PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stop lambasi su aliyor

Seagate189
04/10/2018, 16:17
Merhabalar aracimin stop lambasi su alıyor söküp kurutup kapattim geri duy kapağını taktiktan sonra etrafına sıcak slikon sürdüm bayagidir yoktu bu sorun ama bugun baktim yine ici buharlanmis ne gibi çözüm onerirsiniz

edll
04/10/2018, 17:16
Soket kısmınon altından bir delik açın. Sıcak soğuk geçişlerinde buhar yapar ve hava almayıncada o buhar uzun zaman kalır ve hatta içerde su birikintisine sebep olur. Hava almasını sağlayınki normal olan buhar olayı hemen geçsin.

gpmesud
04/10/2018, 17:18
Bence ilk olarak suyun nereden alındığı tespit edilmeli edilmiyorsa stop lambasını çıkarıp içine su doldurup test edebilirsiniz. yeri tespit ettikten sonra, yapıstırıcı olarak epoxy yapıstırıcıları var hem seffaf hemde sağlam bunu kullanabilirsiniz. Yada sorun hala çözülmediyse son taktik su: Su alan yerin tahliye olabileceği noktadan kalın iğneyi ısıtarak delik açıyoruz böyle bir süre daha idare eder :))

Han
04/10/2018, 21:22
Dün youtube de gezerken şöyle bi video denk geldi videonun dili yabancı gerçi ama anladığım kadarıyla mevzu stopların buğu yapması ve sulanması belli noktalara bu bazı elektronik eşya veya kumaş giysilerin ceplerinden çıkan nem emici küçük paketlerden yerleştiriyor faydası olabilir denemek lazım https://youtu.be/RO6dNCdSu30