PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lpgde Çekişten Düşme ve Pırpır Sesi

nordikbalina
25/06/2018, 00:03
Merhaba arkadaşlar,

Aracım 1-2 aydır lpgde yokuş çıkamaz kalkış yapamaz hale geldi. Zor kalkıyor ve kalkarken pırpır ses geliyor. Tüpü taktırdığım yere gittim ateşlemede sıkıntı var dedi motorcuya götürdüm benzinde sıkıntı yok tüpte sıkıntı var dedi. Başına böyle bi durum gelen var mı ? Nasıl çözüm buldunuz ?

gpmesud
30/06/2018, 17:26
benzinde aynı şeyi yapmıyorsa lpg enjektörlerini kontrol ettirin pır pır sesi ben genelde 10 bin km de bir lpg filtresini değistirirmi. Değismeye yakın yapar, değisince o ses kesilir. Sizde isterseniz bir lpg enjektörlerine baktırın ama mutlaka aklınızda olsun eğer sorun lpg enjektöründeyse sakın temizleteyim 100 tl ye isin içinden çıkayım demeyim. Verim alamazsınız enjektörleri direk değistirin.

KHRMN33
01/07/2018, 05:01
Merhabalar bende de 1.2 69 bg popstar var. Araç klima açıkken, vitesi boşa aldığımda sönüyor. Gaz ayarı, yetkili servisten boğaz kelebeği temizliği ne varsa yaptırdım yine de düzelmedi. Sanırım 1.2 tüpte kaldıramıyor klimayı? Sizce başka ne olabilir?

edll
01/07/2018, 12:12
Merhabalar bende de 1.2 69 bg popstar var. Araç klima açıkken, vitesi boşa aldığımda sönüyor. Gaz ayarı, yetkili servisten boğaz kelebeği temizliği ne varsa yaptırdım yine de düzelmedi. Sanırım 1.2 tüpte kaldıramıyor klimayı? Sizce başka ne olabilir?

bizim araçlarda maalesef bu durum var. sizin araçtada bir sorun yok gibi, tabi vites boştayken motor duracak kadar devir düşüyorsa o başka. kırmızı ışıklarda klima açıkken bunu bende hissediyorum. alışagelmiş devirde kalkmak isteyince kimi zaman stop bile ediyor. buna alışmak lazım.

nordikbalina
02/07/2018, 10:43
merhaba,

İlk götürdüğüm motorcunun iş bilmezliğinden ötürü bunca sıkıntıyı çekmişim. Cumartesi başka bi motorcuya götürdüm ateşleme kablolarına baktı ve atlama tespit etti 80tl ye 4 kabloyu değiştirdim 30tl işçilik verdim çözüldü.

edll
02/07/2018, 10:48
merhaba,

İlk götürdüğüm motorcunun iş bilmezliğinden ötürü bunca sıkıntıyı çekmişim. Cumartesi başka bi motorcuya götürdüm ateşleme kablolarına baktı ve atlama tespit etti 80tl ye 4 kabloyu değiştirdim 30tl işçilik verdim çözüldü.

geçmiş olsun. sıkıntıyı hafif atlatmanız çok iyi. büyük birşey değilmiş.