PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto Airbag sargısı arızası ve servis durumu

Yunus78
23/10/2018, 16:34
Merhabalar arkadaşlar bu hafta sonu başıma gelen olayı anlatayım airbag lambası yandı aracı kullanırken korna gitti radyo kumanda tuşları da deaktif oldular. Pazartesi günü servise gittim durumu anlattım incelediler sinyal kolunun değişeceğini sölediler , 1810 lira parça 190 lira işçilik ücreti ile değişim teklif ettiler , bende bunu kabul etmediğimi bu durumu araştırdığımı çok kişinin bu durumu yaşadığını bazılarının servis tarafından ücretsiz değiştirildiğini ve çoğu kişinin indirim alabildiğini belirttim , sonra sistem üzerinden bi talep yolladılar ve 2 dk sonra red cevabı geldi (sistem otomatik cewaplıyormuş).ben yine aynılarını belirttim genel merkezle yada koç holding ile görüşebileceğimi ve emsal durumlar olduğunu bildiğimi onlara aktarabileceğimi , aracın ilk günden beri servis bakımlı oldugunu ve direksyonun hiç işlem görmediğini ve kullanıcı hatası tarzı bişeyin daha 93 binde olan araçta olamayacağını belirttim , sonra müşteri ilişkileri sorumlusu tekrar talebimi ve bilgileri not olarak aldı tekrar telep yazacağını bana sonra cewap gelince döneceğini söyledi ve servisten ayrıldım.

Araç punto 1.3 mtj 95 bg 93 de araba çıktığı günden beri servis bakımlı ücretsiz değişim istedim bakalım daha dönüş yapan olmadı.

Parçayı burda sanayide ve internette araştırdım 350 liraya sargıyı garantili tamir eden bir beyinci buldum , ayrıca parça fiyatları internette 750 liradan başlıo 1700 liraya kadar aynı parça kodlu sinyal kolu mevcut.

Daha önce başına bu durum gelen arkadaşlar bu posta yazarsa izlenilebilecek yollar hakkında sevinirim, teşekkür ederim şimdiden...

SM-N950F cihazımdan gönderildi

arenas
23/10/2018, 17:13
Benim araçta garantideyken başıma geldi.İlk belirtide yakaladım,sola sinyal verdiğimde aynı anda sellektör yapmıyordu,arıza lambası yanmıyordu.Hazır garanti varken değişmiştim.Umursamasaydım muhtemelen garanti bitene kadar büyük belirti vermeyecekti.Sonra da ücretli değişecektim.
Daha sonra yeni kolu da bi süre kullanıp,forumdan bir arkadaşımıza verip,cruise controllü kol taktım.500₺ gibi bi fiyata maolmuş oldu cruise controllü kol(temmuz 2018di sanırım)..
Fiat servisleri enteresan hocam,üstüne düşüp uğraşmanız lazım.Özellikle son yıllarda,bence puntonun da üretim ve satıştan kalkmasıyla birlikte,kronik sorunları (city,airbag çatlağı,sargı vs.) tamir etmeme eğilimindeler.Verdikleri fiyatlardan belli aslında artık uğraşmak istemedikleri.
İyi niyet garantisi formu doldurulması konusunda da şöyle dikkatinizi çekeyim.Garanti bittikten sonra,solan Fiat logolarını değişmek için,istanbulda,bakımlarımı da yaptırdığım,3 ayrı yetkili servis dolaştım.Hepsi “yalandan” talep oluşturup,birkaç gün sonra “sistem onaylamadı” yalanına başvurdular,ücret istediler.O yaz tatile giderken Balıkesir de bir servise uğradım,oradaki servis yetkilisi,gözümün önünde pc de form oluşturdu ve bir hafta sonra onay geldi sistemden,logolarım değişti.
Size tavsiyem öncelikle hiç başvurmamış gibi birkaç servis gezip,iyi niyet garantisini zorlamanız.Olmuyorsa,parçayı uygun yollu tedarik edip(valeo dışında daha ucuz markalar da çıktı mesela),taktırmanız.Tamir olayını tavsiye etmiyorum.Cruise kontrol yoksa,cc li kol alıp,bu sıkıntıdan kârla çıkmanız en azından.
Kolay gelsin..

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yunus78
23/10/2018, 17:21
Benim araçta garantideyken başıma geldi.İlk belirtide yakaladım,sola sinyal verdiğimde aynı anda sellektör yapmıyordu,arıza lambası yanmıyordu.Hazır garanti varken değişmiştim.Umursamasaydım muhtemelen garanti bitene kadar büyük belirti vermeyecekti.Sonra da ücretli değişecektim.
Daha sonra yeni kolu da bi süre kullanıp,forumdan bir arkadaşımıza verip,cruise controllü kol taktım.500₺ gibi bi fiyata maolmuş oldu cruise controllü kol(temmuz 2018di sanırım)..
Fiat servisleri enteresan hocam,üstüne düşüp uğraşmanız lazım.Özellikle son yıllarda,bence puntonun da üretim ve satıştan kalkmasıyla birlikte,kronik sorunları (city,airbag çatlağı,sargı vs.) tamir etmeme eğilimindeler.Verdikleri fiyatlardan belli aslında artık uğraşmak istemedikleri.
İyi niyet garantisi formu doldurulması konusunda da şöyle dikkatinizi çekeyim.Garanti bittikten sonra,solan Fiat logolarını değişmek için,istanbulda,bakımlarımı da yaptırdığım,3 ayrı yetkili servis dolaştım.Hepsi “yalandan” talep oluşturup,birkaç gün sonra “sistem onaylamadı” yalanına başvurdular,ücret istediler.O yaz tatile giderken Balıkesir de bir servise uğradım,oradaki servis yetkilisi,gözümün önünde pc de form oluşturdu ve bir hafta sonra onay geldi sistemden,logolarım değişti.
Size tavsiyem öncelikle hiç başvurmamış gibi birkaç servis gezip,iyi niyet garantisini zorlamanız.Olmuyorsa,parçayı uygun yollu tedarik edip(valeo dışında daha ucuz markalar da çıktı mesela),taktırmanız.Tamir olayını tavsiye etmiyorum.Cruise kontrol yoksa,cc li kol alıp,bu sıkıntıdan kârla çıkmanız en azından.
Kolay gelsin..

