PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu kazaya nasıl bir tamirat olur? (Fotoğraflı)

bluetoothpunto
14/07/2018, 22:34
Değerli arkadaşlar bugün dikkatsizlik sonucu ufak bir kaza yaşadım. Fotoğrafı ekliyorum. Sizlerden ricam bu konuda tecrübesiz olmam nedeniyle bu kaza için boyasız düzeltme mi ya da macunlu, macunsuz vs hangi türde bir işlem gerektirir, nasıl bir maliyeti olur bildiklerinizi ve fikirlerinizi paylaşmanız.35550

EKE
14/07/2018, 22:47
Öncelikle geçmiş olsun.
Göçük düzeltmeciler bunu düzeltebilir. Tabi ki işin ehli olmak şartıyla. Macun boya işleminden daha pahalıya mal olacağı kesin.

bluetoothpunto
14/07/2018, 22:49
Teşekkür ederim. Şimdi aklıma geldi, bu çamurluk daha önce benzer bir kazadan ötürü serviste değişmiş. Göçükcüde yaptırmamın bir anlamı olur mu?

edll
14/07/2018, 23:14
Teşekkür ederim. Şimdi aklıma geldi, bu çamurluk daha önce benzer bir kazadan ötürü serviste değişmiş. Göçükcüde yaptırmamın bir anlamı olur mu?

ezilme yok gibi duruyor. göçük gibi. davlumbaz sökülüp sıcak su dökülüp içinden dışa doğru bastırınca büyük oranda düzelir gibi görünüyor. ilk etapta bunu deneyin derim. ister göçükçü ister kaportacı bi dünya para ister.

serhatartun41
14/07/2018, 23:21
Geçmiş olsun, Çamurluğun kordon kısmı hasar gördüğü İçin boyasız göçük düzeltme çok zor. Macunlu onarım da astarı yüzünü geçer. Daha önce çamurluk değiştiyse tekrar değişimi hem daha sağlam hem de daha düşük maliyetle olur

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

bluetoothpunto
15/07/2018, 00:08
ezilme yok gibi duruyor. göçük gibi. davlumbaz sökülüp sıcak su dökülüp içinden dışa doğru bastırınca büyük oranda düzelir gibi görünüyor. ilk etapta bunu deneyin derim. ister göçükçü ister kaportacı bi dünya para ister.

metal çamurluk sıcak suyla geri dönebilir mi? bir de davlumbazı sökmeyi bilmiyorum. Onu bir araştırmam lazım.

bluetoothpunto
15/07/2018, 00:09
Geçmiş olsun, Çamurluğun kordon kısmı hasar gördüğü İçin boyasız göçük düzeltme çok zor. Macunlu onarım da astarı yüzünü geçer. Daha önce çamurluk değiştiyse tekrar değişimi hem daha sağlam hem de daha düşük maliyetle olur

Şimdi google da arama yaptım orjinali 600 yan sanayisi 300 lira gibi para. Yan sanayisi iş görür mü acaba? Uyum problemi olur mu?

serhatartun41
15/07/2018, 00:12
Şimdi google da arama yaptım orjinali 600 yan sanayisi 300 lira gibi para. Yan sanayisi iş görür mü acaba? Uyum problemi olur mu?

Kaskodan yaptıracaksanız orjinali kullanın. Yan sanayide tampon ve far ile olan mesafe tutmayabilir. Bi taraf tam otururken diğer tarafta boşluk kalır

EKE
15/07/2018, 02:38
Yeniden boyanıp boya parası verikecekse neden sıfır parça alasanız boyaysa düzeltme boya buna da yapılır daha ucuza mal olur. Hem de o kordon çizgisini dahi büyük oranda düzelttiklerine ben şahit oldum zaten bu yüzden yüksek rakamlar isteniyor.
Madem çamurluk değişmiş, kaporta boya yaptırabilirsiniz. Tabi boya ton farkı tutar tutmaz. Ona bir şey diyemem.

aslam0740
15/07/2018, 14:35
eski bir kaportacı olarak çamurluk düzelir kaportacının yarım saatlik işi var , söylediğine göre daha önce değişmiş bu çamurluk sana bi akıl daha vereyim hurdacılarda aynı renk kazasız çamurluk bulursan al direk taktır hemde orası orjinal olur satarken kimse bilemez onun çıkma parça olduğunu ama takarken kaportacın iyi olursa