PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cancheck

hera
22/01/2008, 18:44
Arabayı çalıştırdığım zaman cd player ekranında CANCHECK yazısını gördüm, hemen göstergeye kaydı gözüm, farklı bir ikaz ışığı falan yanmıyordu. cd playerda yazıyor olunca güvenlikle ilgili birşey olmayacağını düşünerek çalıştırdım ve devam ettim. daha sonra otoparkta birkaç sefer daha kapatıp açmayı denedim fakat birşey değişmedi:( cd takıp deneyince cd de içeride kaldı. CD yi içeri aldı ama geri vermedi..
daha önce böyle bir sorun yaşayan var mı?? :help:

civcivx
22/01/2008, 19:36
Bu bazı araçlarda olabilen birşey sevgili Esen. Çok önemli birşey değil. Herhangi bir arızaya işaret etmesi şart değil. Gerçi bir sokette temassızlık ta olabilir. Servise yolun düşerse baktır ve yazılım güncellemesi yaptır istersen. Aracın CANBus kontrol sistemi ile ilgili bir mesaj.

https://www.fiatforum.com/gallery/data/1057/DSC00072.jpg

hera
22/01/2008, 19:49
Teşekkür ederim Cem :) google da aradığım zaman Cancheck message - The FIAT Forum (https://www.fiatforum.com/punto-technical/13201-cancheck-message.html) adresinde de aynı konunun konuşulduğunu gördüm:D
bu konuyu açtıktan sonra bir yere gitmem gerekti, hadi bakalım noolcak diyerek çalıştırdım arabayı yazı falan kalmamıştı budefa :X

JASMINE
22/01/2008, 22:28
Merhaba aynı sorun benim arabamda da vardı. İlerideki zamanlarda sorun daha da sıklaşıyor. o nedenle bir an önce servise gitmende fayda var. 3 gün serviste kaldı ve program yüklemeleri yapıldı. şu anda hiç bir sorunum yok :)

civcivx
22/01/2008, 23:24
En sağlamı, teybi 3.parti bir cihazla değiştirmek. Ne mesaj kalır, ne canbus :D

femoli
23/01/2008, 17:34
Bence sen aracı sat ne olur ne olmaz :D:D:D

en kısa zamanda'da servise gidip yazılım güncellenmesi yaptır..

fatih10
24/07/2008, 17:59
Aynı sorun bende de oldu.Açma tuşuna uzun basılınca oldu sanırım.Servise götürdüm.Cd çalarda böyle bir yazı çıkıyor dedim.Nasıl dediler açtım ve bu sefer cd çaların çalışacağı tuttu.İlginç daha sonra olursa tekrar baktıracağım.

Ziyaretçi047
24/07/2008, 18:06
bence biraz kurcalayın kendi kendine düzelebilir. mesela turbo arıza lambam yandığı zaman 4 kez söndürüp çalıştırınca arabayı lamba sönüyor. siz de kurcalayın aç kapa yapın tuşlara basılı tutun halledersiniz belki.

jrloyal
16/05/2009, 22:52
benimde basıma geldi kontak kapalıyken teybi actım biraz dinledikten sonra kapatıp yeniden actım cancheck yazısıyla karsılastım bende kontak kapatıp actım teyp eski haline döndü ayrıca bunun yazılım hatası olcanı sanmıyorum şimdi ben teypi deiştirsem ondada bu arızayımı wercek yazılım hatası die :D bence sadece teyple alakalı olan bişey

narkoz30
17/05/2009, 08:50
Ya mesela çok ucuz sony yada pionerr cd mp3 çalarlar hatta mp4 oynatıcılar var ben bunlardan 1 tane alıp taktırmak istiyorum ama oradaki plastik bakalit beni düşündürüyor sökmesi sorun değil de soketler de uymayacak bayaa zor iş bir de o plastik kaplamayı nereden bulacaz aracın orjinal müzik setine kaldık önceki arabam da böyleydi seat ibiza orjinal teyp vardı üzerinde yolbilgisayarına entegreydi hiçbişey yapamıyordunuz neyse ki bu fiat gp lerin ayrı bir ünite müzik sistemleri çözüm bilen varsa yazarsa sevinirim. monocrom ekrandan ayar yapmak beni gıçık ediyor diğer araçlar bile monocrom ekrandan vazgeçtiler. FİAT hala eski kafa ile devam :) Gerçi ses kalitesine bişey diyemem çok güzel ses çıkıyor müzik sisteminden ne de olsa blauckpunkt.mercolar da kullanıyor :)

SERDAR_AJZ
23/05/2009, 13:15
bu yazı iki gündür bende de var.teyp çalışmıyo.servise gidecek zamanda olmadı.düzelmez mi bu kendi kendine?

ozgurdincer
23/05/2009, 14:29
bu yazı iki gündür bende de var.teyp çalışmıyo.servise gidecek zamanda olmadı.düzelmez mi bu kendi kendine?

benim de başıma gelmişti ben radio - cd yi açık bıraktım çıktım araçtan sabah geldiğimde sorun yoktu.

batuhann80
23/05/2009, 15:07
bu yazı bendede cıkmıstı bir kackere actım kapattım olmadı,kitledim arabayı gittim,2 saat sonra geri geldim tam servise gidecektimki teyb calısıyor.anlam veremedim.