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildiTeşekkür ederim ilgin için hocam , lougne donanım cc li olan set , lancia ve valeo marka gördüm çoğunlukla valeo kendi kullandığı marka sanırım fiatın , ya daha önce servis elemanı aynı serviste orta havalandırma difizörünü kırmış onu garanti içi işlem olarak değiştirdiler sıfırı ile , siz onu garantiye soktunuz bunu neden sokamıyorsunuz kendi hatalarınızı sokabiliyosunuz servis olarak yapacağınız şeyler illaki vardır diyorum kem küm ediyorlar , dediğiniz gibi illaki insanı uğraştıracaklar , tamir ettirmektense biraz daha üzerine koyup değiştirtmek bana da mantıklı geliyor , servis tarafıma dönüş yapana kadar araştırmalarım devam edecek bakalım inşallah çözecez bunu

arenas
23/10/2018, 18:53
İnşallah en uygun şekilde hallederseniz.
Servis yoluyla olmazsa ;
Ben şu adresten
https://www..com/fiyat-listesi/
istanbuldaki Engin Bey ile çözmüştüm sıkıntımı.Sizin araç zaten cc li olduğundan işçilik gerektirecek bir durum yok gibi.Yukarıdaki linkten bulunduğunuz bölgedeki arkadaşla halledebilirsiniz.
Yine forumda @emiroto nikli arkadaşımız ,uygun fiyatlı punto parçaları satıyor,onunla temasa geçebilirsiniz.

edll
24/10/2018, 00:59
Benimde 20 gündür bu sorun başladı. Şimdilerde cc li kola sıfırına 1500 çekiyorlar. Çıkmasıda 600-800 arası. Forumdan bir kardeşimiz inşallah buna çözüm getirecek. Kendisi bahsetmediğinden şimdi benim isim vermem olmaz. Bunu deneyip hallettikten sonra kendiside bahseder ve bu derttende forum olarak en uygun şekilde yararlanırız diye düşünüyorum.

krm1983
24/10/2018, 07:29
Benimde 20 gündür bu sorun başladı. Şimdilerde cc li kola sıfırına 1500 çekiyorlar. Çıkmasıda 600-800 arası. Forumdan bir kardeşimiz inşallah buna çözüm getirecek. Kendisi bahsetmediğinden şimdi benim isim vermem olmaz. Bunu deneyip hallettikten sonra kendiside bahseder ve bu derttende forum olarak en uygun şekilde yararlanırız diye düşünüyorum.

Geçmiş olsun. Kronik sorunlar er geç çıkıyor maalesef.

hayr16
24/10/2018, 07:52
merhaba;
bu hatayı vermesinin sebebi nedir acaba.
içerisideki kablolar deforme mi oluyor ondan dolayı mı acaba. yada başka sebebi mi var.
10-14 pin gibi kablolar konuşuluyor. hatta aliex de buna benzer kablo satan da dikkatimi çekti.
Toprido çatlağını 3 sene önce 2013 model aracımı aldığımda farketmemiştim, daha sonra serviste iyi niyet kapsamında zorlaya zorlaya değiştirdiler.
arkadaşımın 2012 lineasında aynı sorun başladı ama onunkini değiştirmiyorlar.
neyse bu airbag sorununu forumdaki arkadaşımız yardımıyla çözebiliriz.

Yunus78
24/10/2018, 08:35
Benimde 20 gündür bu sorun başladı. Şimdilerde cc li kola sıfırına 1500 çekiyorlar. Çıkmasıda 600-800 arası. Forumdan bir kardeşimiz inşallah buna çözüm getirecek. Kendisi bahsetmediğinden şimdi benim isim vermem olmaz. Bunu deneyip hallettikten sonra kendiside bahseder ve bu derttende forum olarak en uygun şekilde yararlanırız diye düşünüyorum.Nasıl bir çözüm üretiyor arkadaş

Parça satan bi kaç sitede 750 900 gibi fiyatlarda gördüm en uygun olarak , tabi bazı yerler de 1500 1700 yazmıştı fiyatlara (sıfır) umarız ki bu sorunu halledebiliriz

Yunus78
24/10/2018, 08:37
Geçmiş olsun. Kronik sorunlar er geç çıkıyor maalesef.

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildiTeşekkür ederim , birde genç yaşta pahalı sorunlar çıkarıyor ya o can sıkıcı olabiliyor , city yada gögüs çatlağı gibi sorunları 10000 km 20000km gibi diri araçlar verebiliyor fiat biraz kendini iyileştirse keşke :)

Yunus78
24/10/2018, 08:39
merhaba;
bu hatayı vermesinin sebebi nedir acaba.
içerisideki kablolar deforme mi oluyor ondan dolayı mı acaba. yada başka sebebi mi var.
10-14 pin gibi kablolar konuşuluyor. hatta aliex de buna benzer kablo satan da dikkatimi çekti.
Toprido çatlağını 3 sene önce 2013 model aracımı aldığımda farketmemiştim, daha sonra serviste iyi niyet kapsamında zorlaya zorlaya değiştirdiler.
arkadaşımın 2012 lineasında aynı sorun başladı ama onunkini değiştirmiyorlar.
neyse bu airbag sorununu forumdaki arkadaşımız yardımıyla çözebiliriz.Aynen içindeki kablolar koparmış , tamirinde içindeki kablo paketini alıp yeni kablo paketi lehimliyorlarmış anladığım kadarı ile ...

Kadyr
24/10/2018, 09:20
Benimde far kolu temassizlik yapıyor. Sargı sağlam daha önce serviste değişmişti.benim aracta servis bakımlı bugün gidicem bakalim ne dicekler

Yunus78
24/10/2018, 09:38
Benimde far kolu temassizlik yapıyor. Sargı sağlam daha önce serviste değişmişti.benim aracta servis bakımlı bugün gidicem bakalim ne diceklerUmarım ücretsiz yardımcı olurlar , sonradan sıkıntı olmasın diye sargı sinyal komple değiştirin diyorlar sanırım

Yunus78
24/10/2018, 10:56
İnşallah en uygun şekilde hallederseniz.
Servis yoluyla olmazsa ;
Ben şu adresten
https://www..com/fiyat-listesi/
istanbuldaki Engin Bey ile çözmüştüm sıkıntımı.Sizin araç zaten cc li olduğundan işçilik gerektirecek bir durum yok gibi.Yukarıdaki linkten bulunduğunuz bölgedeki arkadaşla halledebilirsiniz.
Yine forumda @emiroto nikli arkadaşımız ,uygun fiyatlı punto parçaları satıyor,onunla temasa geçebilirsiniz.

