PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor suyu

ayanksk
30/05/2018, 18:21
35490
Merhaba arkadaşlar fotograf gözüküyormu bilmiyorum ama motor suyu kapağından arabamı stop ettikten sonra su sızdığını farkettim 3 gün önce su koydum ancak fazlamı koydum hatırlamıyorum su kapağında 1.4 bar yazıyor daha önce başına böyle birşey gelen oldumu

edll
30/05/2018, 18:55
35490
Merhaba arkadaşlar fotograf gözüküyormu bilmiyorum ama motor suyu kapağından arabamı stop ettikten sonra su sızdığını farkettim 3 gün önce su koydum ancak fazlamı koydum hatırlamıyorum su kapağında 1.4 bar yazıyor daha önce başına böyle birşey gelen oldumu

plastik deponun etrafını dolanan çıkıntıya kadar normal olanı. ağzına kadar konmamalı. eğer çatlak patlak varsa tamiri yapılmalı. kapakta kaçırma var ve temizlense dahi aynı kaçırma yapıyorsa kapak değişimi yapılmalı.
sizin sorun fazla sudan kaynaklı görünüyor. ilk etapta fazla suyu alın sonra tekrar test edin.

ayanksk
30/05/2018, 18:59
Süleyman kardeş zaten suyu kapak kapalıyken kapaktan attı arabayı stop ettirdim baktım yer ıslak kaputu açtım kapaktan su sızıyor şu anda su normal seviyeye geldi ancak sonra arabayı çalıştırmadım korktum

ayanksk
30/05/2018, 19:01
plastik deponun etrafını dolanan çıkıntıya kadar normal olanı. ağzına kadar konmamalı. eğer çatlak patlak varsa tamiri yapılmalı. kapakta kaçırma var ve temizlense dahi aynı kaçırma yapıyorsa kapak değişimi yapılmalı.
sizin sorun fazla sudan kaynaklı görünüyor. ilk etapta fazla suyu alın sonra tekrar test edin. süleyman kardeş birde motorun sogumasını bekliyorum arabayı çalıştıracam kapağı açıcam hava geliyormu diye bakıcam

edll
30/05/2018, 19:05
süleyman kardeş birde motorun sogumasını bekliyorum arabayı çalıştıracam kapağı açıcam hava geliyormu diye bakıcam
hararete bir bakın ozaman. kapaktan atmasa zaten asıl sıkıntı ozaman olur. su normal ve kapaktan atıyorsa başka bir sıkıntı vardır. termostatmı diyesim geliyor.

Kahraman5222
31/05/2018, 09:30
Ağzına kadar doldursuysanız basınçtan sızdırıyordur.