PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : prins mi atiker mi

Emc2
20/10/2018, 22:39
merhabalar malum benzin fiyatlarından sonra bende lpg taktırmaya mecbur kaldım ve iki seçenek arasındayım montaj ustasından yana sıkıntım yok prins için iki fiyat verdi hangi model diye soramadım 2500 ile 3000 kampanyalı fiyatlarmış atiker için ise 1900 2500 dedi atiker fast ile gold serisi sanıyorum yada grand prins markasına yabancıyım çevremde de kullanan yok bundan dolayı değerli fikirlerinizi duymak için sizlere sormak istedim sizce hangisi hem performans açısından hemde uzun süreli kullanımda memnuniyet sağlar en az 40 bin daha aracımı kullanmayı planlıyorum bu arada aracım 2011 gp 1.4 77 bg şimdiden teşekkür ederim.

pozitifdeger
21/10/2018, 08:53
merhabalar malum benzin fiyatlarından sonra bende lpg taktırmaya mecbur kaldım ve iki seçenek arasındayım montaj ustasından yana sıkıntım yok prins için iki fiyat verdi hangi model diye soramadım 2500 ile 3000 kampanyalı fiyatlarmış atiker için ise 1900 2500 dedi atiker fast ile gold serisi sanıyorum yada grand prins markasına yabancıyım çevremde de kullanan yok bundan dolayı değerli fikirlerinizi duymak için sizlere sormak istedim sizce hangisi hem performans açısından hemde uzun süreli kullanımda memnuniyet sağlar en az 40 bin daha aracımı kullanmayı planlıyorum bu arada aracım 2011 gp 1.4 77 bg şimdiden teşekkür ederim.Fiat lpg ye tam uyumlu olduğu için uyum farkı olmayacaktır fakat prins sistem daha sorunsuz ve çabuk uyum sağlayan bir sistemdir... atiker eski nesil motorlarda başarısı ile bilinen bir marka fakat yeni nesil tam elektronik kontrollü araçlarda fazla başarı elde edemedi piyasa değeri düştü onun yerine yeni araçlarda prins tercih edilmeye başlandı ki direk enjeksiyon araçlara olan %100 uyumu ile de tamamen piyasada yer edindi.

SM-A700F cihazımdan gönderildi

Emc2
21/10/2018, 10:08
Çok teşekkür ederim yorumunuz için Prins için hangi modeli daha uygun olacaktır araç için

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

pozitifdeger
21/10/2018, 10:40
Çok teşekkür ederim yorumunuz için Prins için hangi modeli daha uygun olacaktır araç için

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildiBelirttiğim gibi puntonun motorları lpg ye %100 uyum sağladığı için herhangi bir modeli şiddetle önermem zor olur lpg taktıracağınız yere gidip bütçenize uygun bir sistemi tercih edebilirsiniz.

SM-A700F cihazımdan gönderildi

Emc2
21/10/2018, 10:46
İlginiz için teşekkür ederim çok sağolun

feyzullah
21/10/2018, 19:31
Önemli olan ustanın marifeti. Atikerin fast sistemi fazlasıyla yeterli olur. Prinse fazla para vermezdim yerinizde olsam.
Not: 4 yıl 80.000 km.dir atiker gold kullanıyorum. Montaj yapıldığı günden beri sorun yaşamadım 15000'de bir filtre değişiyorum.

Emc2
21/10/2018, 19:34
Teşekkür ederim değerli görüşleriniz için yaptırdığımda burada tecrübelerimi diğer arkadaşlar için paylaşacağım

serkan1065
22/10/2018, 12:55
Merhaba. Ben yaklaşık 1 yıldır Atiker grand serisi kullanıyorum. Araç 2017 model. Bu süre zarfında herhangi bir sorun yaşamadım. Uyum sorunu da yok. Önceki aracımda da Atiker vardı. Onda da hiç sorun olmadı... Neticede biz LPG'yi çok sevdiğimiz için değil, daha ekonomik olduğu için kullanıyoruz. Yani yüklü paralar ödeyip LPG montajı yaptırmak mantıklı değil. O parayı kaç yılda amorti edeceğinize bakmanız lazım. 40 Bin daha binmeyi düşünüyorsanız, çok para verip zarara girmekte var; yani hiç taktırmamak daha mantıklı bile olabilir. Netice de Atiker ihtiyaçlarınızı fazlası ile karşılar. Performans sorunu da yok.

krk17
23/10/2018, 20:50
Fire motora Atikerin baz kiti olacaktır. Prins Silverline 2700tl ve Atiker Fast ile aynı kalitede. Yeni LPG taktırdığım için çok araştırdım. Turbo varsa işler başka olacak ama sizde yok zaten