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildiBu adresten ekrem bey ile görüşme sağladım konuştuk kendisi ile elinde cc li set olduğunu söyledi bakalım servis konusunu netleştirince ekrem bey ile tekrar görüşme sağlayacağım, siz memnun kalmışmıydınız hocam

arenas
24/10/2018, 11:25
Evet,ben de aynı ekipten istanbulda engin bey ile hallettim sorunu.Cc komple set taktırdım,benim araç boş paket olduğundan tesisat çekme işlemi de yaptı.Onun dışında da farklı işlemler yaptırdım sis lambaları ile ilgili.Çok memnun kaldım hatta fırsat bulursam başka isteklerim de olacak kendisinden.

Yunus78
24/10/2018, 11:55
Zamanla bu şekilde kırılma oluyor.
Bu kronik sorunu Emir Otomotiv olarak çözdük.
Fiat'ın Fiorino ve Linea modellerini uyguluyoruz. Bu modellerde sargı kopması çok nadir görünüyor ve ayrıca bu modellerdeki sargı kısmı ayrı olaraktan satılıyor sıfırı.

İlk resimlerdeki 12 li Flex kablo Punto içindir.
65cm uzunluğu alıp tamir etmek isteyenler için ufak bir bilgi.

https://uploads.-cdn.com/20181024/aeaef00f88f2f12b68a73bcff547a2aa.jpghttps://uploads.-cdn.com/20181024/a0a84f6b7ef139552001de20acf25348.jpghttps://uploads.-cdn.com/20181024/ae0be263849522b98aa37fad7e97589f.jpghttps://uploads.-cdn.com/20181024/6d74bf7790b2d2b4b4d3a438323c8d7a.jpg

MI 5 cihazımdan gönderildiYani komple sinyal kollarını değiştirmeyelim mi

Yunus78
24/10/2018, 12:56
Uygulama sonrasında , kronik kopma sorunu ortadan kalkıyor.

Örnek verecek olursak oldu ileride sargı arizalandi tek olarak satılıyor. Son paylaşmış olduğum resimler de ki mavi sarı siyah kısımlar.
Şuan çıkması 100 TL , Sıfırı 170 TL

Hazırlanmış yeni Punto kolu resimdedirhttps://uploads.-cdn.com/20181024/a55b89dd96e17c93fc4509110c7dff43.jpg

MI 5 cihazımdan gönderildiUstam şimdi sağ taraftaki radyo tuşları bi çalışıp bir gidiyor korna çalışmıyor ve airbag lambası yanıo bazen sönüyor , sadece sargı değişimi yapılsa bu arızalar gider mi sormak istediğim bu ?

Yunus78
24/10/2018, 13:54
Yeni sisteme uyarlariz, ilk seferde komple takılması lazım . Sıfır komple ünite takariz işçilik vs herşey dahil 400 TL ( eski kolu bırakırsan, vermez isen fiyat farkı olur 800 TL )

MI 5 cihazımdan gönderildiŞimdi siz orjinal sinyal kolu seti takacaksınız , benden çıkan parçayı çıkma olarak alacaksınız herşey dahil 400 tl doğru mu anladım ustam

Yunus78
24/10/2018, 14:21
Evet, orjinal komple yeni tip kol takılacak, işçilik vs herşey içinde.

MI 5 cihazımdan gönderildiÜrün fotoğrafı paylaşırmısınız rica etsem yeni tip derken orayı anlamadım da , servisten aldığım parça kodu 735521318 doğru mudur ?

Yunus78
24/10/2018, 14:46
Puntolarda kronik sorun olduğu için Fiat Fiorino kolu montajini yapacağız. Sıfır orjinal resmini atmıştım bakabilirsin.

MI 5 cihazımdan gönderildiTeşekkür ederim ilginiz için hayırlı satışlar.

ekremesiroglu
24/10/2018, 20:35
Puntolarda kronik sorun olduğu için Fiat Fiorino kolu montajini yapacağız. Sıfır orjinal resmini atmıştım bakabilirsin.

MI 5 cihazımdan gönderildi

Ahmet bey hayırlı işler. küçük bir ayrıntıyı atlıyorsunuz , Yunus beyin aracı ve ünitesi hız sabitleyicili

FIAT CEO
24/10/2018, 23:05
Far kolunda temassızlık derken ne yapıyor ?

Yunus78
24/10/2018, 23:22
Far kolunda temassızlık derken ne yapıyor ?Airbag lambası yanıyor korna çalışmıyor ve radyo tuşları arada çalışıp arada çalışmıyor

FIAT CEO
24/10/2018, 23:42
Aırbag sargısı koptuğu için bu gibi sorunlar Punto ve Punto Evo larda devamlı vardır olay şu direksiyonu sona vurmalar veya aracınızın ön takıma girmesi gibi olaylardan dolayı bant kopmuş olabilir çok hassas bir parça oldugu için tamiri veya çıkması imkansız gibi birşeydir

ekremesiroglu
25/10/2018, 09:52
sargı sorunu olan arkadaşlara tavsiyemiz sıfır hız sabitleyicili ünite takmaları. hem sinyal silecek kollarınız ve airbag sargınız sıfırlanır sargı şikayetleri olan airbag ışığı yanması , direksiyon tuşları ve korna çalışmaması sorunları ortadan kalkar hemde extra aracınıza hız sabitleyici ekleyerek ek bir özelliğe sahip olursunuz.

Yunus78
25/10/2018, 10:41
Servise geldim şimdi de benim talebe yanıt gelmemiş daha , %50 %60 katılım için falan da servis biz bişey yapamayız genel müdürlük karar veriyor katılıma yada ücretsiz değişime diyor servis olarak bu kararlarda bi rol alamadıklarını söylüyorlar , eywallah fiat servis eywallah :)

edll
25/10/2018, 16:02
Nasıl bir çözüm üretiyor arkadaş

Parça satan bi kaç sitede 750 900 gibi fiyatlarda gördüm en uygun olarak , tabi bazı yerler de 1500 1700 yazmıştı fiyatlara (sıfır) umarız ki bu sorunu halledebiliriz

Kusura bakmayın yeni gördüm mesajı. Tamir kaynak olayı değil. Oda oluyor ancak lehimleme olayı için çok gitmiyor denir, denir ama ben yaptırdım iki gün sonra tekrar arızalandı diyende görmedim.
Bizim yaptığımız olay sargının değişmesi. Senin kendi orjinal üniten duruyor ve sadece arızalı bölgeye müdehale edilip sıfırıyla değişim yapılıyor. Bir dünya kol parası yada tamir parasından yırtıyoruz. Bugün denemek için yapılan kolu taktım ve herşey gayet iyi. Arıza ışığım söndü, kornam ve teyp kumanda tuşları çalışmaya başladı.

