PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Debrimetre arızası

ahmetsa
08/09/2018, 21:55
Hayırlı akşamlar arkadaşlar bu debrimetre arızası nedir nasıl anlaşılır araç ilk çalıştırmada rölanti inip çıkıyor ve mavi duman atıyor sonrasında map sensörünün soketi sökünce rölanti ve duman atma düzeliyor bende map sensörünü değiştirdim fakat yine aynı arızalı verdi debrimetredende aynı arızayı yapar diyorlar başına gelen varsa yazabilirmi iyi akşamlar

SM-E700F cihazımdan gönderildi

gpmesud
09/09/2018, 13:54
debimetre arızası maf sensörü diye biliyorum yanlısım varsa düzeltin. Bunuda ganlamanın en kolay yolu performans düsüklüğü hızlanmada kesiklik çiğ yakıt kokusu rölanti de dalgalanma oluyor. Genelde arıza lambası yakar. 3000 bin deviride geçmez. Yanlısım olabilir bu bilgilerde.

ahmetsa
09/09/2018, 14:01
debimetre arızası maf sensörü diye biliyorum yanlısım varsa düzeltin. Bunuda ganlamanın en kolay yolu performans düsüklüğü hızlanmada kesiklik çiğ yakıt kokusu rölanti de dalgalanma oluyor. Genelde arıza lambası yakar. 3000 bin deviride geçmez. Yanlısım olabilir bu bilgilerde.Benim araçta bu sorunlar var birde mavi duman atıyor araç türlü çözemedi ustalar herkes farklı bişey söylüyor

gpmesud
09/09/2018, 14:12
maf sensörünü hiç temizletmeyi denedinizmi önce parçayı değistirmeden. Birde araç benzinlimi dizel mi ? ben benzin için sölemistim.

ahmetsa
09/09/2018, 14:16
Dizel benim araç temizleteceğim bakalım değişiklik olacakmı
maf sensörünü hiç temizletmeyi denedinizmi önce parçayı değistirmeden. Birde araç benzinlimi dizel mi ? ben benzin için sölemistim.

gpmesud
09/09/2018, 14:23
araç km yüksek mi ? mavi duman genelde yağ yakan araçlar için oluyo hiç yağına baktınız mı bin km sonra falan ne kadar azalma var diye. Birde ilk çalıstırmadamı mavi duman var sürekli mi mavi duman atma olayı var?

ahmetsa
09/09/2018, 14:29
Araç 220 binde yağ kesilme yok aracın yağ değişim zamanı geldi araç ilk çalıltırmada rölanti inip çıktığı için yakmadan mazotu çiğ atıyor sorun bu diyorlar bakalım
araç km yüksek mi ? mavi duman genelde yağ yakan araçlar için oluyo hiç yağına baktınız mı bin km sonra falan ne kadar azalma var diye. Birde ilk çalıstırmadamı mavi duman var sürekli mi mavi duman atma olayı var?

gpmesud
09/09/2018, 14:37
aracın bakımını bi yaptırın yaptırmısken maf sensörünüde temizletin bence rölanti dalgalanması düzelicektir muhtemelen.

ahmetsa
09/09/2018, 19:22
Aracın debrimetreyi temizlendim fakat bir değişiklik olmadı araç hala zayıf çalışıyor ve duman atıyor birde debrimetrenin altında yağ birikmiş orda ne varsa baya yağlanmış ama kuru bir yağ aşağı inen turbo hortumundan biraz yağ atmış ama aracın yağ seviyesi normal aracı yokuşlarda rampalarda bayılıyor çekiş düşük galiba motor gidiyor ....

gpmesud
10/09/2018, 14:22
Turbonun hortum yağ olmasının bi kaç sebebi vardır. Turbonun içinde bir mil bulunur. mil zamanla asınır ve bosluk yapar o boşluktan geçen yağları da havanın içine katar ve hortumlara yağ bulaştırır. Sizde boruları yağlanmış olarak görürsünüz. Özellikle 1500 devirlerde tam gaz bastığınızda aracın çekisten düsmesinin sebebide budur. Havanın içinde ki yağ silindir içerisine ulaştığı için aracın kesiklik yapmasına neden olur. Turbonun milinin boşluğu fazla ise mil aşınmış demektir bu da kısaca turbonuzda sorun olduğunu gösterir. bunun kontrollerini bosluğun kontrolunu sizde yapabilirsiniz masraf etmeden elinizle. Bazen bu turbodaki bu hortumlardaki yağlanmadan dolayıda mavi duman atabilir. Yani sadece motordan dolayı mavi duman atma olmaz turbodaki yağlanmalardan dolayıda olibilir.