PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon Tuşları:Korna ve Airbag sargısı pr. 700₺ fiyat verdiler

burak1905
30/06/2018, 10:35
Direksiyon ses tuşlarımda problem vardı, dün de korna çalısmamaya başladı. Sıradaki sorun airbag uyarı ışığıymış.
Güvendiğim bir usta var ona gittim. Airbag sargısı sebebiyle kronik bir arıza olduğunu söyledi.

Tamir edildiğinde randıman alınmıyormuş. Sargıyı komple değişmek en garanti çözüm dedi.

Orijinal parçada fiyat 700₺ ye kadar çıkıyormuş. Ses tuşu önemli değil, hadi korna bir şekilde çözülür ama airbag çalışmama ihtimali bile başlı başına bir sorun.

Yakın zamanda başına gelen var mı, kaç ₺ ye mal ettiniz?

Seagate189
30/06/2018, 11:04
2 yil once birmotta 500 tl ye yaptirmistim

erkan1907
30/06/2018, 11:24
Direksiyon ses tuşlarımda problem vardı, dün de korna çalısmamaya başladı. Sıradaki sorun airbag uyarı ışığıymış.
Güvendiğim bir usta var ona gittim. Airbag sargısı sebebiyle kronik bir arıza olduğunu söyledi.

Tamir edildiğinde randıman alınmıyormuş. Sargıyı komple değişmek en garanti çözüm dedi.

Orijinal parçada fiyat 700₺ ye kadar çıkıyormuş. Ses tuşu önemli değil, hadi korna bir şekilde çözülür ama airbag çalışmama ihtimali bile başlı başına bir sorun.

Yakın zamanda başına gelen var mı, kaç ₺ ye mal ettiniz?Sinyal kollariyla birlikte degistirebilirsiniz araca hız sabitlemeli sinyal unitesi taktirarak şahsen ben sahibinden den çıkma aldım 1 yıldır sikintisiz kullaniyorum 120 liraya denk gelmisti.

SM-N910C cihazımdan gönderildi

burak1905
30/06/2018, 12:46
Bu hız sabitleyicili üniteyi taktırdığımızda otomatikman airbag sargısı da tamir edilmiş oluyor mu? Öyle ise almışken bu şekilde ünite almak daha mantıklı geldi en azından hız sabitleyici de eklemiş oluruz?

edll
30/06/2018, 12:53
Bu hız sabitleyicili üniteyi taktırdığımızda otomatikman airbag sargısı da tamir edilmiş oluyor mu? Öyle ise almışken bu şekilde ünite almak daha mantıklı geldi en azından hız sabitleyici de eklemiş oluruz?

sorun dediğiniz gibiyse bunu değiştirmek çözüm olur. öyle söylendiği gibi 600 - 700 liralar değil. şuna bir göz atın derim. belki dahada ucuza bulunabilir belki. https://unluoto.com.tr/urunler/37876/far-sinyal-ve-hiz-sabitleme-kumanda-kolu-cruise-kontrol-grande-punto-evo-punto

arenas
30/06/2018, 13:17
sorun dediğiniz gibiyse bunu değiştirmek çözüm olur. öyle söylendiği gibi 600 - 700 liralar değil. şuna bir göz atın derim. belki dahada ucuza bulunabilir belki. https://unluoto.com.tr/urunler/37876/far-sinyal-ve-hiz-sabitleme-kumanda-kolu-cruise-kontrol-grande-punto-evo-punto

Marka ilginçmiş yalnız,hiç duymamıştım.
Valeo değil miydi bu kolun markası?

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

edll
30/06/2018, 14:18
Marka ilginçmiş yalnız,hiç duymamıştım.
Valeo değil miydi bu kolun markası?

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

orjinal dediğine göre demekki buymuş. ünlü oto olduğu için yanlış yapacaklarını sanmam.

eskael
02/07/2018, 17:43
Ayni sorun benimde başıma gelmişti çıkma sargı ile değiştirmistik 250 tlye gelmişti bana işçilik dahil

volkan1065
02/07/2018, 21:30
Sargı tamirini işi bilen lehim yapmasını iyi bilen biri yaparsa orjinalinden bile sağlam olur. Ama daha iki teli birbirine bağlamasını bile doğru düzgün yapamayankişiler ellerine aldıkları dandik havyalar ile yaptıkları işlerden kişilerin canları yanıyor. İyi yapabilecek bir yer bulabilirsen ve 100 TL üstü para istemzse yaptırılabilir. Yoksa ikinci el cıkma almak daha mantıklı olur. Cruise controllü kol almak mantıklı ama fiyatı çok yüksek. Ayrıca bir adette kapak alınacak.