Yunus78
25/10/2018, 16:13
Kusura bakmayın yeni gördüm mesajı. Tamir kaynak olayı değil. Oda oluyor ancak lehimleme olayı için çok gitmiyor denir, denir ama ben yaptırdım iki gün sonra tekrar arızalandı diyende görmedim.
Bizim yaptığımız olay sargının değişmesi. Senin kendi orjinal üniten duruyor ve sadece arızalı bölgeye müdehale edilip sıfırıyla değişim yapılıyor. Bir dünya kol parası yada tamir parasından yırtıyoruz. Bugün denemek için yapılan kolu taktım ve herşey gayet iyi. Arıza ışığım söndü, kornam ve teyp kumanda tuşları çalışmaya başladı.Lehimletim uzun süre kullanan arkadaş da war , genel kanı değiştirin diyor ancak oda tuzlu , servis desen ne kadar süründürürsem o kadar kar diyor bilemiyorum ya daha karar veremedim tamir yapanlarla yüzyüze görüşme fırsatım olmadı daha 2 usta önerdiler onlar ile görüşüp çözüme kavuşturmayı umud ediyorum

edll
25/10/2018, 16:18
Lehimletim uzun süre kullanan arkadaş da war , genel kanı değiştirin diyor ancak oda tuzlu , servis desen ne kadar süründürürsem o kadar kar diyor bilemiyorum ya daha karar veremedim tamir yapanlarla yüzyüze görüşme fırsatım olmadı daha 2 usta önerdiler onlar ile görüşüp çözüme kavuşturmayı umud ediyorum

Cc li kol ünitesi daha iki ay öncesine kadar 500 lira idi sıfırı. Dolar dendi şu bu dendi 750 liraya çıktı. Biraz bekleyin bence.

Yunus78
25/10/2018, 16:24
Cc li kol ünitesi daha iki ay öncesine kadar 500 lira idi sıfırı. Dolar dendi şu bu dendi 750 liraya çıktı. Biraz bekleyin bence.Dolar da herkezin bahanesi oldu :) bu arıza varken airbag patlamıo sanırım o yüzden çok bekleyemem ya mazallah bi şakatlık falan olur , 500e bulabilirsem iyi olacak bakalım

edll
25/10/2018, 16:36
Dolar da herkezin bahanesi oldu :) bu arıza varken airbag patlamıo sanırım o yüzden çok bekleyemem ya mazallah bi şakatlık falan olur , 500e bulabilirsem iyi olacak bakalım

Merak etme hiç değişiklik olmaz. Airbag Normaldede patlamayıp tam yerine denk getirememişsiniz diye verilen cevabı biliyoruz. Forumdan bir kardeşimizin yaptığı kazada idi. Hiç biri açmamış ve mahkemede fiat önü paramparça olan araç için bunu demiş. Onun için koltuğa otururken airbag e güvenerek oturmayın.

edll
25/10/2018, 16:48
Şikayetvar.com dan alıntıdır

2015 model Fiat Punto sahibiyim. Aracımı sıfır olarak Fiat Birmot yetkili servisinden aldım. 31 Ocak 2017 tarihinde trafik kazası geçirdim. Kaza sonucu arabamın ön tarafında büyük bir hasar meydana geldi. Hatta şasesi kırıldı ama airbag açılmadı. Bu konuyu Fiat'a ilettiğimde "getirin inceleyelim" dediler. İnceleme sonucu "yeterli şiddette vurmamışsınız, değerler normal" dediler ve aracın kusurlu olduğunu kabul etmediler. Sanırım ölmem gerekiyor herhalde. Karar merci en son mahkemeye gideceğim. Fiat markasını tercih edenlerin bir kez daha düşünmesini istiyorum. Fiat markası sattığı aracın arkasında durmuyor.

https://www.sikayetvar.com/fiat/fiat-punto-kaza-esnasinda-airbag-acmadi

arenas
25/10/2018, 16:59
O kazada airbag açmayan punto ,rögar kapağında açmış.
Güler misin ağlar mısın?
https://mobile.donanimhaber.com/rogar-kapagi-yuzunden-kaza-yaptim--60388293

Yunus78
25/10/2018, 18:33
Yazık ya hem kaza yap manevi ve maddi kaybın olsun hemde sonra servislerle uğraş mahkemelere git gel

Bugün bi yer ile daha görüştüm , usta sargıyı sıfır sargı ile değiştirdiğini tamir yapmadığını kendi sinyal kollarımı değiştirmeyeceğini söledi , 200 lira fiyat verdi 3 ay garanti verdi , malum ekonomi olarak zor günlerden geçiyoruz :) tamir yapan arkadaş 350 demişti , yeni sargı ile değişim yapan 200 dedi ilginç geldi bana bu fiyat orantısı :) bu ustayı fiat servisteki ustalar önermişti acaba o yüzden mi 200 dedi

ekremesiroglu
25/10/2018, 23:42
elimde 10dan fazla daha önce tamir görmüş geneli 3-5 ay gitmiş çeşitli ustalar tarafından tamir edilmeye çalışılmış arızalı sargılar mevcut. arkadaşların durumu hep aynı masraf ettik yüz güldürmedi . işi hakkı ile yapan elbet vardır ama araca binecekseniz sıfır ünite alın takın kafanız birdaha birdaha ağrımasın

35664
35665
35666

Yunus78
26/10/2018, 07:43
elimde 10dan fazla daha önce tamir görmüş geneli 3-5 ay gitmiş çeşitli ustalar tarafından tamir edilmeye çalışılmış arızalı sargılar mevcut. arkadaşların durumu hep aynı masraf ettik yüz güldürmedi . işi hakkı ile yapan elbet vardır ama araca binecekseniz sıfır ünite alın takın kafanız birdaha birdaha ağrımasın

35664
35665
35666Bu sargıyı tamir edenlerin resimleri mi , sadece sargıyı tamir etmeden sıfırı ile değiştirenlerde de lehim işlemleri vs böyle mi oluyor anlamadım

ekremesiroglu
26/10/2018, 10:16
bu sargılar tamir edilip sargıları değişmiş , sonrasında arıza yinelemiş , bizim sıfır taktıklarımızın yerinden çıkanlar. merak edip açtığımızda hepsinde durum bu. tamam sargı yenileniyor değişiyor ama sargı uç noktalarını orjinali gibi yapamıyorlar lehim durumları bu kısa zamanda kopuyor

