PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Asr esp hillholder arızası, gaz kelebeği ilişkisi

ada1901
31/10/2018, 17:41
İyi günler, ben oğuz. 2010 model bravo t-jet aracım var. Bir süredir asp esp hillholder arızası veriyor. Yazın bu uyarıyı vermiyor. Havalar soğuduğunda bu uyarıyı sık bir şekilde alıyorum. Fiat şendil- Manisa yetkili servisi-sorunu bir türlü çözemedi. Forumda bu sorundan müzdarip çok kişi var. Forumdaki bütün konuları okuyup soruna neden olabilecek şeyleri- akü, geri vites müşürü, fren müşürü vs. - inceletmeme rağmen soruna çözüm bulunamamıştı. Son gittiğimde temmuz ayında sorunun kendilerini aştığını Bursa'dan mühendis geleceğini onun aracı inceleyeceğim belirttiler. Daha sonra tekrar aracı cihaza bağladılar. sorunun gaz kelebeğinden kaynaklandığını belirttiler ve değişim için 5000tl istediler. Gaz kelebeği sanayide 750 1000 TL civarı bulunabiliyor. Aracım fotoğraflardaki hata uyarılarını veriyor. Gaz kelebeği değişimi yaparsam sorun çözülür mü? Fotoğrafları inşallah doğru şekilde ekleyebilmişimdir. Fikirleriniz için teşekkürler.

sadece_erhan
01/11/2018, 09:04
İyi günler, ben oğuz. 2010 model bravo t-jet aracım var. Bir süredir asp esp hillholder arızası veriyor. Yazın bu uyarıyı vermiyor. Havalar soğuduğunda bu uyarıyı sık bir şekilde alıyorum. Fiat şendil- Manisa yetkili servisi-sorunu bir türlü çözemedi. Forumda bu sorundan müzdarip çok kişi var. Forumdaki bütün konuları okuyup soruna neden olabilecek şeyleri- akü, geri vites müşürü, fren müşürü vs. - inceletmeme rağmen soruna çözüm bulunamamıştı. Son gittiğimde temmuz ayında sorunun kendilerini aştığını Bursa'dan mühendis geleceğini onun aracı inceleyeceğim belirttiler. Daha sonra tekrar aracı cihaza bağladılar. sorunun gaz kelebeğinden kaynaklandığını belirttiler ve değişim için 5000tl istediler. Gaz kelebeği sanayide 750 1000 TL civarı bulunabiliyor. Aracım fotoğraflardaki hata uyarılarını veriyor. Gaz kelebeği değişimi yaparsam sorun çözülür mü? Fotoğrafları inşallah doğru şekilde ekleyebilmişimdir. Fikirleriniz için teşekkürler.

son fotoğrafa göre kelebeğin içinde kelebeğin konumunu ileten potans arızalanmış gibi görünüyor. potansı ulaşılabilir biryerdeyse kontak spreyle temizlenebilir ama genelde bu tip parçalarda büyük kömürlü potanslar kullanılıyor kömür zamanla bitiyor sürtüne sürtüne. çıkma alıp bir tane deneyin, nekadar sıklıkla bozulabilirki

bir de bu program servisin kullandığı program mı

ada1901
02/11/2018, 07:30
Cevabınız için teşekkürler. Evet, program servisin kullandığı program.

Metin36
02/11/2018, 12:37
Hocam benim bravoda eski sahibi kelebeği değiştirmişti fotodaki arızaları veriyordu sanayide bi usta gaz pedalının orda bişeyler sıktı kesildi :)

ada1901
05/11/2018, 13:57
Gaz kelebeğini değiştirince de devam etti mi arıza acaba? Gaz pedalının oradaki şeyi sıkınca mı kesildi? Bir de tam olarak ne yaptığı ile ilgili bir fikriniz var mı?

Metin36
05/11/2018, 15:34
Gaz kelebeği değişince düzelmedi gaz pedalı ile ilgili bişey yaptı bu da olmasa pedala bakacağız dedi

ada1901
05/11/2018, 16:25
Teşekkürler.

ada1901
08/12/2018, 13:18
Aracım yukarıdaki hata kodlarını veriyordu. Gaz kelebeği değişimi yapıldı. Yaklaşık olarak bir ay oldu. Yazmak için düzeldiğinden emin olmak istedim. Araç hatayı artık vermiyor. Karşılaşan olursa fikir olabilir diye yazmak istedim.

Tercan
08/12/2018, 16:12
Aracım yukarıdaki hata kodlarını veriyordu. Gaz kelebeği değişimi yapıldı. Yaklaşık olarak bir ay oldu. Yazmak için düzeldiğinden emin olmak istedim. Araç hatayı artık vermiyor. Karşılaşan olursa fikir olabilir diye yazmak istedim.
Geçmiş olsun