PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : City Arızası Yardım..

Adana Punto
06/09/2018, 19:48
Merhabalar, 2013 model punto araca sahibim. Aracı yeni aldım ve araç city mod arızası verdi, ve ara ara bu arızayı tekrarlamakta. Maalesef aracın hatalı olduğunu bile bile satıcı bu aracı bana sattı, onu Allah bildiği gibi yapsın inşallah. Experde de herhangi bir şey görünmemişti lakin bu hata peydah oldu.

Servis ile bugün görüştüm, 6000 küsür parça masrafı çıkardı. Daha sonra sistem üzerinden bir şeyler yaptı ve servis %60 ın karşılıyor dedi. Ben de şimdilik kabul etmedim.
Lütfen bu konuyla ilgili yardımlarınızı bekliyorum?

Seagate189
06/09/2018, 20:45
Fiat ilgi merkeziyle görüşün kronik ariza oldugunu belirtin ucretsiz degisim talebinde bulunun oda olmazsa forumda emsal kararlar mevcut hakem heyetine başvuruda bulunabilirsiniz

volkan1065
06/09/2018, 21:54
Araç servis bakımlı değilse kabul etmiyorlar. Zamanında fiyatı 2000-2500 TL iken bu ücretsiz değişim vardı. Sonra fiyatı 5000tk yaptılar yüzde atmışını vs karşılarız demeye başladılar yani kısaca fiyatı yükseltip parçanın yine parasının tamamını alıyorlar. Eğer ücretsiz değişim olmazsa maddi gücünüz yetmezse İstanbul hakem direksiyon ile görüşün.

Adana Punto
09/09/2018, 21:31
Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim. Müşteri temsilcisi ile görüşme sağladım; yaş, km ve servis bakımlarına göre %60'ını karşılıyoruz diyorlar. Sanırım %40'ını ödemek ve ardından tüketici hakem heyetine başvurmak. Şu an görev itibariyle Kars'dayım buradaki tüketici hakem heyetine başvurursam olumlu sonuç alabilir miyim?

edll
10/09/2018, 05:46
Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim. Müşteri temsilcisi ile görüşme sağladım; yaş, km ve servis bakımlarına göre %60'ını karşılıyoruz diyorlar. Sanırım %40'ını ödemek ve ardından tüketici hakem heyetine başvurmak. Şu an görev itibariyle Kars'dayım buradaki tüketici hakem heyetine başvurursam olumlu sonuç alabilir miyim?

Nerden başvuru yaptığınızın bir önemi yok. Forumda örnekleri var. Onlarıda dosyaya koyabilirsiniz.

hakaniko
10/09/2018, 15:15
eskiden tamamı 2500 liraydı. Artık %40'ı 2250 lira. Yersen. Şimdiye kadar 3 kere hata aldım. Kontak kapat aç yaparak devam ettim. Yaptırmayı düşünmüyorum şu durumda.

Sistem hata verince devreden komple çıkıyor. Tek sıkıntısı durunca direksiyon çeviremiyorsunuz. Ciddi güç gerekiyor.

gpmesud
10/09/2018, 15:23
sizin dedğiniz bu bu durumda araç city lambası gibi birsey mi yanıyor benim böyle bisi oldu sadece akü lambam yanmıstı. Bahsettiğiniz gibi arac durduğu yerde döndürmek zulüm oluyordu hareket ettirince normal oluyordu. Ama ben bu sorunu alternatörü değistirerek çözmüstüm.

hakaniko
10/09/2018, 16:25
sizin dedğiniz bu bu durumda araç city lambası gibi birsey mi yanıyor benim böyle bisi oldu sadece akü lambam yanmıstı. Bahsettiğiniz gibi arac durduğu yerde döndürmek zulüm oluyordu hareket ettirince normal oluyordu. Ama ben bu sorunu alternatörü değistirerek çözmüstüm.

Göstergede direksiyon lambası yanıyor ve ekranda direksiyonu kontrol ettirin yazısı yazıyor.

