PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sorunu çözen usta olmadı

Barthez
19/11/2018, 14:02
Herkese iyi günler punto evo 2011 dizel otomatik 150000 km de aracım var aracı yetkili servis olan ankara otomotiv dahil 5 yere götürdüm sorunu kesin olarak tespit edemediler. Araç 2000 3000 devir arasındayken gaza biraz yüklendiğimde araç tamamen titreme yapıyor. 3000 deviri geçince titreme kesiliyor. Sırasıyla yetkili servis dahil aks jant lastik ön takımlar hepsi her gittiğim yerde kontrol edildi sorun olmadığı söylendi. Kimse ne olduğunu net söyleyemiyor. Yardım ederseniz çok mutlu olurum

OnurBazarbasi
19/11/2018, 15:08
motor kulaklarını kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Barthez
19/11/2018, 16:01
motor kulaklarını kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Teşekkür ederim Yazmayı unuttum ona da baktılar
Enjektör yada turbodan olma iltimali var mıdır çünkü neden sadece 2000 ve 3000 devirde yaparki

fawori
19/11/2018, 22:53
bir de kavaklıdere yi deneyin!!!!

caan45
19/11/2018, 22:55
İyi akşamlar aynısı benim eski fiat ideamda oldu 1.3 mjet. araç 1700-3000 civarı titreyerek yükseliyordu. enjektörler ve mazot pompası değişti. düzeldi. iyi bir dizel pompacıya git onlar hemen söyler sana. Geçmiş olsun tekrar.

arenas
19/11/2018, 22:58
İyi akşamlar aynısı benim eski fiat ideamda oldu 1.3 mjet. araç 1700-3000 civarı titreyerek yükseliyordu. enjektörler ve mazot pompası değişti. düzeldi. iyi bir dizel pompacıya git onlar hemen söyler sana. Geçmiş olsun tekrar.

Oldukça masraflı olmuş olmalı?

kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Barthez
20/11/2018, 19:31
Teşekkür ederim

caan45
26/11/2018, 12:56
Oldukça masraflı olmuş olmalı?

kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

çıkma ürün kullanarak 2011 de falan 2500 civarı tutmuştu.

ysn3450
26/11/2018, 19:46
Benim aracımda da aynı sorun var cumartesi günü iki ustaya götürdüm ikisinde sorunu bulamadı.
Bir tanesi motor kulağını denemek için değiştirdi ama titreme kesilmedi. Benim aracım benzinli otomatik vites.
Bende yardımlarınızı bekliyorum.

Lenovo K53a48 cihazımdan gönderildi

caan45
26/11/2018, 21:25
Benim aracımda da aynı sorun var cumartesi günü iki ustaya götürdüm ikisinde sorunu bulamadı.
Bir tanesi motor kulağını denemek için değiştirdi ama titreme kesilmedi. Benim aracım benzinli otomatik vites.

benimki dizeldi o yüzden benzinli için birşey diyemem sirf bu sorunlardan dolayı dizele binmiyorum artık :) ama senin sorun içinde bi fikir: buji kabloları olabilir mi ?

ethemyigit
26/11/2018, 23:18
nasıl bulamıyorlar uğraşmamışlardır titreme mi sağa sola sallama mı ? gaza yüklendiğinde ayağını çektiğinde ? hepsine göre farklı teşhis koyulur şahsen ben bınsem ben bile bulurum son 3 yıldır artık sadece tamırcıye gıdıp şu parçayı değiştir diyorum ve nokta atışı oluyor farklı usta dene puntolar da subap aks hepsinin belirtisi belli forumdan benzinde tecrübeli tamirden anlayan birisi bile teşhis koyabilir şahsen benım puntoda tecrübem 200.000 km ye dayandı artık ezberlemediğim huyu kalmadı :)

feyzullah
26/11/2018, 23:20

Subap ayarları bozulmuş olabilir mi? Yada lpg varsa lpgden kaynaklı olsbilir. Benzinde de yapıyorsa subap ayarı kaynaklı veya ateşleme sisteminden kaynaklı olabilir.

ethemyigit
26/11/2018, 23:22
gaza yüklediğinde yapıyorsa sarsıntının yönü yoksa ateşleme kökenli sağa sola gibiyse aks lalesi eğer gaz kesince vurma gibiyse motor kulakçığı şanzıman takozu :)
rölantide düzensizse lpg var mı önce vs vs ...
aslında çözümü basit ama teşhis koyamamışlar :)

ysn3450
27/11/2018, 17:59
Subap ayarları bozulmuş olabilir mi? Yada lpg varsa lpgden kaynaklı olsbilir. Benzinde de yapıyorsa subap ayarı kaynaklı veya ateşleme sisteminden kaynaklı olabilir.LPG yok aracımda. Buji ve Triger değişimden sonra oldu.

feyzullah
27/11/2018, 23:43
LPG yok aracımda. Buji ve Triger değişimden sonra oldu.

