PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Albea beni arabadan soguttu

ribery1045
19/08/2018, 14:49
merhaba arkadaşlar 1 ay önce albea sole 2010 model 1.4 8v benzinli aracımızı aldık ama arabada sürekli alıp verme sorunu ve rölanti dengesizliği gaz yememe var
ilkbaşta düzelteceğimden emindim gaz kelebeğini değiştirmekle başladım olmadı ateşleme bobini değişimi yaptım aynı map sensörü değiştim belki elektrikseldir diye akü aldım yeni daha sonra sıralı sistem oldugu için belki lpg sistemindendir dedim ve lpg sistemini çıkarttım ama şuan hala aynı 1 aydır 2 bin tlye yakın para koydum ama 1 adım ilerleyemedim beyinden dediler 2 ayrı dijitalciyede baktırdım kesin cevap vermiyolar beyinden yaparmı bilmiyorum gıın gınn diye alıp verme yapıyor sürekli artık çıldıracak konuma geldim sorunu bulamıyorum geçen haftada şarj dinamosuna baktırdım akım dereceleri düşük çıktı onu tamir ettirdim farları açınca klimayı açınca daha fazla yapıyodu şimdi sadece o sorunu hallettim ama sorunum düzelmedi ve hala sürekli alıp verme yapıyor tekliyor arabadan tiksinmiş durumdayım

ısı hareret müşürünü dahi değiştirdim

gpmesud
19/08/2018, 17:25
buji buji kablolarını denediniz mi ? en son ne zaman değisti? atesleme sistemine bi baktırın isterseniz.

ribery1045
19/08/2018, 17:32
buji buji kablolarını denediniz mi ? en son ne zaman değisti? atesleme sistemine bi baktırın isterseniz.

cevabınız için teşekkür ederim bujiyi eklemeyi unutmuşum ilk onlardan başladım zaten 1 ay önce