Normal kol sıfır fiyatı Lancia-Valeo marka 300-400 TL arası

Cruise kontrollu kol valeo : 500-600 TL arası. Montajı ile beraber 600-700 TL.

Çıkmacı tanıdık bulunursa km düşük pert araçtan sökme kol alınailir. Ama onada 200 TL den fazla vermemek gerekir.

aykuttokmak
03/07/2018, 00:37
merhaba benimde basima geldi. ekim 2017 de degistirdim 380 parca 50 de iscilik aldilar. ama bu aralar airbag yine yaniyor.

ekremesiroglu
03/07/2018, 12:53
masraf etmişken hız sabitleyicili ünite takın hem airbag sargı sorunlarınız çözülür , hem sinyal silecek kollarınız sıfırlanır , hemde extra aracınıza hız sabitleme özelliği eklemiş olursunuz. hem birdaha başınız ağrımaz hemde araçtan daha çok keyif alırsınız. www..com ekibi olarak sıfır ünite+iki delikli kapak+ montaj + aktivasyon toplam 750 TL ye yapıyoruz

35533

burak1905
08/07/2018, 20:35
Airbag sargı problemimizi orijinal ünite ile hız sabitleme yaparak hallettik. Ustamız Engin Yıldırım’a teşekkürlerimi sunarım.

seralex
12/07/2018, 14:13
3 yıl kadar önce benim başıma da geldi.Yenisini taktırmak 500 600 TL tutuyordu, sonra bir arkadaş vasıtası ile bu işleri yapan birini buldum 100 TL verdim direksiyon içindeki o ince kabloyu değiştirip lehimledi. 1,5 yıl kullandım öyle sonra tekrar aynı arızaları vermeye başladı tekrar aynı yere gittim bu defa 150 TL istedi verdim yaptırdım 1 yıl kadardır da kullanıyorum. Uzun süre gidecek diye bir garantisi yok tabi ama 1 yıl üzeri giderse iyidir bence.
Benim aracım 2011 model ve orjinali 3 yaşında ilk arızasını vermiş o yüzden 700 Tl verip yenisini taktırsan da birkaç yıl içersinde aynı sorunun çıkması büyük ihtimal.

GoodGun
13/07/2018, 11:01
4 ay önce sıfır valeo marka 450 TL ye hız sabitleyicili olarak aldım. 50 tl işçilik ile taktırdım. sorunsun çalışıyor şu anda.

zekiozalp
17/07/2018, 11:12
4 ay önce sıfır valeo marka 450 TL ye hız sabitleyicili olarak aldım. 50 tl işçilik ile taktırdım. sorunsun çalışıyor şu anda.Merhaba nerede yaptırdınız acaba? Parçayı kendinşz mi aldınız yoksa ustanız mı temin etti?

Mi MIX 2 cihazımdan gönderildi

Akin0090
28/06/2020, 19:14
Sargı tamirini işi bilen lehim yapmasını iyi bilen biri yaparsa orjinalinden bile sağlam olur. Ama daha iki teli birbirine bağlamasını bile doğru düzgün yapamayankişiler ellerine aldıkları dandik havyalar ile yaptıkları işlerden kişilerin canları yanıyor. İyi yapabilecek bir yer bulabilirsen ve 100 TL üstü para istemzse yaptırılabilir. Yoksa ikinci el cıkma almak daha mantıklı olur. Cruise controllü kol almak mantıklı ama fiyatı çok yüksek. Ayrıca bir adette kapak alınacak.

Normal kol sıfır fiyatı Lancia-Valeo marka 300-400 TL arası

Cruise kontrollu kol valeo : 500-600 TL arası. Montajı ile beraber 600-700 TL.

Çıkmacı tanıdık bulunursa km düşük pert araçtan sökme kol alınailir. Ama onada 200 TL den fazla vermemek gerekir.

FIAT CEO
28/06/2020, 22:45
Merhaba Tan Tanju anladığım kadarıyla Afyon dasın Eskişehir de ustamız var ve bu işin piiri ne sorununuz varsa ona söyleyin veya Cruıse Controll taktırmak istiyorsanız size yardımcı olur Ekrem Esiroğlu 0555 621 11 89