Ziyaretçi047
23/05/2009, 17:32
Artık bu espiriyi yapmalıyım.

Bence arabanın canı o sırada bir şey çekiyor. Hiç anlamıyorsunuz arabalarınızı hiç... :-)

xcruelx
23/05/2009, 23:02

Bence arabanın canı o sırada bir şey çekiyor. Hiç anlamıyorsunuz arabalarınızı hiç... :-)
:prop0000::prop0000::prop0000: :)

SERDAR_AJZ
24/05/2009, 00:16

2.5 günün ardından düzeldi teyp.iki aydır yıkatmıyorum galiba ona bozuldu kendileri :D

anvil
24/05/2009, 09:50
du bakayım. sanırım bu espri de yapılmamış.

araba can çekişiyo olmasın :D

car_audio96
24/05/2009, 19:58
Benim arabayada olmuştu .kontak kapalı radyo dinledim bilirsiniz her 20 dkden sonra otomatik kapanır teyp ben 60 dk felan dinledin o yazı çıktı teybin üstündeki rakamlara 12356 basılı tuttum dahada bişiler yaptımda hatırlamıyom düzeldi .

Ahat
03/11/2009, 21:31
Madem bu konu hususunda bir çok kişi sıkıntı yaşamış. O zaman konu hakkında detay bilgi vermek lazım diye düşündüm. Öncelikle radyo ekranında yazan CANCHECK yazısı araç radyosu, aracın ECU'sundan(Elektronik kontrol ünitesi) alması gereken CAN bilgisini alamıyor demektir. Şimdi bazılarınız CAN sinyali nedir diye soracaktır. CAN özellikle araçlardaki kompenentlerin birbirleriyle sadece 2 kablo üzerinden haberleşmesini sağlayan bir haberleşme protokolüdür. CANCHECK sorunu meydana geldiğinde araç radyosu hatalı bir CAN sinyalide alabilir ve de başka araca takıldığını sanarak güvenlik nedeni ile kod sorabilir. Burada kodu hatalı olarakda girdiğinizde radyo güvenlik nedeniyle kendisini kilitler ve de ekranında bloked/wait gibi bir ibare yer alır. Şayet cihaz belli bir süre bekletilirse cihaz yeniden kod sorma pozisyonuna geri dönebilir(bu bekletme her zaman sonuç vermeyebilir). Söz konusu bu sorun aslında araç radyosundan değil ECU ile radyo arasındaki haberleşme sırasında oluşan hatalardan oluşmaktadır. Bloke olmuş bir radyo ise radyo servisine gönderildiğinde radyonun hatalı kod girişleri resetlenerek radyo blokesi kaldırılır. Aslında radyonun yeniden programlanması diye bahsedilen kısmı budur.

Bülent10
25/02/2010, 13:28
Arkadaşlar dün akşam Gp müzik sistemi Cancheck uyarısı verdi ve bana hiçbir işlem yaptırmadı . Böyle bir uyarı ile karşılaşan var mı ? Açma düğmesine bastığımda radyo 2 saniyeliğine açılıyor ve bu uyarı geliyor sonrası malum 15 dk sonra kendiliğinden düzeldi

hazardoj
03/10/2010, 13:56
dün bir arkadaşı beklemek üzere arabayı park ettim ve araba içinde kontak kapalıyken yeni aldığım birkaç cd ye göz atmaktaydım tam Louis armstrong dan 'hear me talking to ya' adlı parça çalıyordu ki o sıra ezan okunmaya başladı sonra arkadaş geldi ve ben arabadan onu karşılamak için indim, akabinde tekrar arabaya bindiğimizde müzik durmuş ve ekranda koccaman canchek yazıordu ilk etapta gözüme CAN ÇEK die gründü lan dedim bu bi işaretmi noluyoruz..bildiiniz betim benzim attı sonra sonra kençek olarak fonetik okunuşu içimi rahatlattı neyse kumanda ile arabayı kapatıpaçtım ve herşey düzene girdi...can çekmeyin arkadaşlar böle bi sorun olduunda kontağı çıkarın arabayı kitleyip açın düzelio..en azından bende öle oldu :shutup20: