PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Klima kompresörü devreye girme sesi. YARDIM

bluetoothpunto
27/05/2018, 00:13
Arkadaşlar herkese merhaba;

Aracımın klima açma tuşuna bastığımda dızzt diye bir kavrama sesi geliyor yaklaşık 1 saniye. Yüksek devirdeyken açmamaya çalışıyorum. Mesela 70 -80 ile giderken şehir içinde klimayı açıp fanı 1 e aldığımda bu olay oluyor. Bu esnada araba sanki debriyaja basıp çekmişim gibi silkeleniyor. V kayışı yeni değişti. Değişmeden önce de vardı aynı durum.

Klima kompresöründe bir problem var mı acaba? Bu konuda fikirlerinizi bekliyorum. Malum klima kompresörleri oldukça pahalı.

edll
27/05/2018, 00:33
Arkadaşlar herkese merhaba;

Aracımın klima açma tuşuna bastığımda dızzt diye bir kavrama sesi geliyor yaklaşık 1 saniye. Yüksek devirdeyken açmamaya çalışıyorum. Mesela 70 -80 ile giderken şehir içinde klimayı açıp fanı 1 e aldığımda bu olay oluyor. Bu esnada araba sanki debriyaja basıp çekmişim gibi silkeleniyor. V kayışı yeni değişti. Değişmeden önce de vardı aynı durum.

Klima kompresöründe bir problem var mı acaba? Bu konuda fikirlerinizi bekliyorum. Malum klima kompresörleri oldukça pahalı.

şehir içi düşük km lerde klimayı ilk açınca devir düşüklüğü yapıyor bu normal. şehir dışı yüksek hızlarda çokta belli olmuyor. bendede bu şekilde ve normal olduğu söyleniyor.

bluetoothpunto
27/05/2018, 13:53
cevabınız için teşekkürler benim silkelenmekten kastım aracı uygun olmayan şekilde vites düşürmüşüm gibi yığılması. bir de gelen ses oldukça fazla gibi. Başka araçlarda da var mı bu durum acaba? punto özgü birşey mi.