Yunus78
26/10/2018, 10:26
bu sargılar tamir edilip sargıları değişmiş arıza yinelemiş bizim sıfır taktıklarımızın yerinden çıkanlar. merak edip açtığımızda hepsinde durum bu. tamam sargı yenileniyor değişiyor ama sargı uç noktalarını orjinali gibi yapamıyorlar lehim durumları bu kısa zamanda kopuyorAnladım ustam sinyal kolunu komple değiştir diyorsun en sağlamından

ekremesiroglu
26/10/2018, 10:27
aynen işin en kesin ve garanti çözümü

Yunus78
26/10/2018, 10:30
aynen işin en kesin ve garanti çözümüBende diyorum isim tanıdık geliyor :) whatsapdan mesajlaşmıştık sizinle :) yazayım tekrar ordan :)

Yunus78
26/10/2018, 10:45
Arkadaşlar ekrem bey ile görüştük anlaştık sinyal kolunu kendisinden temin ettim inşallah kargo geldikten sonra montajını yaptıracağım , inşallah kimsenin başına bu tür sorunlar gelmez

edll
26/10/2018, 11:03
Demek oluyorki bizim araçlara fiatın taktığı orjinal değil. 1-2 senede koptuğu için. Bu arıza fabrikanın taktığı kolda 1-2 senede veya daha erken veya daha geç olup ve bunu fiat dahi kullanıcı hatasına yükleyip bizden para almadan değişim yapmıyorsa dışarda satılan altından olsada kar etmez. Bu sıkıntı herzaman çıkabilecek bir sıkıntı. Burda bizim çözüm aradığımızda bunu nasıl minimum harcamayla hallederiz. Fiatta değişim yaptı zamanında hemde ücretsiz. Değiştiği parçada sonuçta takılı olanla arıza yapan malla aynı. Senin aracına arıza yaşatmayacak bir parça değil. Onun için sıfırını taktım ben bu dertten kurtuldum olayı yok. Paran varsa tabiki tasarruf kullanıcının. İster tamir ettirir ister değiştirrir isterse yenisini alır takar. Biz bu forumun gereği olarak bu işten ucuz yollu nasıl yırtarız onun derdindeyiz.

Yunus78
26/10/2018, 11:07
Demek oluyorki bizim araçlara fiatın taktığı orjinal değil. 1-2 senede koptuğu için. Bu arıza fabrikanın taktığı kolda 1-2 senede veya daha erken veya daha geç olup ve bunu fiat dahi kullanıcı hatasına yükleyip bizden para almadan değişim yapmıyorsa dışarda satılan altından olsada kar etmez. Bu sıkıntı herzaman çıkabilecek bir sıkıntı. Burda bizim çözüm aradığımızda bunu nasıl minimum harcamayla hallederiz. Fiatta değişim yaptı zamanında hemde ücretsiz. Değiştiği parçada sonuçta takılı olanla arıza yapan malla aynı. Senin aracına arıza yaşatmayacak bir parça değil. Onun için sıfırını taktım ben bu dertten kurtuldum olayı yok. Paran varsa tabiki tasarruf kullanıcının. İster tamir ettirir ister değiştirrir isterse yenisini alır takar. Biz bu forumun gereği olarak bu işten ucuz yollu nasıl yırtarız onun derdindeyiz.Aynen

arenas
26/10/2018, 11:31
Volkan bey,inşallah kısa zamanda çözüm bulur buna.
Orjinal parça ile değişmek zaman kazandırıyor,kafadaki “acaba” yı yokediyor.İşin içinde airbag gibi önemli bir konu var çünkü,yaşımız da ilerledi,can kıymetli.
Parçanın bozulması tamamen şans işi sanırım.Benim arabayla gelen kol 2 senede bozuldu,garantiden takılan 5 yıldan fazladır sorunsuz şekilde devam ediyor,şimdi Mesut arkadaşımızda.
Acaba kullanımla alakalı olabilir mi?bizim puntoların direksiyon turu az,başka araçtan geçenler,tam sağ tam sol yaparken küt küt vurduruyor direksiyonu sonuna kadar.Ben dikkat ederim mesela ama kimisi etmez.

Yunus78
26/10/2018, 11:38
2008 titx focustan geçtim bu ufaklığa vurdurmamaya bende dikkat ediyorum ama arada vurmuyo değil şimdi :) serviste eleman direksiyonu bi açtı 2 sarı kabloyu fabrika koyarken birbirine dolaya dolaya koymuş dedim ustaya bu kabloları fabrika böle koyarsa tabi sıkıntı çıkarır dedim heralde biraz şans biraz kullanım birazda üretim işçilik noksanlığı :)

edll
26/10/2018, 11:41
Volkan bey,inşallah kısa zamanda çözüm bulur buna.
Orjinal parça ile değişmek zaman kazandırıyor,kafadaki “acaba” yı yokediyor.İşin içinde airbag gibi önemli bir konu var çünkü,yaşımız da ilerledi,can kıymetli.
Parçanın bozulması tamamen şans işi sanırım.Benim arabayla gelen kol 2 senede bozuldu,garantiden takılan 5 yıldan fazladır sorunsuz şekilde devam ediyor,şimdi Mesut arkadaşımızda.
Acaba kullanımla alakalı olabilir mi?bizim puntoların direksiyon turu az,başka araçtan geçenler,tam sağ tam sol yaparken küt küt vurduruyor direksiyonu sonuna kadar.Ben dikkat ederim mesela ama kimisi etmez.

Aynen sert kullanım büyük etken. Ancak öyle bir an oluyorki birine vurmamak için gereğinden fazla direkaiyona yüklenip sağamı çok kırdık solamı çevirirken küt diye vurduk diye düşünemiyor insan. Arabayı hiç kullanmayıp senelerce yatırsan dahi metal yorgunluğu enen şeyden dolayı araçta değişim olabiliyorsa bunlarda normal şeyler. Sonuçta wc ye arabayla giden milletiz. 😀

volkan1065
26/10/2018, 11:54
Aynen sert kullanım büyük etken. Ancak öyle bir an oluyorki birine vurmamak için gereğinden fazla direkaiyona yüklenip sağamı çok kırdık solamı çevirirken küt diye vurduk diye düşünemiyor insan. Arabayı hiç kullanmayıp senelerce yatırsan dahi metal yorgunluğu enen şeyden dolayı araçta değişim olabiliyorsa bunlarda normal şeyler. Sonuçta wc ye arabayla giden milletiz. 😀

Abi allah kaza bela vermesinde olan arabaya olsun. Pişmanlık kadar kötü bişi yok. Sinyal kolu vs ne olursa olsun gönlün vijdanın rahatsa her türlü bulunur alınır. Önemli olan şu hayatta vijdanın rahat yaşamaktır gerisi hikaye hepmiz gelici geçiciyiz.

