PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzinde tekleme...

gpmesud
03/09/2018, 23:45
Grande punto 1.4 lpgli aracım benzine geçince 2 500 devire kadar silkeleme var. Lpg de boyle bisi yok. Sizce beyden kaynaklidir. Arac devri yükseliyor onda bir sikinti ama hareket etmeye baslayinca fena sekilde silkeliyor benzinde yapiyor bunu sadece.

kemalcapoglu
04/09/2018, 01:24
lpgde yok benzinde yapıyorsa aklıma ilk gelen şeyler benzin pompası arızası veya pis yakıt geldi. benzininiz dibe yaklaştıysa dibe çöken yakıttan da olabilir. başına böyle birşey gelmiş olan bir arkadaş vardır belki o yardımcı olur.

volkan1065
04/09/2018, 08:57
Aracını çalışır halde benzine al sonra stop et. Akü kutup başını çek en az yarım saat takma. Yarım saat doldumu aracı çalıştır ilk başta rolanti biraz değişken olabilir sonra aracı kesinlikle LPG ye geçirmeden bir süre kullan bakalım ne olacak. Birde en son ne zaman benzin aldın ve araçta ne kadar benzin var.

serkan1065
04/09/2018, 09:18
Benzin seviyesi çok düşük kalıp uzun süre öyle kaldı mı? Şayet öyle ise, benzin pompanızı kontrol edin. Pis yakıt almış da olabilirsiniz. Şayet öyle ise bundan kısa zamanda kurtulabilirsiniz. Tabi bir tıkanıklık yaptı ise bakmak gerecektir. Asıl sorun benzin pompası gibi duruyor.

gpmesud
04/09/2018, 10:07
Aracını çalışır halde benzine al sonra stop et. Akü kutup başını çek en az yarım saat takma. Yarım saat doldumu aracı çalıştır ilk başta rolanti biraz değişken olabilir sonra aracı kesinlikle LPG ye geçirmeden bir süre kullan bakalım ne olacak. Birde en son ne zaman benzin aldın ve araçta ne kadar benzin var.

volkan abi ısık yanıyordu benzınde 1 2 gun kullandım sonra gaz almıstım gaz bıtınce benzıne gecınce sılkeme oldu benzınlıge kendımı zor attım sonra gaz aldım hersey normal recep ustaya goturdum beyne baglandı karısmıs dedı. sımdı sıkıntı yok benzın al kullan bı 10 km gaza sonra gec dedı bı sıkıntı olmadı. aradan 1 hafta gecti dun fark ettım yıne benzınde oldu. korkum benzın pompası. dediklerinizide bi deniyeyim.

gpmesud
04/09/2018, 10:08
uzun sure kullanmadım ısıgı yanıkken ben benzın alırım normalde hep bayram donusunde bıraz kırmızı sevıyenın altına kadar surdum gazda problem var dıye sonra gazı halledınce benzın aldım.

gpmesud
04/09/2018, 10:12
Şölede bişi var benzın ponpasında tıkanma olsa rolantıde gaz verınce bı tepkı olmazmı rolantıde 6 bın derıve cıkarıyorum bır takılma tekleme yok hareket halındeyken sılkeleme oluyo sadece.

cakiroglu54
20/12/2018, 15:14
Şölede bişi var benzın ponpasında tıkanma olsa rolantıde gaz verınce bı tepkı olmazmı rolantıde 6 bın derıve cıkarıyorum bır takılma tekleme yok hareket halındeyken sılkeleme oluyo sadece.

Soruna bir çözüm buldunuz mu acaba ?

gpmesud
21/12/2018, 11:43
evet hasan bey ben aracımla(sattım gerçi ama :)) ) ozaman 185 km hıza cıkmıstım(fabrika azami hız 165) sonra eve geldım ertesi gün bariz şekilde arttı bu. Usta baktı enjektörün birini kırmıssın dedı. 2 bujinde pert dedi. sizdede böle sorun varsa ateşlemeyi direk gözden geçirebilirsiniz ben aracımda 30 k yı geçmişti buji değiştirmemiştim ozamn. normaldi yani.