PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ZOR AÇILAN ARKA KAPILAR

aslam0740
26/07/2018, 22:30
bir çok kişini müzdarip olduğu ve benim arabamında arka kapıları zor açılıyordu. bugün bu işe bi el attım. arka kapıları söktüm ikisinide yaptım, nasıl ayptığımı anlatayım. kapı döşemesini açtıktan sonra dıştan açma kapı kolunu söktük bu 2 parçadan oluşuyor iç kısımdaki mandalın üstüne bali ile su hortumundan kesmiş olduğum hortum parçasını üstüne yapıştırdım. taktım denedim olmadı, dıştan açma kolu açarken uzuyordu ve açmıyordu, tekrar söktüm ve az önce hortum parçası yapıştırmış olduğum parçanın üstüne sert plastik bir malzem kestim ufak bişe tabi bunu onun üstüne hem pıştırdım hemde izole bantla güzelce sardım denedim sonuç mükemmel elimi atasıya tık diye açılıyor,

birde sol arka kapı gergisi gıcırdıyordu, gergiyi söktüm, gresi içine bastım pas sökücüyü bastım içine ama banamısın demiyior açarken gavır gavır sesi var biraz daha gres basarsam herhalde ses gidecek gibi şimdilik sesi azalttık bakalım. önüzdeki günlerde katalitik konvektör, emme manifolt temizliği falan yapacam onlarıda burda paylaşırım

hayr16
27/07/2018, 07:54
elinize sağlık...

herkesin farklı bi yöntemle yaptığı arka kapı zor açılma sorununa bi çözümü var. bi türlü vakit bulupta bakamadım. bende de aynı sorun var...