PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tavan Lambası Sorunu !

ozank90
22/11/2018, 08:02
Arkadaşlar Merhaba,

Geçtiğimiz günlerde tavan lambamı led lamba ile değiştirmek istedim. Mevcut ampulü söküp yerine aldığım led'i takacaktım ama boyu kısa geldi. Yanlış ampul almışım. Eskisinin geri takıp kapatını kapattım ama şöyle bir sorun oluştu ; otomatik modda iken yanmıyor lamba. Yani kapıları açtığımda ya da kontaği kapattığımda yanması gereken zamanlarda yanmıyor. Sola basıp manuel yaktığımda yanıyor. Sorunu ne olabilir sizce ? Kapağını yanlış takmış olsam bir zorlanma olur diyeceğim ama hiç bir zorlanması yok her yöne rahatça geçiyor sadece otomatikte yanmıyor. Bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim.

reddi
22/11/2018, 09:05
yanılmıyorsam lambada 2 soket vardı.onarı sökmüşmüydünüz? geri takarken tam oturmamış olabilr mi? yada soketi sökerken zarar görmüş olabilir mi?

edll
22/11/2018, 11:13
Lamba kapağını sökerken yada takarken otomatik yanmaya etki eden küçücük bir plastik parça var. Sağ taraf kısa kenarda görürsünüz onu. Ya o ufacık plastik parça kırılmıştır, yada tam olarak yerine oturmamıştır. Onu bir kontrol edin tekrar yazın. Olmadı iç ve kapak resmini paylaşırsanız bizde bir görelim. Kırık yoksa büyük ihtimalle söküp geri takınca düzelecektir.
Dipnot: birde ledi oturtmak için duy kısımlarına gelen yeri sağdan soldan yaklaştırma yaptıysan o kısım eğilince arka kısımdaki bakır şerit parçalarda eğilme olduğundan kapıya duyarlılığı gidiyor. Onuda açıp bir kontrol etmek gerekir. Bir kaç defa söküp takın düzelmezse desiğim gibi içinin resmini paylaşın öyle bakalım. Düzelmeyecek bişi değil.

ozank90
22/11/2018, 17:55
tam da dediğiniz gibi bakır şeritlere temas etmediği için yanmıyormuş orta konumda. yardımınız ve duyarlılığınız için teşekkür ederim ikinize de arkadaşlar iyi akşamlar

edll
22/11/2018, 18:56
tam da dediğiniz gibi bakır şeritlere temas etmediği için yanmıyormuş orta konumda. yardımınız ve duyarlılığınız için teşekkür ederim ikinize de arkadaşlar iyi akşamlar

Geçmiş olsun sorunun çözüldüğüne sevindim.

reddi
23/11/2018, 09:29

rica ederiz. geçmiş olsun