PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande Punto direksiyon kutusu sorunu

ozkantastemel
28/06/2018, 15:47
Arkadaşlar merhaba

Aracımı aldığımdan bu yana ön sağ taraftan, çukurlardan geçerken, çakıllı yollardan geçerken veya direksiyonu sert bir şekilde çevirdiğimde yüksek sesle bir ses geliyordu.
Ön takımda birkaç parça değiştirdim (askı rotları, sağ salıncak) gibi. Fakat ses artarak devam ediyor.
Bu durum artık gerçekten canımı sıktı ve her gittiğim usta direksiyon kutusundan olduğunu söylüyordu.
Sanaayide sağlam bir usta buldum. Direksiyon kutusuna revizyon veya parça değişimini yaparak çözebileceğini söyledi. (revizyon için toplam 450 tl istedi)
Bu durumla karşılaşan var mıdır? Sorun gerçekten direk kutusunda mı? revizyonu mu tercih edersiniz yoksa kutunun değişmesini mi?
Sismak diye bir marka var. Fakat kimse tavsiye etmiyor?
Acil bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

Ceyhun
28/06/2018, 16:40
Dediğiniz olay sanırım mafsal, Arnavut kaldırımlarından geçerken de çok ses yapar, çukur, kasis, bozuk satıh vs. Direksiyonun dizlerinizle arasında olan bölümden mi geliyor ses ?

ozkantastemel
29/06/2018, 09:28
Hayır. Aracın sağ alt tarafından geliyor. Yolcu tarafı lastiğe yakın. Bugün ustaya bıraktım. Açı sensöründende olabilir dedi.

ozkantastemel
29/06/2018, 09:32
Birde dün birşey fark ettim. City mod açık olunca ses aşırı yükseliyor.

Ceyhun
29/06/2018, 11:07
city mod ve açı sensörü dizlerinizin orada. Yolcu bölümünde aklıma gelen sadece alternatör kayışı veya klima kayışı var. İyice gözlemlenmeli. Açı sensörü bozuk olsa araç düz gitmez zaten direksiyon yamuk kalır sağa sola çeker gariplik olur.

ozkantastemel
29/06/2018, 23:44
Sorun çözüldü. Aracın direksiyon kutusuna revizyon işlemi yapıldı. Aynı sorunu yaşayanlar var ise ustanın ismini verebilirim

Bylogun35
30/06/2018, 11:02
Benim direksiyon elektronik bi ses yapıyor aracı yeni çalıştırdığımda özellikle sabahları, böyle ince bir ses ığıltı gibi çok yoğun oluyor biraz çalışmadan sonra ses gidiyor. Birde bu ara sanki biraz sertleşti direksiyonum, yani hidrolik yağı eksilmiş bir direksiyondaki ses gibi çok ince bir ses geliyor. Bunun için ne yapabilirim ?
Teşekkürler.