PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Egr arızası

Malibuu
27/07/2018, 12:13
Arkadaşlar merhaba forum açmak zorunda kaldım yeni olarak egr hakkında aradım ama bulamadım aslında siteyi kullanmaya çokta hakim değilim bu yüzden kusura bakmayın aracım 2006 model punto 3 kapı 3 hafta önce aldım aracı aldığımda arıza lambası yanmıyordu aldığım gün arıza lambası yandı Kısmet ve 3 haftadır 2 günde bir servise gidiyorum ama hala çözemedim egr elektrovalf değişti yine sıkıntı giderilmedi sonra elektrovalfin elektrik soketinin klipsi kırık dendi telle bağlayıp yapıştırıcı ile yapıştırdık yine söndürdük arıza lambasını 1 iki saat sonra tekrar lamba yandı arabanın herşeyinden çok memnunum çekişi olsun performansı olsun hatta dün Hatay Antep yol yaptım gidiş geliş sürüş hissi gerçekten çok iyi ama bu egr arızası sebebiyle sanırım biraz fazla yaktı ortalama 5,2 litre 100 km de yol bilgisayarı verisi uzun yol klima kapalı halde ben biraz daha altına iner diye bekliyordum egr ya sağlıklı çalışmıyor yada hiç çalışmıyor bilmiyorum serviste anlamıyor her defesında getir tekrar bakalım diyor ve buna parça değişim dahil 500 tl para koydum sürekli arıza lambasının yanması Canımı çok sıkıyor bir öneriniz varmı yardımcı olursanız çok sevinirim bu arada döktüğüm egr elektrovalf çalışıyormuş yani onuda boşuna değiştirmiş oldum tabi fark edince iş işten geçmiş oldu eski ve orijinal elektrovalf elimde isteyen olursa burdan satabilirim ben mecburen yan sanayi taktım maliyeti düşük tutmak adına
Ama lütfen bir fikir verin yada Hatay Antakya’da gerçekten bu sorunu çözecek birini tanıyorsanız söyleyin de çözeyim şu işi şimdiden teşekkürler arkadaşlar cevaplarınız bekliyorum