PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Otomatik Punto kalkışta stop ediyo

enclock
28/05/2018, 09:32
Merhabalar

Yaklaşık 1 hafta önce aldığım 2006 1.2 Dynamic Duallogic benzinli otomatik (lpg yok). punto araçla bende aranıza katıldım

Yaşadığım sorun;

Araç hareket halindeyken sorun yok

Trafikte kalkışta güçlü gaz vermeden kalkınca N ye alıp stop edebiliyor. Edebiliyor diyorum çünkü her zaman olmuyor son 1 haftada 2-3 defa oldu.
Ortalama 10-15 kalkıştan 1 inde. Stop edince gaz yemediği için kontak kapatıp tekrar çalıştırıyorum.

Uzun yıllar manuel kullandım. Stop ederken aracın "stop edecem debriyaja bas" der gibi bir hissiyatı var ama otomatik olduğu için elim kolum bağlı.

Araç hareket halindeyken vites geçişleri kusursuz olduğu, Takılma, N ye atma vs olmadığı için şanzumanda sorun olduğunu düşünmüyorum. Ya da düşünmek istemiyorum :)

Gaz kelebeği aklıma geldi ancak bi arkadaş devir stabil çalışıyorsa kelebekte sorun yoktur dedi bana da mantıklı geldi onu da eledim.

Ustaya gösterecem yalnız göstermeden önce biraz bilgi sahibi olmak için sizlerinde fikirlerine ihtiyacım var.

Teşekkürler

enclock
04/06/2018, 14:57
En son 10 gün önce stop etmişti. O günden bu yana nerden baksan şehir içi 250km yol sürüldü hiç stop etmedi. Hal böyle olunca ustaya göstermedim. Fikri olan var mı arkadaşlar?