FIAT CEO
26/10/2018, 13:45
Bu işin piirinden almışsın Ekrem Usta çok büyük bir usta onu zaten tanımayan yoktur Hayırlı Olsun Dilerim Ekrem Usta ya da saygılarımı iletirim burdan

ekremesiroglu
26/10/2018, 16:09
teşekkürler. bu sargı işinde şuan için en sağlıklı ve garantili çözüm sıfır sargı takmak en az 5 yıl veya 100000 km kafa ağrıtmayacaktır

Kadyr
27/10/2018, 08:12
arkadaşlar sinyal kolu serviste 800 tl.takması falan 900tl ye geliyor. aracım servis garantili olduğu için fiat a başvuru yaptık destek çıkarmadı fakat servislere bu tür durumlar için belli bir bütçe ayrılmış sadık müşteriler için oradan kullanın demişler. buda servisle benim aramdaki iyi niyetten dolayı bana 500 tl indirim yaptılar. geri kaldı 400 tl. tabi 500e çıkma cc li kol ile montajda yapıyorlar. bu arada benim sargı sağlam 2 sene önce garantiden değişmişti

Yunus78
27/10/2018, 08:30
arkadaşlar sinyal kolu serviste 800 tl.takması falan 900tl ye geliyor. aracım servis garantili olduğu için fiat a başvuru yaptık destek çıkarmadı fakat servislere bu tür durumlar için belli bir bütçe ayrılmış sadık müşteriler için oradan kullanın demişler. buda servisle benim aramdaki iyi niyetten dolayı bana 500 tl indirim yaptılar. geri kaldı 400 tl. tabi 500e çıkma cc li kol ile montajda yapıyorlar. bu arada benim sargı sağlam 2 sene önce garantiden değişmiştiUstam o nasıl bir fiyatmış öyle :) benim araçta üretim yılından beri servise sadık , bende sürekli gittiğim servisten fiyat aldım artık personelle içli dışlı olduk ancak totalde 2000 dediler cc li ünite için

Kadyr
27/10/2018, 11:04
Iyi fiyat mı yoksa cc li olmayan kol için 800 tl ye mi yazdınız

Yunus78
27/10/2018, 11:41
Iyi fiyat mı yoksa cc li olmayan kol için 800 tl ye mi yazdınızCcli kol 800 gayet iyi :)

edll
27/10/2018, 12:10
Fiyat çok çok iyi. Dışarda ucuz adı altında aynı paraları vermektense serviste değişim yapılması en mantıklısı. Tabi tamir yada sargı değişimi tercih edilmeyecekse.

Kadyr
27/10/2018, 12:26
Yanlış anlaşılma olmasın cc olmayan kol araçta cc olmadığı için cc olmayan kol fiyatı indirimli 400 tl

edll
27/10/2018, 12:49
Yanlış anlaşılma olmasın cc olmayan kol araçta cc olmadığı için cc olmayan kol fiyatı indirimli 400 tl

Her türlü ucuz. Zaten cc li kol olsa bedava derdik 😀

Kadyr
27/10/2018, 14:03
Ama 500 tl ye cc li çıkma ünite. 100 tl ye ise çıkma sinyal kolu değişiyor.kararsiz kaldım ayrıca bu arabaya max yaza 5-6 ay binme niyetim var

edll
27/10/2018, 14:25
Ama 500 tl ye cc li çıkma ünite. 100 tl ye ise çıkma sinyal kolu değişiyor.kararsiz kaldım ayrıca bu arabaya max yaza 5-6 ay binme niyetim var

Binmeyeceksen normal al derdim ama cc li diyede satarken bir artısı olur. Yoksa 100 lira masraf tabiki daha iyi.

Kadyr
27/10/2018, 15:58
Cc li olması bence 500 tl getirmez bile.sadece öncelik tanır diye düşünüyorum

Tercan
27/10/2018, 16:04
Arkadaslar tuketici haklarini okurken soyle bir kanun maddesi ve verilen karara rastladim. Belki bu akrbag sargisi olayinda belkide cty sorununda isimize yarar diye sizl paylasmak istedim ( cty sorununun kazanilmis davasi var gerci ama)
Zamanaşımı:

Ayıplı araç satışından kaynaklanan taleplerin tabi olduğu zamanaşımı, ayıba karşı sorumlu tutulanlar, sözleşme ile daha uzun bir süre ile sorumluluk üstlenmemişlerse, ayıp daha sonra ortaya çıkmış olsa bile malın tüketiciye teslimi tarihinden itibaren iki yıldır. Ayıplı malın neden olduğu her türlü zararlardan dolayı yapılacak talepler ise üç yıllık zamanaşımına tabidir. Bu talepler zarara sebep olan malın piyasaya sürüldüğü günden başlayarak on yıl sonra ortadan kalkar. Ancak, satılan malın ayıbı, tüketiciden satıcının ağır kusuru veya hile ile gizlenmişse zamanaşımı süresinden yararlanılamaz. Zamanaşımı süresi sözleşme ile kısaltılamaz anacak tüketici lehine uzatılabilir.

Yargıtay, satılan malda üretim hatası niteliğinde gizli ayıp bulunması ve bu arızanın servisçe giderilememesi halini satılandaki ayıbın tüketiciden satıcının ağır kusuru ve hile ile gizlenmesi olarak kabul etmekte ve bu durumda zamanaşımı sürelerinin işlemeyeceğine karar vermektedir.

