PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motoru kontrol ettirin.

Kemalpunto
20/08/2018, 19:02
Arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı bayramlar :) Bir konuda göruslerinize ihtiyacım var. Aracım 1.3 dizel 110. Km'de. 4 gün evvel aracımda motor ikaz lambası yandı ve motoru kontrol ettirin yazdı. Yaşadığım şehrin dışında olduğum için rastgele bir fiat özel servisine gittim. Usta aracı bilgisayara bağladı önemli birşey olmadığını debriyajla ilgili bir uyarı olduğunu söyledi ve uyarıyı sildi. Ertesi gün birdaha yandı gittim bidaha sildi ve sorunun debriyaj müşüründen olabileceğini söyledi ama net birşey soylemedi. Ustaya pek güvenemedim açıkçası ve bugün birdaha uyarı verdi. Aracın çekişinde vs bir problem yok gibi ama kuşkuyla kullanıyorum :) Ayrıca aracı kapatip birdaha açtıgimda uyari bazen gidiyor bazen geliyor. Kıymetli görüşlerinizi bekliyorum :)

volkan1065
20/08/2018, 19:08
Debriyaj müşürü arızası basit olarak tespit edilir. Aracınıza aldığınız yakıt kaynaklı olabilir. Depo tam dolumu. Birde araçta bakım km sıfırlama işlemi yapıldımı.

Kemalpunto
20/08/2018, 21:13
En son yakıt aldığım yerde pro dizel yerine normal motorin koymuşlar sonradan farkettim bende ondan mı diye düsundum ama usta ondan olmaz dedi.bakım km sıfırlamadan ne demek istediğinizi anlamadım. Birde 750 km önce baskı balata değiştirdim bir alakası olur mu bilmiyorum açıkçası. Ama baskı balatadan sonra yol bilgisayarı bilgileri sıfırlanmıştı saat tarih vs.

KaanTs
20/08/2018, 21:26
En son yakıt aldığım yerde pro dizel yerine normal motorin koymuşlar sonradan farkettim bende ondan mı diye düsundum ama usta ondan olmaz dedi.bakım km sıfırlamadan ne demek istediğinizi anlamadım. Birde 750 km önce baskı balata değiştirdim bir alakası olur mu bilmiyorum açıkçası. Ama baskı balatadan sonra yol bilgisayarı bilgileri sıfırlanmıştı saat tarih vs.

PRO dizel nedir hocam ilk defa duydum . baskı balata değiştirirken aküyü söker genelde ustalar ondan sıfırlanmıştır tarih saat vs...

Kemalpunto
20/08/2018, 22:00
PRO dizel nedir hocam ilk defa duydum . baskı balata değiştirirken aküyü söker genelde ustalar ondan sıfırlanmıştır tarih saat vs...

:) Pro euro herneyse işte normalinden pahalı olan :)

KaanTs
20/08/2018, 22:04
:) Pro euro herneyse işte normalinden pahalı olan :)

ben hep opetten eurodissel alıyorum da proyu da neymiş diom kendi kendime :D