PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor Yağı Katkıları

43sbr
18/07/2018, 21:41
Multijet dizel kullanan arkadaşlar motor yağ katkısı (motor silk)kullanan arkadaşlar varmı.Yorumlarınızı bekliyorum.

edll
18/07/2018, 22:46
Multijet dizel kullanan arkadaşlar motor yağ katkısı (motor silk)kullanan arkadaşlar varmı.Yorumlarınızı bekliyorum.

normalde kullandığınız yağ markasından ve yağdeğerlerinden farklı değerde yağ karıştırılmasının özelliğini yitirmesine neden olduğu söylenir. bu katkı maddeleride aynı şekilde söylenmesine rağmen kullanıp memnunum diyenlerde yok değil. yağ motor için önemli olduğundan karıştırılması taraftarı değilim şahsen.

volkan1065
18/07/2018, 23:00
zamanında bor power ve bir kaç ürün kullandım. Tavsiyede ettik ama zamanla psikolojik olarak kendimizi kandırdık. Bu ürünler genelde yağ değişiminde kullanılıyor. Zaten yeni yağ ilk başlarda motoru sessiz ve daha atikleşmesine sebep oluyor. Bu katkı maddelerinide koyunca belki bu süre az bişi uzar ama faydası yok cebe zararı var. Aracın motoruna zararı varmı bunuda çıkan yağa bakarak anlaşabilir. Kulalnılan katkı yağın akışkanlığını bozup köpürmesine neden oluyorsa o ründen uzak durmak lazım.

Bu gibi ürünlerle uğraşmaktansa içindeki katkı maddleri özel daha iyi olan liqui ve motul kalitesinde yağ kullanmak daha mantıklı.