PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Linea kilometre bilgi ekranı arızası

metehan2015
25/06/2018, 15:07
Merhaba Arkadaşlar

Arkadaşlar yaklaşık 1 senedir bu sorunuma bir çözüm ve aydınlatıcı bir bilgi bulamadım. 2013 active plus 1.3 dizel linea aracım var. Ortalama yakıt , anlık yakıt ve kilometre bilgisini görebildiğimiz ekrandaki yazılar gitti. Ara ara gidiyor özellikle sıcak havalarda hiç bir sorun yokmuş gibi düzeliyordu. yaklaşık 5 aydır sadece ekranın sarı ışığı yanıyor , hiç bir şekilde bilgi ekranındaki yazılar yok. 8-10 yere sordum tamirinin olmadığını ön gösterge panelinin komple değişmesi gerektiğini söylediler. yetkili servis 1200-1300 tl istiyor. sanayideki ustalar çıkma parça takacaklarını söylüyor ve 600 tl ücret isteniyor.

Ne yapmalıyım ? sorun ne olabilir ? gerçekten tamiri mümkün değil midir ?? yardımcı olabilir misiniz ?

volkan1065
25/06/2018, 15:59
Tamir olmadığını söyleyen yerler kadaranı söküp baktılarmı. Ekranın film soketi yerinden çıkmış olabilir. Soketin kilit kismi yerinde oynadığında ekrandaki yazılar gelmez sadece ekran ışığı olur. Aşağıdaki konuda 7 ve 8 sıradaki resimlere bakarsan film soketi görürüsün. Eğer sokette sorun yoksa soğuk lehim olabilir onunda kontrolünü yapmak gerekir. Daha önceden bunun benzeri edll süleyman abinin kadranındada olmuştu.

https://forum.grandepuntotr.com/gorsel-modifikasyon/57326-punto-evo-gosterge-renk-degisimi-beyaz.html

edll
25/06/2018, 22:27
aynen volkan kardeşimin dediği gibi açıp soket kısımlarını yerine oturtunca sorun çözülüyor. afaki bir durum yoksa ki çok zor, kesinlikle volkanın dediğini yapıp o soketleri yerine oturtunca normale dönecektir.

metehan2015
26/06/2018, 11:37
arkadaşlar ekranı komple söktüm yine olmadı.

volkan1065
26/06/2018, 12:38
Ekranı soketini yerine tam oturtun birde sıcak üfleme li havya istasyonu ile soğuk lehim kontrolü gerekebilir.