PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yolcu airbag arizasi/

ogulcay
29/08/2018, 19:09
35608 bu neden kaynaklanır bazen yanıp sönüyor bazen sürekli lamba yanıyor korna çalışıyor

ogulcay
01/09/2018, 23:04
Bilgisi olan yokmu

volkan1065
01/09/2018, 23:11
Sinyal kol unitesi ile alakası yok. Sürücü hava yastığı olsaydı belki o zaman kol unıtesinden olabilirdi. Ne zamandır bu şekilde yolcu koltuğunun altındaki kablolar kontrol edildimi. Menüden yolcu airbag aktifmi.

ogulcay
02/09/2018, 09:56
Ben buna çıkma hız sabitlemeli kol taktıktan sonra başladı bazen kendiliğinden yanıp sönüyor bazen sürekli lamba yanıyor koltuk altı soketler baktık elektikci usta koldaki sarkidandir diyor

volkan1065
02/09/2018, 11:49
Genelde sağ yolcu koltuğunun altındaki soketlerde yanar yolcu aırbag. Takılan sinyal kolunun yolcu aırbag aslında müdahalesi olmaması lazım ama bazı ortak uçlarda kısa devre varsa yapabilir. Takılan sinyal kolu unıtesinde şu an çalışmayan başka bir parça varmı birde kola cruıse tesisatını kim çekti belki arkada D soketinde yapılan yanlış bir bağlamadan da kaynaklanabilir.

volkan1065
02/09/2018, 12:12
Bu arada sarıza kodlarını sil dediğinde arıza kdoları siliniyormu. Siliniyor ise sonrasında gövde kısmından tekrar proxy yapsana .

ogulcay
02/09/2018, 20:59
Arıza silinmiyor tesisat orjinallik de vardı dinamik tesisat hazırdı koltuk altindeki soketlere baktım takılı sağ emniyet kemer takilmadiginda alarm ötüyor

ogulcay
02/09/2018, 21:05
content://media/external/file/89236 kolun üzerindeki numaralar

ogulcay
02/09/2018, 21:08
35614

ykaya1983
02/09/2018, 21:28
Sanırım bu sorun elektronik bir hatadan kaynaklanıyor.Ben de geçen gün aynen sizin gibi aracı bilgisayara bağlayıp araç için faydası olacağını düşündüğüm için proxı hızalama yapayım dedim.Yaptıktan sonra hava yastığı arıza lambası yandı.Komtak aç kapa yapsam da tekrar proxı hızalama yapsam da gitmedi.Sizin gibi hava yastıklarının ohm değerlerine baktım.Menüden hava yastıklarını kontrol ettiğimde her iki hava yastığı da mevcut gözüküyordu.Daha sonra araç kontağını aç kapa yapıp aracı çalıştırdıktan sonra biraz gaz verdikten sonra kendiliğinden söndü.Bir daha da yanmadı.Sizinkine de buna benzer bir reset gerekiyor sanırım.Bir de sigorta kutusunda hava yastığı ile ilgili sigorta veya röleleri bulup tak sök yapsanız.

volkan1065
02/09/2018, 22:15
Sanırım bu sorun elektronik bir hatadan kaynaklanıyor.Ben de geçen gün aynen sizin gibi aracı bilgisayara bağlayıp araç için faydası olacağını düşündüğüm için proxı hızalama yapayım dedim.Yaptıktan sonra hava yastığı arıza lambası yandı.Komtak aç kapa yapsam da tekrar proxı hızalama yapsam da gitmedi.Sizin gibi hava yastıklarının ohm değerlerine baktım.Menüden hava yastıklarını kontrol ettiğimde her iki hava yastığı da mevcut gözüküyordu.Daha sonra araç kontağını aç kapa yapıp aracı çalıştırdıktan sonra biraz gaz verdikten sonra kendiliğinden söndü.Bir daha da yanmadı.Sizinkine de buna benzer bir reset gerekiyor sanırım.Bir de sigorta kutusunda hava yastığı ile ilgili sigorta veya röleleri bulup tak sök yapsanız.

Proxy yaptıktan sonra aırbag lambası yanarsa aracı çalıştırdıktan sonra sistem kendini 1 dk içinde tarar sorun görmediği zaman lamba otomatik söner normal bir durum.

Orjinal kol duruyorsa soketleri orjinal kola takıp lamba sönüyormu bakın.