Triger değiştikten sonra bildiğim kadarıyla sente ayarı yapılıyor. Bu ayar düzgün yapılmazsa bahsettiğiniz sorunlara benzer aksaklıklar olabiliyor. Ya da bujiyi tam takamamış olabilir ustanız bu tarz bir konu okumuştum. Konuyu daha detaylı bilen arkadaşlar kapsamlı cevap verebilirler.

edll
28/11/2018, 10:17
her viteste 2000-3000 arasımı titreme oluyor. orjinal jant kullanmıyorsanız birde jant göbeğindeki bilezik diye tabir edilen aparatları kontrol ettirin. tamir esnasında teker sök tak yapınca düşürmüş takmamış olabilirler. gerçi bu hızınız yükselince değişken süratlerde yapıyor ama herşeyi denedik bulamadık diyince aklıma bu geldi.

Barthez
03/12/2018, 13:01
Şöyle izah edeyim araba özellikle 2. Vitesten sonra gaza yüklendiğinde 1500 ve 3000 devir arasında titreme yapıyor. Lastiklere janta motor kulağına aksa tüm alt takıma bakıldı. Araba hareketsizken gaza bastığımda hiç titreme yok . Artık arabayı satmak istiyorum 5 ay oldu arazayı bulan çıkmadı. Yetkili servis deneyerek parça değişikliği yapacağız ama her taktığımız parça arıza gitmese bile iade olmayacak diyor. Bu da bana saçma geliyor. Parça değişince arıza devam ediyorsa neden ücret ödeyim ki

ykaya1983
03/12/2018, 20:47
Yani aslında sorunun nelerden olacağı bellidir.Bahsetiğiniz sorunun birden fazla nedeni var.Sırayla bunlar kontrol edildiğinde mutlaka hangisinden olacağı konusunun netleşmesi lazım.
-Lastiklerin balansının bozuk olması.
-Aks lalesinde boşluklar olması.
-Motor kulaklarında sorun olması.(Gerçi rolantide sorun yok demişsiniz.Rolantide de sorun olması lazım.)
-Rot başlarında boşluk olduğunda olur(Burası çok önemli buna kesinlikle baktırın)

Sizin araç hareket halindeyken titreme yapıyorsa ben sorunu yürüyen aksamda görüyorum.Bu nedenle araç askıdayken lastikler döndürülüp kontrol edilmeli.Ben aks boşluklarını askıdayken elimle lastikleri çevirip bulmuştum.Araç dingilinde veya poryada yamukluk olduğunda da olabilir.

Robinson
14/12/2018, 11:10
Tavsiyem enjektörler ve boruları gelen su olabilir ben dört kere turbo lambası yandığı için turbo değiştirdim arıza beyin programında çıktı dizel arabada filtre ve enjektörler bir çok titremeye neden olabiliyor gelen suyu takamaz doğrudan tekleyebilir yada titrer

Nephilim
14/12/2018, 12:26
Baskent oto sanayi sitesinde Master Tech var eski kartascilar bana hep yardimci olmuslardir. Bir de oraya goster.

aslam0740
15/12/2018, 13:06
aynı sorun bendede çıktı benimkisi bazen 2000 devirden sonra gazı kesiyor veya gaza vermeye kalksam tekleme yapıyordu. bende o esnada vitesi düşürüp deviri yükselterek yapıyordum en sonunda araba çalışlmadı, ve arıza common rail borusu basın düşüklüğü olarak çıktı, hatta çalışıp 3 dk sonra stop ediyordu, 1 böyle ewvin önünde yattı sonra kendiğinden hallodu, ben o zamna filitreyi yeni değişmiştim ondan olma üzerine çok durudum, şuan bi sıkıntı yok mazot filitresinden kaynaklama olasılığı yüksek, o değilse sırasıyla yazayım ilk önce mazot filtresi, sonra yakıt depo pompası sonra motorun üstündeki mazot pompası o da değilse common rail borusunun içindeki ya müşür yada valf o da değilse enjektör, dahası değil bunları kontrol etmeniz lazım