Adana Punto
12/09/2018, 22:06
Süleyman Bey, bu emsal kararlar ile ilgili evraklar elinizde mevcut ise gönderebilir miniz? Tüketici hakem heyetine başvuracağım. bilal_35_81@hotmail.com

zeus551623
18/09/2018, 17:39
MERHABA BENİMDE 16.10.2017 DE SEYİR HALİNDE İKEN ARAÇ DİREKSİYON ARIZASI VERDİ .AYNI GÜN ARACIMI BURSADA BULUNAN BAN OTO SERVİSE GÖTÜRDÜM.ARABAMIN 2013 MODEL OLMASI VE KİLOMETRESİNİN DÜŞÜK OLMASI DOLAYISI İLE PARÇADA %80 İŞÇİLİKTEN %80 OLCAK ŞEKİLDE İNDİRİM YAPTILAR.TOPLAMDA 1.068,98 TL PARA ÖDEDİM.DAHA SONRA ÖDEDİGİM PARAYI ALMAK İÇİN TELEFON GÖRÜŞMELERİ VE TOFAŞ BURSA FABRİKASI İLE İSTANBUL GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE İHTARNAMELER GÖNDERDİM.FAKAT BANA BUNLARIN HİÇ BİR FAYDASI OLMADI.BENDE DAHA FAZLA ÜSTÜNE GİTMEDİM.UMARIM SİZ PARANIZI GERİ ALIRSINIZ..EGER BAŞARILI OLURSANIZ EMSAL OLMASI ADINA BURADA PAYLAŞIRSANIZ BİZLERDE BİLĞİ SAHİBİ OLMUŞ OLURUZ..İYİ GÜNLER DİLERİM.

edll
18/09/2018, 20:54
MERHABA BENİMDE 16.10.2017 DE SEYİR HALİNDE İKEN ARAÇ DİREKSİYON ARIZASI VERDİ .AYNI GÜN ARACIMI BURSADA BULUNAN BAN OTO SERVİSE GÖTÜRDÜM.ARABAMIN 2013 MODEL OLMASI VE KİLOMETRESİNİN DÜŞÜK OLMASI DOLAYISI İLE PARÇADA %80 İŞÇİLİKTEN %80 OLCAK ŞEKİLDE İNDİRİM YAPTILAR.TOPLAMDA 1.068,98 TL PARA ÖDEDİM.DAHA SONRA ÖDEDİGİM PARAYI ALMAK İÇİN TELEFON GÖRÜŞMELERİ VE TOFAŞ BURSA FABRİKASI İLE İSTANBUL GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE İHTARNAMELER GÖNDERDİM.FAKAT BANA BUNLARIN HİÇ BİR FAYDASI OLMADI.BENDE DAHA FAZLA ÜSTÜNE GİTMEDİM.UMARIM SİZ PARANIZI GERİ ALIRSINIZ..EGER BAŞARILI OLURSANIZ EMSAL OLMASI ADINA BURADA PAYLAŞIRSANIZ BİZLERDE BİLĞİ SAHİBİ OLMUŞ OLURUZ..İYİ GÜNLER DİLERİM.

Anladığım kadarıyla resmi açıdan grişimde bulunmamışsınız. Değişim yapıldığına dair evraklarla birlikte öncelikle tüketici sonrasında zaten sizin lehinize çıkacak bu karara itiraz edeceklerinden normal mahkemede davaya devam edebilirsiniz. Birçok kişi bu uzun bir iş deyip uğraşmak istemediklerinden hep yarıda bırakıyorlar sonuçta alınamamış oluyor. Bence siz bir adım öndesiniz. Yaptrmış ve muhtemelen elinizdede evrak vardır.

Adana Punto
13/06/2019, 20:57
Merhabalar, yardımlarınız ve gösterdiğiniz çözüm yolları için teşekkür ediyorum. Tüketici Hakem Heyeti ile sonuca ulaştım ve paramın tamamını aldım. Sürecin ilerleyişi ile ilgili yardımcı olmaya hazırım değerli arkadaşlar.