PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kontağı açtığımda gösterge ışıklarının sönmemesi

ibrahimokur7
14/09/2018, 02:01
Arkadaşlar selamlar.
aracım 2007 g.punto 1.4 benzin 16 v
Kontağı bir kere çevirdiğimde ışıklar normalde hemen yanardı ama 3-5 saniye geç yandı. Ve bir süre sonra tüm ışıkların sönüp aracın ikinci kontakçevirip çalışmaya hazır hale gelmesi gerekirken ışıklar hiç sönmedi. Uzun süre beklememe rağmen yine sönmedi. Benzin full olmasına rağmen ibre çalışmadı ve boş olduğunu gösteren ışık yanıp söndü. 2. kere çevirdiğimde araç çalıştı fakat tüm gösterge ışıkları yanıyordu. Hatta devir, hız göstergesi benzin göstergesi hiç biri kıpırdamadı bile. Kontağı kapatıp tekrar tekrar denememe rağmen aynı olay 4-5 kez devam etti. en son feribottan inmek zorunda olduğum için aracı müsait bir yere kadar bu halde çalışır vaziyette götürdüm.(Araç giderkende ibrelerin hiç biri çalışmıyordu) Bir kaç kez aç kapa yaptım tekrardan en sonunda düzeldi. Araç normal hale gelmeye başladı. Aküden kaynaklandığını düşündüm. Çünkü çok uzun süre feribot kuyruğu beklediğim için aracı istop ettiğimde falan radyoyu açmıştım. Aküm 4 yıllık. Yolculuğuma devam ettim. Ertesi gün Aracı bir elektronikçiye gösterdim akümün ölçümünü falan yaptı akümün gayet iyi olduğunu söyledi. Aküyle ilgili bir kaç işlem yaptı. Fakat o işlemlerden sonrada aracın çalıştırırken devri bir an için 10 un altına düşmeye ve ardından hemen yükselmeye başladığını fark ettim. Bu iki olayda hiç başıma gelmedi daha önceden. Bir kaç deneme yaptık aynı olay devam etti hatta 1-2 kere araç 10 devrin altına düşüp tekrar yükselmeden istop etti. 1 saat falan araç evimin önünde bekledi tam çıktım sanayiye gidiyorum bu arızada düzeldi. Ve ondan sonra hiç bir kere bile tekrar etmedi.

Bu olaylarla ilgili bana yardımcı olabilir misiniz?
Şimdiden teşekkürler

Han
14/09/2018, 07:39
anlattıklarınızın tamamını bende 10 gün kadar önce yaşadım 4 yada 5 kere aç kapa yaptım göstergeler hareketsiz ışıkların hepsi yanar vaziyetteydi 10 dakika bekledim tekrar kontağı açtım hepsi düzeldi bir dahada bu şekilde olmadı aküm ortalama 4 yıllık.

ibrahimokur7
14/09/2018, 11:19
benimde bir daha tekrarlamadı ama bunun sebebi ne. Sigorta ile ilgili mi sorun var aküyle mi alakalı. Servise götürsem çözüm bulabilirler mi. yada bu olay aracın beyniyle mi alakalı

edll
15/09/2018, 10:50
benimde bir daha tekrarlamadı ama bunun sebebi ne. Sigorta ile ilgili mi sorun var aküyle mi alakalı. Servise götürsem çözüm bulabilirler mi. yada bu olay aracın beyniyle mi alakalı

Anlık gel gitler olduğunda kafanıza takmayın. Tekrar etmediyse ne diye servis servis dolaşıp boşuna para harcıyasınız. Tekrar ederse çözüm arayın derim. Yinede siz bilirsiniz tabi.

ibrahimokur7
15/09/2018, 14:09
Anlık gel gitler olduğunda kafanıza takmayın. Tekrar etmediyse ne diye servis servis dolaşıp boşuna para harcıyasınız. Tekrar ederse çözüm arayın derim. Yinede siz bilirsiniz tabi.

valla tüm çevrem böyle söyledi. Araç konusunda biraz takıntılıyım. Bir kaç servisi aradım adamlar tekrar aynı problem olduğunda getirin getiremezsenizde o an vidyoya çekin bizi arayın dediler. Tam olarak şundan kaynaklamıyor yada bununla alakalıdır diyemeyiz hata olduğu anda görmemiz lazım dediler zaten:)...Dediğiniz gibi kafaya takmıycaz devam edicez artık