PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Start stop arızarı

silverfox
07/09/2018, 09:54
Merhabalar arkadaşlar. Aracımda yeni aldığım bir hata oluştu . Araç klima veya kalorifer çalışırken herhangi bir sorun olmuyor ama kapattığımda araç stop edip start stop devre dışı hatası veriyor ki s&s devre dışı kullanıyorum ben. Daha önce böyle bir durumla karşılaşmadım ve ilk sorunum . İlk bakılması gereken yada kontrol gerektiren yer neresi olabilir ?

silverfox
10/09/2018, 15:59
Hiç yaşayan oldumu bilmiyorum ama bu arızayı .
Araç rolatide inip çıkmalar yaşıyor ve ardından stop edip start-stop devre dışı uyarısı veriyor başka hiç bir sorun görünmüyor.Tekrar çalıştırınca sorun yok çalışıyor ve hep kapalı olarak kullanıyorum.Akşamları teyp açıkken farları açtığımda teybin ışıkları bir kademe düşüyor acaba akü yüzünden böyle bir sorun yaşanabilir mi ? Ateşlemeye etki eder mi ?

edll
10/09/2018, 22:42
Hiç yaşayan oldumu bilmiyorum ama bu arızayı .
Araç rolatide inip çıkmalar yaşıyor ve ardından stop edip start-stop devre dışı uyarısı veriyor başka hiç bir sorun görünmüyor.Tekrar çalıştırınca sorun yok çalışıyor ve hep kapalı olarak kullanıyorum.Akşamları teyp açıkken farları açtığımda teybin ışıkları bir kademe düşüyor acaba akü yüzünden böyle bir sorun yaşanabilir mi ? Ateşlemeye etki eder mi ?

Böylesi sorunların başında akünün yetersizliği kaynaklı olup start stop uyumlu akü değişiminde sorunda ortadan kalkıyor. Akünüzü ölçtürün gerekiyorsa start stop uyumlu varta akü alıp rahatınıza bakın.

silverfox
12/09/2018, 16:32
teşekkür ederim .. Akü ölçümü yapıldı ama beni pek tatmin etmedi ölçüm yapan yer başka bir yere daha baktırmakta fayda var yoksa Akü değişimi yapacağım.

edll
12/09/2018, 17:27
Aküyü araç üzerinde cihazla bağlayıp değerleri kontrol edilmesi gerekiyor. Böyle bir şey yapılmadıysa başka yere bakın. İyi bir elektrikçi bunu yapar.