PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil yardim lutfen 5. Vites ex oldu

Kastamonulu
30/08/2018, 19:31
Merhabalar. Aracım 2008 linea duz vites.
Problemim şanzıman. Seyir halinde iken 5. Vitese geciyor arac ama gaz verice vitesten cikiyor. Resmen vites kolunu geri firlatiyor. Elimle kolu ileri dogru sertçe bastirirsam cikmiyor. Devam edebiliyorum yoluma 5. Viteste. Acil yardim bekliyorum. Yaptirmam gerek fiyat bilgusi olan yazsin lutfen kapali kutu deniyor fiyat surpriz deniyor.

fotobelit
31/08/2018, 10:19
Senkromeç dişli arızası gibi duruyor...Fiyat hakkında bir bilgim yok...

ykaya1983
31/08/2018, 22:18
Bence sorununuz vites halatından kaynaklanıyor.Normalde senkromeç arızasında vitese takarken de cartlayarak zor geçmesi lazım.Benim aracı aldığımda araç geri vitese geçmiyordu ve iterek dönebiliyordum.Zorla vitese geçirsem bile yerinden çıkıyordu.Sonra birgün aracı kanala aldığımda vites halatlarının şanzıman üstündeki vites değiştirme koluna bağlanan plastik kısmının dağılmış olduğunu gördüm.Hlatın başı yaylı presli bir mekanizma.Plastik muhafaza kırıldığında şanzıman üstündeki vites değiştirme kolu sabit durmadığı için atıyor.Expertiz 600 liraya şanzıman inecek demişti ama ben çelik telle sıfır liraya hallettim.Şimdi orjinalden farkı yok.Sizin sorununuzda büyük ihtimal bundan kaynaklanıyor.