PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardım acil ?

KaanTs
23/06/2018, 01:02
Öncelikle hayırlı akşamlar. benim aracımın sol ön tekerden ses geliyordu metal sürtmesi gibi düşük hızlarda oluyordu yüksek hızlarda sorun yoktu . Bir tane ustaya götürdüm aracımı lifte alıp sol ön tekeri çevirdi tam tur döner dönmez ses çıkıyordu usta fren diski dedi . disklerde aşınma var frene basınca arada direksiyonda titreme var fren disk ve balataları fabrika çıkışlı hiç değişmedi ben aracın 2 sahibiyim önceki sahibi hiç değiştirmedim dedi fren diski ve balatları ki lastikleri ile bile fabrika çıkışlı aldım aracımı , aracım 69.ooo km de ama frenleri çok iyi tutuyor balatalarda iyi durumda 2 seneye bir fren hidroliğini değiştirdim . şimdi haftaya fren disk ve balataları sağ , sol değiştireceğim orjinali ile simdi sorum su değişim sonrası fren tutmama olayı var mış o beni biraz korkutuyor . daha önce fren disk ve balata değiştiren siz değerleri kardeşlerimden ve abilerimden yorum bekliyorum .

Solitario
23/06/2018, 01:22
69000 kmde ve lastikler de mi hiç değişmedi???

Seagate189
23/06/2018, 01:24
2-3 kez balata değiştim bir kezde disk değiştim bahsettiğiniz fren tutmama gibi bir durumla karşılaşmadım.

Ama şöyle bir durum var ustam uyarırdı hep ,balata ve disk değişince aşınıp bir birlerine uymaları 100-200 km civarıymış o zamanlar daha dikkatli kullan derdi.

KaanTs
23/06/2018, 01:40
69000 kmde ve lastikler de mi hiç değişmedi???

ben aracımı 2015 ocak ayında aldım . eski sahibi bana aracı böyle sattı ilk arabam olduğı için lastikleri pek bakmadım . bir süre sonra ön lastikler indi bende lastikçiye gittim . ordaki usta bana emanet gidiyorsun diyince uyandım mevzuya hemen ertesi gün bir lastik satan bir yerle anlaştım ve 4 tane lastik siparişi verip değiştirdim

KaanTs
23/06/2018, 01:45
2-3 kez balata değiştim bir kezde disk değiştim bahsettiğiniz fren tutmama gibi bir durumla karşılaşmadım.

Ama şöyle bir durum var ustam uyarırdı hep ,balata ve disk değişince aşınıp bir birlerine uymaları 100-200 km civarıymış o zamanlar daha dikkatli kullan derdi.

bende bu durumdan korkuyorum orjinal parça taktırıcam disk ve balatları . fren ayarı felan yapılıyor mu birde yola çıktığum zaman olası frenleme durumunda fren pedalı dipte mi frenleme yapar . dediğim gibi fren tutmasında sıkıntı yok ses geliyor sol ön tekerden ve birde disklerde aşınmadan dolayı değiştireceğim . temmuzda muayenesi var o zmana kadar halletmem lazım