PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bagaj çakmaklık soketi hk.

erkan1907
22/07/2018, 15:20
İyi gunler herkese aracim 2006 model 1.3 mj dynamic grande punto bagajda cakmaklik takılması için delik var ama tesisat varmidir yokmudur bilemedim elimle kurcaladim ama bista bi kablo gelmedi daha once yapan varmidir forumda arattim çok detay bulamadim.

SM-N910C cihazımdan gönderildi

cmhrky
22/07/2018, 16:12
Bagajdaki sigorta kutusuna baktınız mı? Bagaj çakmağı için 20 amperlik bir sigortası oluyormuş. Tesisatın olup olmadığını oradan anlaşılabilir. Kullanım kitapçığını inceleyin.

Eğer sigorta tesisat yoksa kutuya 12v geliyor. Oradan sigortalı bir kablo yaptırabilir büyük ihtimal. Elektrikçinize danışabilirsiniz. Uygun bir çakmaklık alırsınız.

2012 1.3 de kablo vardı. AliExpressdrn uygun bir çakmallık aldım. Uygun bir şekilde çözdüm.

Başka bir puntoda park sensörü olmayan bir araçta çakmak ve park sensörü kablolarıyla beraber tesisat gördüm.

Ceyhun
23/07/2018, 12:20
Ben geçen ay çakmaklık taktım (12V) elektriği bagaj lambasından alıp şaseyi de direk aracın şasesinden aldım sigorta takmadım öyle duruyor sürekli elektrik var şimdi orda araç çalışsın çalışmasın fark etmiyor. Lambadan alırsak şaseyi o lamba yanmadan elektriği vermiyor. Ben bu şekilde yaptım.

erkan1907
23/07/2018, 12:41
Ben geçen ay çakmaklık taktım (12V) elektriği bagaj lambasından alıp şaseyi de direk aracın şasesinden aldım sigorta takmadım öyle duruyor sürekli elektrik var şimdi orda araç çalışsın çalışmasın fark etmiyor. Lambadan alırsak şaseyi o lamba yanmadan elektriği vermiyor. Ben bu şekilde yaptım.Lambanin kablolari cok ince duruyor niyetim dolap baglamakti o da cok yuksek akim cekiyor lambanin kablosunu eritebilir.

SM-N910C cihazımdan gönderildi

Ceyhun
23/07/2018, 12:55
Bilemedim şimdi bilgisi olan arkadaşlar mutlaka yazacaktır o halde. Ben bağladım bir şey olmadı gerçi 3 - 4 saat bağladım sonra kullanmadım boş duruyor.