PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yağ Yakma

erkn
30/05/2018, 11:20
Merhaba Arkadaşlar

Aracım 2012 model 1,3 pop model. 260,000 bin km de. 200,000 binde aldım aracı, aldığımda expertiz yaptırdık motor durumu cok iyiydi. 1 sene de 60,000 bin km yaptım. yağ su gerekli bakımlarını yaptırdım. hatta 5 ay önce triger, baskı balata şuan aklıma gelmeyen bir sürü bakım yapıldı.
Gecen haftalarda Aracın performansı düştü, hatta bazen belli aralıklarla yokuslarda gitmemeye başladı. bu gitmeme olayını sürekli yapmıyordu. sonradan devamlı yapmaya başladı. Götürdüm sanayiye, TURBO dan dediler onu götürdüm 600 Tl ye yaptırdım. sorun devam etti. sonra dediler, ENJEKTORDEN, (ENJEKTÖRLERİMİZ SORUNLUYDU BU BİLDİGİMİZ BİRŞEYDİ) 4 ADET enjektor taktırdım. 2300 TL. adını bilmediğim işlemlerde oldu.(partikül vb bişiler yaptılar.) 4000 Bin TL masraf ettim çıktım sanayiden MOTOR IŞIĞIMDA SÖNMÜŞTÜ. Aracım düzelmişti derken. Motor ışığı tekrar yandı. Yine aynı sorun başladı. Araç bu Sefer düzde gidiyor yokusa gelince gitmiyordu.
BU ARADA motorun yağ yakmasıda var. Gittim tekrar sanayiye motor rektefiye istiyor dediler.

İstanbul avrupa yakasındayım. Ne yapmam lazım arkadaşlar ustalara güvenmiyorum. arabamdaki sorun ne olabilir. 5000 - 6000 bin masraf diyorlar.

edll
30/05/2018, 19:11
Merhaba Arkadaşlar

Aracım 2012 model 1,3 pop model. 260,000 bin km de. 200,000 binde aldım aracı, aldığımda expertiz yaptırdık motor durumu cok iyiydi. 1 sene de 60,000 bin km yaptım. yağ su gerekli bakımlarını yaptırdım. hatta 5 ay önce triger, baskı balata şuan aklıma gelmeyen bir sürü bakım yapıldı.
Gecen haftalarda Aracın performansı düştü, hatta bazen belli aralıklarla yokuslarda gitmemeye başladı. bu gitmeme olayını sürekli yapmıyordu. sonradan devamlı yapmaya başladı. Götürdüm sanayiye, TURBO dan dediler onu götürdüm 600 Tl ye yaptırdım. sorun devam etti. sonra dediler, ENJEKTORDEN, (ENJEKTÖRLERİMİZ SORUNLUYDU BU BİLDİGİMİZ BİRŞEYDİ) 4 ADET enjektor taktırdım. 2300 TL. adını bilmediğim işlemlerde oldu.(partikül vb bişiler yaptılar.) 4000 Bin TL masraf ettim çıktım sanayiden MOTOR IŞIĞIMDA SÖNMÜŞTÜ. Aracım düzelmişti derken. Motor ışığı tekrar yandı. Yine aynı sorun başladı. Araç bu Sefer düzde gidiyor yokusa gelince gitmiyordu.
BU ARADA motorun yağ yakmasıda var. Gittim tekrar sanayiye motor rektefiye istiyor dediler.

İstanbul avrupa yakasındayım. Ne yapmam lazım arkadaşlar ustalara güvenmiyorum. arabamdaki sorun ne olabilir. 5000 - 6000 bin masraf diyorlar.

yapan ustaların hepsini toplayıp çöpe atacaksın. çok geçmiş olsun. sizin şanssızlğınız işinin ehli bir ustaya rastlamamak olmuş. oda maalesef kolay bulunan bişey değil.

volkan1065
30/05/2018, 19:36
Gaziosmanpaşa tarafında hakan elmacı var ona gotur selamımı ilet.

Yalnız ettiğin masraflar cok. Motor teklifine istiyorsa enjektör den tutta yine turbo vs hepsinin kontrolü tekrardan kalibrasyonu herseyin elden gecmesi gerek. Bu arada map sensoru değişti mi aracın. Bu arada bir yılda 60000 km iyiymiş

ykaya1983
30/05/2018, 23:29
Bayağı masraf etmişsiniz gerçekten.Antalya gül oto türkiyenin en büyük çıkma motor parçacısından biri.Sahibindende ilanlarında bir sürü motor var ellerinde.Orada bir sürü euro 5 ve euro 4 çıkma motor mevcut.Üzerinde enjektör,turbo vs tüm parçaları bulunan motoru aracın eski motorunu almak şartıyla 8000 tl gibi bir paraya satıyorlardı.Asında aracın motoru iflah olmaz haldeyse direk bunu alıp takmak bana daha mantıklı geliyor.

Kadyr
01/06/2018, 06:24
Geçmiş olsun. Volkan hocanın dediği gibi kaan oto hakana aracı bir göster

stonebridge
01/06/2018, 12:43
Götürdüğün usta seni aldatmış dostum. Keşke yetkili servise girseydin en azından yapılan işlem garantili olmuş olurdu. sorunun çözülmediğinde çökerdin.