PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aküm çabuk boşalıyor

43sbr
20/11/2018, 22:08
Albea otomobİlimin aküsü bir hafta en geç on beş günde boşalıyor,marş yapmıyor.Aküyü şarj ettim.Daktım fakat kaçak varmı diye test ettim.+ kutba gelen kablolarla akü kutup başı
arasına 12volt 6amper lamba bağladım ve lamba yandı.Şüphelerim doğru çıktı ama kaçağın nerede olduğunu anlamaya ama sigorta guruplarının nerede olduğunu bilmiyorum bilen arkadaşlar varsa acil yardım bekliyorum.

onronskz
21/11/2018, 14:32
sigortaların yerni bilmiyrum fakat yanlış test yapmışsınız

bir tane t10 5w ampulün bacaklarına kablo bağlayın akünün eksi kutubunu sökün ampuldeki bir kabloyu söktüğünüz kabloya diğerini akünün - kutubuna bağlayın
eğer ampul belirgin şekilde yanıyor ise kaçak vardır ama belli bir süre bekleyin bazı araçlarda elektriği tamemn kesmesi bir kaç dakikayı bulabiliyor. bir kaç dakika sonunda hala belirgin şekilde yanıyor ise sigorta kutusundan sigortaları tek tek sökün
ampul söndüğü anda o sigorta hangi elektrik elemanlarını besliyor ise kontrolünü sağlarsınız.
ama genelde araçta amfi teyp veya başka harici cihazları var ise ilk onları kontrol ediniz

43sbr
24/11/2018, 15:34
Konuya yazdığınız gibi - kutbu söktüm kablo ve kutup arasına ölçü aleti bağladım ölçü aletini alper` e ayarladım (10amper).Ölçüm ilk başta 50-60 gibi değer gösterdi araba uyku moduna geçince 0,05 gibi bir deger çıktı buda normal bir deger bu tip otomobil ler için.