PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Seyir halindeyken dönüşlerde direksiyon kilitlenmesi

eko90
08/11/2018, 15:42
Merhaba arkadaşlar.

2006 1,4 fıre actıve aracım var direksiyon yönünden aşırı sıkıntılı durumdayım. aracı alalı 1 yıl oldu, bu yılın başlarındada direksiyonda seyir halindeyken kilitlenme sorunu vardı ama havalar ısınınca bu sorun düzeldi ve sıkıntısız kullandım aracı sorunun düzeldiğini sandım fakat havalar soğumaya başlayınca direksiyon yine arıza çıkartmaya başladı.
Düz yolda giderken herhangi bir sıkıntı olmuyor. ama birinci ve ikinci viteste giderken sağa ve sola dönüşlerde aniden kilitleniyor ve zorla kenara çekip kontağı kapatıp açıyorum bi müddet düzeliyo ama sorun çözülmüyor.
Birde aracı park ederken direksiyondan hafif şekilde takır takır ses geliyor onu çözemedim.
Bu direksiyonun sıcak havalarda herhangi bir sorunu yokken havalar soğuduğunda niye böyle bir sıkıntı çıkarıyor bilgisi olan varmı?

vdemirtas
08/11/2018, 15:59
direksiyon kilitlenmesinden ziyade direksiyon kendini eğer toplayamıyorsa, ön amortisör bilyaları ve amortisör takozlarından kaynaklanabilir ve park ederken veya park halinden çıkarken düşük hızlarda sağa sola döndürmelerde vonk vonk diye ses çıkartan şey de amortisör bilyalarıymış, yeni değiştirdim de usta dediydi. ama elektronik anlamda direksiyon kilitlenmesi varsa kesinlikle yola çıkma sadece sanayiye servise götürebilirsen götür ama çok tehlikeli bir durum. geçmiş olsun.

fotobelit
08/11/2018, 16:41
Kronik City arızası gibi görünüyor...2006 modellerde oldukça sık rastlanıyor...