PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön Göğüsdeki Renk Tonlarının Değişmesi...

elbruz
19/01/2008, 11:12
Selam arkadaşlar bu parçadan çok çekmiş biri olarak,yeniden benzer bir durumla karşılaştım. araç içindeki plastik parçalar için uygulanan koruma ve parlatma köpüğü bu parçada renk tonlarını değiştirdi. nasıl bir plastikse anlamadım,üstelik bu ürünü kullananlarda vardı.Şimdi sorun bu plastik parçanın kalitesindemi yoksa köpükte mi,anlayamadım.

spyofthegod
19/01/2008, 11:32
O tür parlatıcıları kullandıktan sonra belli bir süre güneş ışığına bırakmamak gerekiyor. Güneş ışığına maruz kalmış olabilir mi?

elbruz
19/01/2008, 11:36
O tür parlatıcıları kullandıktan sonra belli bir süre güneş ışığına bırakmamak gerekiyor. Güneş ışığına maruz kalmış olabilir mi?
yok kardeş ya güneş ışığı yoktu kış günü hava bulutluydu bende anlamadım,parçanın kalitesi çok mu düşük ne bu parçanın garantisi yokmudur olsada bir şey kullandığımız için olmaz galiba zaten kocaman parça.

femoli
19/01/2008, 11:59
Bu köpükten hemen herkes kullanıyor bende aracı aldım alalı kullanıyorum hiç bir sorunla karşılaşmadım belki başka sorun vardır..

Aman sakın bunada kronik hata demeyin ha :D

Belki ürünü fazla sıkıp bulaşığı kalmışsa olabilir bu tip ürünleri az sıkıp kullanın hem tasarruf olur hemde göğüs üstünde bulaşığı kalmaz...

elbruz
19/01/2008, 12:03
Bu plastik parçalarda kullanılan temizleyici veya parlatıcı maddelerin kimyasal içerikli olması olması nedeniyle rengini ve özelliğini bozması gayet doğaldır...
Ben bu nedenle havalandırma kanatçıklarına sıvı koku dahi takmıyorum; çünkü bu kimyasal madde damladığında ve aktığın da ön konsolu mahvediyormuş...
Ayrıca aracın kullanma kılavuzunda bu tür kimyasallarla temizlemeyin diye yazıyor diye biliyorum..

fakat forumda kullananlar var bir tek bana olmuş galiba onlarda bir sıkıntı yok.

quixotic2
19/01/2008, 12:04
kullandığın ürünün içindeki kimyasallardan kaynaklanmıştır. kullandıktan sonra iyice temizlemen gerekiyor. yoksa bu tip durumlar olabilir. geçmiş olsun

elbruz
19/01/2008, 12:04
parçadamı bir sorun var acaba üstelik değişmişdi de buna benzer bir şey yüzünden.

elbruz
19/01/2008, 12:10
kullandığın ürünün içindeki kimyasallardan kaynaklanmıştır. kullandıktan sonra iyice temizlemen gerekiyor. yoksa bu tip durumlar olabilir. geçmiş olsun
sağolun üzüldüm yav..:(

quixotic2
19/01/2008, 12:15
mehmet parçada sorun olduğunu sanmam. ama istersen yinede bir servise götür. bu tür temizlik ürünlerinin içindeki kimyasallar çok kuvvetli oluyor. sildiğin zaman temizlemezsen dalgalanma ve leke mutlaka olur. Atilla da söylemiş zaten bu fanlara takılan kokular bile damladığında mutlaka leke oluşturuyor. kullanımı çok güzel bu ürünlerin ama çok dikkatli olunması gerekiyor.

elbruz
19/01/2008, 12:28
mehmet parçada sorun olduğunu sanmam. ama istersen yinede bir servise götür. bu tür temizlik ürünlerinin içindeki kimyasallar çok kuvvetli oluyor. sildiğin zaman temizlemezsen dalgalanma ve leke mutlaka olur. Atilla da söylemiş zaten bu fanlara takılan kokular bile damladığında mutlaka leke oluşturuyor. kullanımı çok güzel bu ürünlerin ama çok dikkatli olunması gerekiyor.

kullanmamak en iyisiymiş meğerse,ama napalım kullandık bir kere ama bu plastik parçada ne basitmiş yav biz eski araçımıza opel astraydı ras gele neler neler sürerdik hiç nir şey olmazdı bazı yıkamacılardada sürüyorlar ras gele bir şeyler ama olmuyor bir şey ilginç bence gp nin sanki biraz kalitesi düşük parçalarından mı ben bu parçadan çok çektim çünkü araba iki haftalıkken değiş mişti bu parçası.

quixotic2
19/01/2008, 12:31
bende transporter vardı bundan önce iç konsolu temizlerken farkında olmadan suyun içine çamaşır suyu katmışım. aynı suyla camlarıda temizledim tabi. tam bir faciaydı. güzelim transporter ımın ön konsolu dalga dalga bembeyaz ve camları kesinlikle çok kötü olmuştu. ondan sonra akıllandım ama olan güzelim minibüsüme olmuştu.

elbruz
19/01/2008, 12:41
sizinkide büyük talihsizlikmiş.bende çokçekiniyordum bir şey sürmekten ama nasılsa o gün sürdüm işte ama bana oldu bir tek şans mı ne çok belli olmuyor ama yinede can sıkıcı.

quixotic2
19/01/2008, 12:47
tekrar geçmiş olsun. içine sinmiyorsa git bi servise göster derim.

elbruz
19/01/2008, 12:52
tekrar geçmiş olsun. içine sinmiyorsa git bi servise göster derim.
benimde aklıma geliyor ama göstersemde ne yapacaklar diye düşünüyorum ancak bir şey sürmeyle eski halina gelme şansı olsa ki oda zor görünüyor parçadan kaynaklı bir şey olduğunu ise tam olarak anlamak zor.buna benzer bir durumda onların sürdüğü boya renge uymamıştı parçanın tamamı değişmişti yenisiyle bir zamanlar sağolun tekrar görüşleriniz için hepiniz.

GP_Ts_Ist
19/01/2008, 14:58
Hangi urun oldugunu soylersen biz de dikkat ederiz. Tekrardan gecmi solsun umarim bir cozum bulabilirsin.
Tskler.

elbruz
19/01/2008, 15:13
Hangi urun oldugunu soylersen biz de dikkat ederiz. Tekrardan gecmi solsun umarim bir cozum bulabilirsin.
Tskler.
şimdi yeniden süngerle sürdüm iyi dağıtmadığımdan olmuş olabilir bekliyorum şimdilik,çok ilginç olarak sadece geceleri görülüyordu zaten umarın düzelir çünkü diğer kullananlarda bir sorun yokmuş.