Davacı, aracın hava yastığının kendiliğinden açıldığını iddia ettiğine göre, bu husus gizli ayıp niteliğindedir. Şu durumda 4077 sayılı Kanun`un 4/4. maddesinde yer aldığı üzere, satıcının satılan malın ayıbı tüketicinin ağır kusur ve hile ile gizlenmesi halinde zamanaşımı süresinden yararlanamayacağı gözetildiğinde davanın zamanaşımına uğramadığı açıktır.” HD 04, E: 2005/10201, K: 2006/9437, T: 21.09.2006

volkan1065
27/10/2018, 21:51
Arkadaslar tuketici haklarini okurken soyle bir kanun maddesi ve verilen karara rastladim. Belki bu akrbag sargisi olayinda belkide cty sorununda isimize yarar diye sizl paylasmak istedim ( cty sorununun kazanilmis davasi var gerci ama)
Zamanaşımı:

Ayıplı araç satışından kaynaklanan taleplerin tabi olduğu zamanaşımı, ayıba karşı sorumlu tutulanlar, sözleşme ile daha uzun bir süre ile sorumluluk üstlenmemişlerse, ayıp daha sonra ortaya çıkmış olsa bile malın tüketiciye teslimi tarihinden itibaren iki yıldır. Ayıplı malın neden olduğu her türlü zararlardan dolayı yapılacak talepler ise üç yıllık zamanaşımına tabidir. Bu talepler zarara sebep olan malın piyasaya sürüldüğü günden başlayarak on yıl sonra ortadan kalkar. Ancak, satılan malın ayıbı, tüketiciden satıcının ağır kusuru veya hile ile gizlenmişse zamanaşımı süresinden yararlanılamaz. Zamanaşımı süresi sözleşme ile kısaltılamaz anacak tüketici lehine uzatılabilir.

Yargıtay, satılan malda üretim hatası niteliğinde gizli ayıp bulunması ve bu arızanın servisçe giderilememesi halini satılandaki ayıbın tüketiciden satıcının ağır kusuru ve hile ile gizlenmesi olarak kabul etmekte ve bu durumda zamanaşımı sürelerinin işlemeyeceğine karar vermektedir.

Davacı, aracın hava yastığının kendiliğinden açıldığını iddia ettiğine göre, bu husus gizli ayıp niteliğindedir. Şu durumda 4077 sayılı Kanun`un 4/4. maddesinde yer aldığı üzere, satıcının satılan malın ayıbı tüketicinin ağır kusur ve hile ile gizlenmesi halinde zamanaşımı süresinden yararlanamayacağı gözetildiğinde davanın zamanaşımına uğramadığı açıktır.” HD 04, E: 2005/10201, K: 2006/9437, T: 21.09.2006

Türkiyede artık tamamen işveren durumundaki büyük firmalar haklı konumda. Şimdi serviste sinyal kol ünitesi için 2000 Tl fiyat veriyorlar. Sen allem edip kallem edip fiatı sıkıştırdığını zannediyorsun sana diyorlarki yüzde 50 sini biz karşılayalım sende diyorsunki yok ben tamamının karşılanmasını istiyorum tüketici heyetine gidiyorsun onlarda senin lehine karar veriyor. Yada vermiyor. Sonra mahkemede karşı karşıya cıkıyorsunuz Fiatgarantili olmayan araçta biz müşteri iyi niyeti kapsamında sorumluluk bilincinde yüzde 50 sini karşılmaya razıyız ve araçta kullanılan bu parçanın müşteri kullanım tarzı ile arızalanabileceğine dair bilir kişi raporları örenkleri sunabiliyor. Hakimde fiatı haklı bularak iyi niyet gösterdiğini belirterek senin davanın rettine karar veriyor.

Şimdi gelelim işin detayına yıl 2016

City :2500
Torpido: 3000
Sinyal kolu 350-450

2017

City 5000 yüzde 50 : 2500
Torpido 6000 yüzde 50 : 3000
Sinyalkolu 2000 yüzde 50 :1000

Yani Fiat sizden bu parçanın tamamen parasını alıyor. Son mahkeme başvurularının çoğu olumsuz sonuçlandığı için şu an herkez bir arayış peşinde. Arayışlar çoğalınca tamir işini yapanlarda fiyalatı artırdılar.

City tamiri 600 TL iken şu an 900-1300 TL arası
Torpido tamirinde şu an bir iki firma var onlarda 300-600 TL arasında işlem yapıyorlar
Sinyal kolu içinde stoklardaki ürünlere fırsatçılar yüzde yüzlere varan zam yaptılar.

edll
27/10/2018, 23:06
Türkiyede artık tamamen işveren durumundaki büyük firmalar haklı konumda. Şimdi serviste sinyal kol ünitesi için 2000 Tl fiyat veriyorlar. Sen allem edip kallem edip fiatı sıkıştırdığını zannediyorsun sana diyorlarki yüzde 50 sini biz karşılayalım sende diyorsunki yok ben tamamının karşılanmasını istiyorum tüketici heyetine gidiyorsun onlarda senin lehine karar veriyor. Yada vermiyor. Sonra mahkemede karşı karşıya cıkıyorsunuz Fiatgarantili olmayan araçta biz müşteri iyi niyeti kapsamında sorumluluk bilincinde yüzde 50 sini karşılmaya razıyız ve araçta kullanılan bu parçanın müşteri kullanım tarzı ile arızalanabileceğine dair bilir kişi raporları örenkleri sunabiliyor. Hakimde fiatı haklı bularak iyi niyet gösterdiğini belirterek senin davanın rettine karar veriyor.

Şimdi gelelim işin detayına yıl 2016

City :2500
Torpido: 3000
Sinyal kolu 350-450

2017

City 5000 yüzde 50 : 2500
Torpido 6000 yüzde 50 : 3000
Sinyalkolu 2000 yüzde 50 :1000

Yani Fiat sizden bu parçanın tamamen parasını alıyor. Son mahkeme başvurularının çoğu olumsuz sonuçlandığı için şu an herkez bir arayış peşinde. Arayışlar çoğalınca tamir işini yapanlarda fiyalatı artırdılar.

City tamiri 600 TL iken şu an 900-1300 TL arası
Torpido tamirinde şu an bir iki firma var onlarda 300-600 TL arasında işlem yapıyorlar
Sinyal kolu içinde stoklardaki ürünlere fırsatçılar yüzde yüzlere varan zam yaptılar.

Aynen dediğin doğru sonuna kadar haklısın. İnsanların maduriyerinden faydalanmak için hemen kollar sıvanıyor.

volkan1065
27/10/2018, 23:29
Aynen dediğin doğru sonuna kadar haklısın. İnsanların maduriyerinden faydalanmak için hemen kollar sıvanıyor.

Abi doların zirve yaptığı günlerde aksesuarcıdan bez bant alıcam daha önce aldığım zaman 7 tl fiyat verdiği bantı 2 ay sonra almak istediğimde fiyatını sorduğumda direk cvp vermedi bilgisayar başına geçti bişilere baktı anladığım dolar kuruna bakıp hesap yaptı. 14 TL fiyat verdi. Dedim kalsın almıyorum. Sen bu ürünü 3 TL den alıyordun 7 satıyordun eyvallah giderin vesayre kar edeceksin hepsi helal olsun. Ama ne demek öyle dolar kuruna bakıp sabah 13 akşam 14 sen bu ürünü zaten 3 tl den aldın dolar yükseldi değip 14 tl ye satmak. Şunu anlarım dolar yüksek iken toptancıdan almışsındır 8 satarsın 14 buna eyvallah ama diyelimki deponda 100 ürün var bu ürünleri 3 alıp bekletip yada piyasanın dalgalanması ile bunu kendine yontmak.

