PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : City arızası acil yardım?

Cityreyiz
22/07/2018, 01:09
Az önce herşey yolunda iken kalkışta biraz hızlı kalkıp 1. Viteste biraz devir çevirip tam 2 ye attığım sırada akü arıza ışığı yandı az ileride durup aracı stop edip tekrar çalıştırdım ışık söndü fakat az ileride tekrar yandı biraz ilerledikten sonra aracımı park ederken direksiyon bir anda sertleşti (city modu açık) zar zor park ettim cityi kapattım stop ettim ve aracı yeniden çalıştırdım akü arızası yanmadı direksiyonda normal sertliğindeydi fakat city modunu açtıktan 15 20 saniye sonra akü arızası tekrar yandı ve direksiyon sertleşti stop edip aracı bıraktım sizce korktuğum city arızası olabilir mi araç 11 yaşında 66.000KM de 2 gün önce triger, devirdaim vs ağır bakımları yapıldı.

bacadir68
22/07/2018, 08:50
Akünüz zayıflamış gibi görünüyor.

SM-G800H cihazımdan gönderildi

edll
22/07/2018, 10:40
aynen. ilk etapta akünüzü kontrol ettirin. her nekadar çalıştırıyor olsada zayıf oluncada olmayan arızaları varmış gibi görünmesine neden olabilmekte.

Cityreyiz
22/07/2018, 11:59
Aküm 1 ay önce değişti 75Amper hatta ama bu sorunu yaşamadan yarım saat önceye kadar araç çalışmıyor iken baya müzik dinledik(aracımda tessisat mevcut)aküm zayıflamış olabilir ama daha önce eski akümü çok bitirdim hiç direksiyon sertleşmesi gibi bir sorum yaşamadım ama benim korktuğum city arızası olmasın

edll
22/07/2018, 12:39
aküye yüklenmek bu durumu ortaya çıkarabilir. genelde city arızası yolculuk esnasında birden direksiyon sertleşmesi hatta kilitlenmesiyle ortaya çıkmakta. sizin durumda akü kaynaklı gibi görünüyor. yakın zamanda 4 gün çalıştırmadığım aracımın aküsünün boşalması nedeniyle verdiği hataları çekmiştim. bir göz atın, aynı durum sanırım. akünüz iyice kendine geldiğinde sorun ortadan kalkacaktır inşallah.

https://www.youtube.com/watch?v=LN7bIlQI42M

Cityreyiz
22/07/2018, 12:49
Benimki fire active yol bilgisayarında bu tarz arızalar vermiyor fakat umarım dediğiniz gibidir herhalde city arızası olsa akü ışığı yanmaz ve birdaha düzelip tekrarlamazdı bakalım bugün biraz yol yapıyım belki akü kendine gelir

edll
22/07/2018, 13:30
Benimki fire active yol bilgisayarında bu tarz arızalar vermiyor fakat umarım dediğiniz gibidir herhalde city arızası olsa akü ışığı yanmaz ve birdaha düzelip tekrarlamazdı bakalım bugün biraz yol yapıyım belki akü kendine gelir

zaten akü yeterince güçlü olmadığı için bu arıza varmış gibi gösteriyor. dediğiniz gibi yol yapıp bir deneyin bakalım ne olacak.

Cityreyiz
23/07/2018, 02:06
Bugün ustaya gösterdim şarz dinamosunun kömürleri veya başka bir parçasında sıkıntı olduğunu söyledi 400 450₺ gibi bir rakam verdi fakat fazla güvenmediğim için yarın farklı güvendiğim bir ustaya götürüp bırakacağım bakalım o ne kadar fiyat vericek araba şuan kendi aküsünden yiyor sadece akü şarz olmuyor ve giderken direksiyon kilitlenmiyor ama durduğum zaman çok ağırlaşıyor stop edip çalıştırınca düzeliyor. Başına gelen arkadaşların aklında bulunsun