PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : emniyet kemeri sensörü

azmop
11/07/2018, 10:44
Merhaba öncelikle, benim arabam punto evo fire dynamic,

sıkıntım şu arkadaşlarım arabama bindiğinde ilk sordukları şey kemer ötüyor mu diye soruyorlar. Ötmüyor diyince takmıyorlar, keza annem de aynı şekilde takmıyor. Bu durum benim canımı sıkıyor. Kaza yapsam benim airbag açılacak Yan taraf açılmayacak.

Yan koltukta sensör var mı varsa nasıl aktifleştirilir yoksa takılır mı.

Takılırsa sürücü koltuğuna paralel devre olarak bağlanabilir mi ?

Şimdiden teşekkürler

Emc2
11/07/2018, 10:50
Bu sefer de ötmesin diye arkadan takarlar bu bir çözüm değil bilinçlenmesi gerekiyor o kişilerin hatta arka koltukta oturanlar bile takmalı YouTube ta kaza videoları mevcut emniyet kemeri takmayanlara neler olduğunu gösterin bence onlara belki yardımı olur

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

azmop
11/07/2018, 11:07
Annem sürekli unutuyor sürekli kavga ediyoruz bu konu da öterse belki hatırlar takar,

Arkadaşlarımla da müzik dinleyerek gidiyoruz (benim gerçekten sevdiğim onlar için sinir bozucu ses) müzik zevkini bozacağı için takarlar.

Bazı şeyler için uyaranın, etki-tepki nin olması bile alışkanlık haline getirir, koşullu şartlanma nihayetinde.

Emc2
11/07/2018, 11:25
Aynen haklısınız bu konuda yapılmayacak bir işlem değil fakat yaptıran olduğunu hiç sanmıyorum iyi bir elektrikçi bu işi halleder bence

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

feyzullah
11/07/2018, 12:31
Emniyet kemer ikazı beyinden kapatılmış olabilir. Bilgisayarla beyne yeniden bağlanıp aktif hale getirebilirsiniz.

mevlutsenol
11/07/2018, 15:19
Eğer beyinden kapatıldıysa menüde aktif etmek için parametre alanı çıkıyor. Göstergedeki menüden aktif edebilirsiniz.

azmop
14/07/2018, 15:53
Emniyet kemer ikazı beyinden kapatılmış olabilir. Bilgisayarla beyne yeniden bağlanıp aktif hale getirebilirsiniz.

Sürücü koltuğu ötüyor fakat Yan koltuk yok veya kapalı, deaktive edildiğine emin misiniz?