PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : LPG'ciler yardım...

gpmesud
19/10/2018, 13:17
Arkadaslar uzun süredir aracımda sorun yok idi. Sonrasında aracım kafasına göre benzine geçiyordu bazen geçmiyordu vs. ısı sensörü değistirdim lpg regülatörünün üzerindeki çünkü araç soğukken dahi bazen direk lpg ye geçiyordu oysa ben aracı ayarlatmıstım 35 dereceye gelince geçmesi gerekiyordu nese sorunum çözüldü. bir kaç gün sonra yine lpg den çıkardı benzine attı özellikle çukurlu yolda yaptı bunu acaba dedim gaz kesici valflerdemi sorun var el attım bir iki kurcaladım falan bi düzeldi yine. belki temazsızlık olmustur sandım dün yine aynısı oldu bu sefer el atmama rağmen düzelmedi. sabahta sinirlendim benzinde gidiyordum bi yandan düğmeye basıyorum ama tık yok yani. sonra bi anda sak diye lpg ye geçti suan lpg de hala sizce sorun ne olabilir. Ecu ölmek üzere olabilirmi daha önce böyle bisi basına gelen var mı ?

volkan1065
19/10/2018, 13:31
Gaz kesici değiştirip denemek lazım. >Yüksek ihtimal arızalı.

gpmesud
19/10/2018, 13:33
volkan abi öndeki gaz kesiciyi yeni değistirdim ön taraftakini acaba arkadaki mi simit tankın ordakindemi sıkıntı var neden bide bu arıza yaparki.

volkan1065
19/10/2018, 14:43
Bendede buna benzer sorun oldu. Gaz kesiciyi değiştirince sorun düzeldi. Kablolar ve gaz kesici ile alakalı gibi ama detaylı lpg ci bilir.