorum inşallah turbonuz bundan zarar görmemiştir.

İş yapılırken başındaydım. Fakat polen filtresinin yeri öyle bir yer ki takan kişi kendisi bile göremezken benim aracın dışından görmem mümkün değildi.

keçe problemi neye sebep oluyor bilmiyorum da turbo devreye girince ince ıslık sesi var ama çok şükür çekiş düşüklüğü yok

EKE
30/11/2018, 20:17
Yüksek basınçtan dolayı keçeler patlayıp yağ sızdırmaya başlıyor. Belki kilometreye bağlı olarak turbo milinde aşınma olmuş olabilir. Yalnız naçizane 4 litre ile kullanmayın derim. Bir miktar üstten çektirebilirseniz harika olur. Akvaryum hortumu ve büyük şırınga ile yapılabilir.

halilimo
30/11/2018, 23:44
3.2 koyuldugunda icinde kalan fazlalik kecelere falan zarar vermez. Ayni zamanda turbodan gelen isligin bircok sebebi olabilir. Normalde ince bir islik gelir zaten.

EKE
01/12/2018, 02:11
Arkadaş 4 litre yağ konulduğunu söylediği için keçelere zarar verebileceğini söyledim. 3.2 litre konunca içinde kalan miktar keçelere zarar verir demedim. Süzülmeyen bir miktar kaldığı için 3 litrenin yeterli olacağını söyledim sadece.

ayaman
02/12/2018, 01:39
Bu iş bilmez servsiz mi; yoksa sanayi mi? Ben olsam kim olursa olsun burda ifşa ederdim. Gözünün yaşına bakmazdım. En azından ola ki yakınızda bir esnaftır. Bilelim ki kapısından geçmeyelim.

EKE
02/12/2018, 09:28
Ataşehir Atatürk mahallesinde bir oto servisi burası. Fiat özel servisi değil. Diğer araçlara da bakılıyor. İsim vermek uygun değil.

mtlplt04
02/12/2018, 10:44
Yüksek basınçtan dolayı keçeler patlayıp yağ sızdırmaya başlıyor. Belki kilometreye bağlı olarak turbo milinde aşınma olmuş olabilir. Yalnız naçizane 4 litre ile kullanmayın derim. Bir miktar üstten çektirebilirseniz harika olur. Akvaryum hortumu ve büyük şırınga ile yapılabilir.

yanıtınız için teşekkürler aracım 172 bin km de belki kilometreye bağlı dediğinizden olabilir, 1 ay kadar önce durumu farkettiğimizde yağın fazlasını cektik ancak başka yerinde ne var baktırma fırsatım olmadı ve açıkcası durumu izah etsem bilerek birşeyler yapıcak usta oldugunu cok dusunmemıstım