Piyasada bu araç parçası ile ilgili bir kaç firma var bu şekilde stok yapıp fiyatlarla çok oynuyorlar. 80 lerde yağ tüp olaylarında yapılanlar şimdilerde farklı metodlarla yapılıyor ve kimse dur demiyor. Allah sonumuzu hayırlı etsin.

Yunus78
28/10/2018, 09:19
Her kalemde aynı laflar ; bu zamsız hali daha biz zam yapmadık , dolar çok yükseldi , sattıgımız fiyattan alamıyoruz , bunlar son kalanlar yeni gelenleri bu fiyattan alamazsın , birde ayın 1 inde yada pazartesi hep zam geliyo ne kısmetse :) :) keşke herkez helali ile tüccarlık yapsa ahiliğe sadık kalsa

Tercan
28/10/2018, 10:59
Yazdıklarında sonuna kadar haklisin volkan. Yanlız şunu belirtmek isterim biz toplum olarak öyle bir hale gelmişiz ki onumuzden ekmegimzi alsalar sesimiz çıkmıyor. Adamın başına bu arıza gelmiş diyorum ki ustam sonuna kadar ugras gerekirse bizde elimizden geleni yapalım ya ben öyle şeylerle uğraşamam 500-600 alırım parçayı 100-150 bin beni götürür diyor. Sen ugrasmassan ben ugrasmassan işte o zaman işler böyle oluyor. Birde türk milleti olarak birlik beraberlik yok birimizin başına böyle bir arıza geldiğinde toplanacak 30-40-50 puntocu sesimizi medyadan sıradan buradan bak bakalım bidaha yapabiliyolar mi? Bu sadece bizim aracınıza özgü olarak söylemiyorum diğer araclardada var böyle kronik problemler onlar içinde emsal teşkil etmiş olunur. Yani herkes sorumluluğunu bilir istediği gibi at oynatamaz

Yunus78
28/10/2018, 11:33
Yazdıklarında sonuna kadar haklisin volkan. Yanlız şunu belirtmek isterim biz toplum olarak öyle bir hale gelmişiz ki onumuzden ekmegimzi alsalar sesimiz çıkmıyor. Adamın başına bu arıza gelmiş diyorum ki ustam sonuna kadar ugras gerekirse bizde elimizden geleni yapalım ya ben öyle şeylerle uğraşamam 500-600 alırım parçayı 100-150 bin beni götürür diyor. Sen ugrasmassan ben ugrasmassan işte o zaman işler böyle oluyor. Birde türk milleti olarak birlik beraberlik yok birimizin başına böyle bir arıza geldiğinde toplanacak 30-40-50 puntocu sesimizi medyadan sıradan buradan bak bakalım bidaha yapabiliyolar mi? Bu sadece bizim aracınıza özgü olarak söylemiyorum diğer araclardada var böyle kronik problemler onlar içinde emsal teşkil etmiş olunur. Yani herkes sorumluluğunu bilir istediği gibi at oynatamazTercan bey her insanın pozisyonu durumu başka olduğu için uğraşmaya vakti olmayabilir yada başka bilmediğiniz sebepler olabilir bunları da düşünüp beni itham etmez iseniz sevirim.

Tercan
28/10/2018, 12:10
Yok abi ya seni itham ettigim felan yok genel olarak boyleyiz onu demeye calistim ben (aklima senle konustugumuz geldi seni itham etmek isteseydim buraya su kisi derdim zaten, ama alindiysan ozur dilerim). Malesef hepimiz gunu kurtarmaya kendimizi kurtarma calisiyoruz. Birlik beraberlik olmadigi icin, hakaizliklar karsisinda, adaletsizlik karsinda sustugumuz icin bunlar basimiza geliyor malesef. Dusunsene bu olay bir avrupa ulkesinde olsaydi sonucu boyle mi olurdu?

arenas
28/10/2018, 12:26
En temel hakkı olan maaşını alamadığı için eylem yapan işçilerin gözaltına alındığı (3.havaalanı) ülkede yaşıyoruz.
Koç Holding gibi bir kuruluşu, bir reklamvereni,medya karşısına alamaz.
Dolayısıyla herkes kendi bütçesine,tanıdık durumuna,yaptırım gücüne göre bireysel hareket etmek zorunda.

Yunus78
28/10/2018, 12:28
Yok abi ya seni itham ettigim felan yok genel olarak boyleyiz onu demeye calistim ben (aklima senle konustugumuz geldi seni itham etmek isteseydim buraya su kisi derdim zaten, ama alindiysan ozur dilerim). Malesef hepimiz gunu kurtarmaya kendimizi kurtarma calisiyoruz. Birlik beraberlik olmadigi icin, hakaizliklar karsisinda, adaletsizlik karsinda sustugumuz icin bunlar basimiza geliyor malesef. Dusunsene bu olay bir avrupa ulkesinde olsaydi sonucu boyle mi olurdu?Estağrufullah , dediğinde haklısın ülke olarak böyleyiz bir ülkede bişeye zam gelmişti de millet sokaklara dökülmüştü hükümet zammı geri almıştı şimdi aklıma gelmedi , bu radar tabelalarının koyulma zorunluluğu da emsal bir davanın sonucu olarak olmuştu yanlış hatırlamıyorsam, kurumsal olsun olmasın firmalar keşke müşterileri zora sokmadan bu tür problemleri çözüme kavuştursa ama bunun için bayağı bir beklememiz lazım sanırım...

Yunus78
01/11/2018, 11:58
Ürünü anca bugün taktırabildim sanayide ustaya , direksiyon önündeki körüğü iç tarafa tutturan 2 klipsi iç etti usta sağolsun :) haricinde üründe sorun sıkıntı yok umarım uzun kilometreler kullanırım , ekrem beye teşekkürlerimi iletiyorum :)

ekremesiroglu
01/11/2018, 19:45
Geçmiş olsun birdaha sorun çıkarmayacak size :)

Yunus78
01/11/2018, 19:47
Geçmiş olsun birdaha sorun çıkarmayacak size :)Teşekkür ederim inşallah :)